اقدامات مراقبتی بعد از پلاسماجت | کاشت مو در اصفهان

بررسی اقدامات مراقبتی بعد از پلاسماجت

بسیاری مراقبت‌های بعد از پلاسماجت را بی اساس می‌دانند. اما همین پشت گوش انداختن‌ها، همین عدم آگاهی و بی‌توجهی‌هاست که مشکلات و پیامدهای غیرقابل جبران را رقم می‌زند. در مطلب امروز سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان اقدامات مراقبتی بعد از پلاسماجت را مورد بررسی قرار می دهیم.

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

از دیگر مراقبت‌هایی که پس از پلاسماجت باید به آن توجه نمود، بهره گیری از کرم ضد آفتاب آن هم با SPF50 است. درواقع کرم ضد آفتاب اشعه‌های مضر خورشید بر روی پوست را خنثی می‌کند. پس اگر به دلیل شرایط کاری یا هر مسئله دیگری نمی‌توانید چند روزی را در خانه بمانید، حتما برای محافظت از پوست خود از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

برنزه نکردن

به هیچ عنوان بعد از انجام پلاسماجت به سراغ برنزه کردن نروید. منظور ما در اینجا صرفا افتاب گرفتن نیست. هر عملی که منجر به تغییر رنگ پوست شما شود. اعم از اسپری، سولار، تزریق‌ کننده‌های برنزه و غیره. زیرا این امکان وجود دارد که پوست نسبت به آن واکنش نشان دهد.

عدم استفاده از سایر روش‌های زیبایی

حداقل تا چند هفته (حداقل یکماه) سراغ سایر روش‌های زیباسازی و جوانسازی پوست نروید. منظورمان روش‌هایی مانند لایه برداری، لیزردرمانی، تزریق بوتاکس و فیلر است. این روش‌ها میتواند درمان شما را با اختلال مواجه کرده و آسیب‌هایی را به ناحیه مدنظر پوست وارد کند متخصصان بر این عقیده‌اند بهره‌گیری همزمان از روش‌های زیبایی بر روی صورت، عوارض جانبی پرشماری را از خود به جای می‌گذارد. از همین‌رو رعایت فاصله زمانی مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است.

مصرف نکردن از لوازم آرایشی

حداقل تا چندین روز با لوازم آرایشی خود خداحافظی کنید. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق ترکیب مواد موجود در برخی از لوازم آرایشی با پلاسما بوده که نه تنها نتایج این ترکیب بسیار سخت و طاقت فرسا بوده، بلکه هزینه‌های سنگینی را هم به دنبال دارد.

عدم قرارگیری در معرض حرارت زیاد

حرارت زیاد پلاسماجت بدن شما را با مشکل مواجه کرده و حتی آن را به یک ماده مضر برای بدن تبدیل می‌کند. از همین‌رو اگر میخواهید از این روش درمانی نتایج مطلوبی را دریافت کنید، در معرض حرارت زیاد قرار نگیرید. حتی برای شستشوی ناحیه صورت هم نباید از آب داغ استفاده کنید و نزدیک به دو هفته به استخر و سونا نروید.

صفحه اینستاگرام درمانگاه تخصصی بهین، کلینیک کاشت مو در اصفهان

مشورت با پزشک هنگام مصرف داروها

حداقل چیزی حدود یک هفته سراغ داروها و مواد غذایی رقیق کننده خون نروید. اگر آسپرین مصرف میکنید حتما این مسئله را با پزشک مربوطه درمیان بگذارید تا نسبت به تمامی شرایط شما آگاه باشد و راهنمایی های کاربردی را ارائه دهد.

اگر برای انجام عمل پلاسماجت به پزشکی حاذق و باتجربه مراجعه کرده و تمامی مراقبت‌هایی که بعد از انجام عمل در این مقاله ذکر شد را رعایت کنید میتوان با اطمینان گفت که به نتیجه مدنظر خود خواهید رسید. معمولا افراد به دلایل زیادی به سراغ پلاسما جت میروند، اما یکی از پرکاربردترین آنها جوانسازی و زیباسازی پوست است. هرچند میتوانیم بگوییم که پلاسما جت، روشی همه فن حریف بوده و برای درمان انواع مشکلات پوستی مناسب است.

موارد استفاده از پلاسماجت

  • درمان افتادگی پوست صورت،
  • لیفت بینی و اصلاح حالت آن،
  • درمان چین و چروک های پوست ( اطراف چشم، خطوط پیشانی، خط لبخند و غیره)،
  • برطرف کردن استریا و ترک‌های پوستی بارداری،
  • از بین بردن خال‌های مویرگی،
  • پاک کردن تاتو و میکروپیگمنتیشن،
  • درمان لک و بهبود مشکلات رنگدانه‌ای پوست،
  • بهبود آکنه، اسکار و جای سوختگی و زخم.

تماس با درمانگاه تخصصی کاشت مو بهین


مطالعه بیشتر:

پیوند مو در بیماران لوپوس

نحوه شکل گیری انواع جوش صورت

راهکارهای کاشت مو برای بیماران ام اس (MS)

پیام بگذارید