آشنایی با مزونیدلینگ صورت | کاشت مو در اصفهان

آشنایی با مزونیدلینگ صورت

مزونیدلینگ پوست صورت به یکی از راهکارهای جدیدی گفته می‌شود.که به منظور جوانسازی پوست و همچنین درمان بسیاری از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلمه مزونیدلینگ خود به تنهایی از دو بخش مزو و نیدلینگ که به معنای سوزن است تشکیل شده است.در این نوشتار از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان قصد داریم به آشنایی با مزونیدلینگ صورت بپردازیم.

طبق این روش سوزن‌ها باعث زخمی‌کردن سطحی پوست شده و سپس کوکتل‌های تقویتی اعمال می‌شوند. در نتیجه این کوکتل‌ها به عمق مزودرم پوست نفوذ کرده و بیمار شاهد جوانسازی و زیبایی پوست خود به مرور زمان خواهد شد. از جمله فواید مزونیدلینگ می‌توان به کاهش منافذ باز پوست و همچنین افزایش میزان انعطاف پذیری و کشسانی پوست اشاره کرد. مزونیدلینگ صورت در کلینیک‌های زیبایی توسط دستگاه مخصوص این کار انجام می‌شود.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

یکی دیگر از روش‌های جوانسازی پوست صورت میکرونیدلینگ نام دارد. این روش شباهت بسیار زیادی به مزونیدلینگ پوست دارد. به همین دلیل باعث می‌شود تا افرادی که به دنبال مراقبت‌های پوستی هستند در انتخاب یکی از این دو روش دچار شک و تردید شوند. در هر دو روش پزشک متخصص به کمک دستگاه مخصوصی که سری آن از چندین سوزن خیلی ظریف تشکیل شده شروع به ایجاد زخم‌ها و خراش‌های خیلی کوچک در سطح پوست می‌کند.

علاوه بر آن همان طور که گفته شد در حین انجام کار کوکتل‌های تقویتی بر روی پوست اعمال می‌شود. از آنجایی که پوست لایه‌برداری شده و خراش‌هایی بر روی آن ایجاد شده این کوکتل‌ها اثربخشی خیلی بالایی خواهند داشت. از طرفی دیگر سلول‌های پوست به منظور ترمیم زخم‌های ایجاد شده شروع به فعالیت بیشتری می‌کنند و این سبب می‌شود تا کلاژن‌سازی در آن افزایش یابد. در اثر اعمال کوکتل‌های تقویتی و تحریک سلول‌های پوستی بیمار شاهد جوان‌سازی و بسیاری از فواید دیگر که ناشی از این دو روش است خواهد بود.

اکنون که با مکانیزم کار هر دو روش آشنا شدید می‌توانیم به بررسی تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ بپردازیم. در دستگاه‌های مزونیدلینک از تعداد سوزن‌های خیلی بیشتری استفاده شده است. علاوه بر آن عمق نفوذ این سوزن‌ها بیشتر است. در نتیجه بیمار می‌تواند با استفاده از این روش به نتیجه بهتر و سریع‌تری در مقایسه با روش میکرونیدلینگ دست یابد. علاوه بر آن کاربرد مزونیدلینگ خیلی بیشتر بوده و علاوه بر جوان‌سازی پوست می‌توان از مزونیدلینگ برای ترک پوستی و حتی تقویت مو سر با رساندن مواد مغذی به آن‌ها استفاده کرد.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ صورت

برای اینکه کاندید‌های مزونیدلینگ بتوانند به بهترین نتیجه ممکن بدون هیچ گونه عارضه جانبی برسند بهتر است تا به تمامی توصیه‌های پزشک خود در مورد مراقبت‌های بعد از جلسه درمانی گوش دهند. از جمله مهم‌ترین مراقبتهای بعد از مزونیدلینگ صورت عبارتند از:

  • عدم انجام فعالیت‌های ورزشی و یا فیزیکی سنگین حداقل در ۲۴ ساعت اول
  • عدم دستکاری و تحریک ناحیه‌ای که عملیات مزونیدلینگ در آن انجام شده
  • عدم استفاده از محصولات آرایشی در حداقل ۲۴ ساعت اول
  • تا ۱ هفته از قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب دوری کنید
  • از رفتن به استخر و یا حمام در چند روز اول خودداری کنید.
  • در صورت مصرف داروی خاص حتما با پزشک خود مشورت کنید.

برای اینکه به بهترین نتیجه حاصل از این روش برسید باید حدود ۶ جلسه با فاصله یک ماهه عملیات مزونیدلینگ را انجام دهید. بعد از انجام مزونیدلینگ شاهد التهاب و قرمزی در پوست خود خواهید بود که این عوارض در کمتر از یک هفته بهبود پیدا خواهند کرد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

آشنایی با مزونیدلینگ صورت | کاشت مو در اصفهان


بیشتر بخوانیم :

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

دلیل ریزش مو در دوران شیردهی

درمان ریزش مو در شیردهی

پیام بگذارید