اقدامات مراقبتی قبل از تزریق بوتاکس | کاشت مو در اصفهان

بررسی اقدامات مراقبتی قبل از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت باعث فلج کردن موقت عضلات صورت و رفع چین و چروک می‌شود. شاید واژه فلج کردن ترسناک به نظر بیاید اما در واقع به معنی اتفاقی خطرناک نیست بلکه با دوز پایین و موقتا، عضله هدف را از کار می‌اندازد. بوتاکس یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی در سال ۲۰۲۰ است. با این وجود بدون شک سوالاتی در مورد بوتاکس وجود دارد که احتمالا ذهن شما را مشغول کرده است. مطلبی که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان منتشر شده است. به بررسی اقدامات مراقبتی قبل از تزریق بوتاکس خواهد پرداخت.

موارد استفاده از بوتاکس

سم بوتولینوم یا بوتاکس، یک داروی زیبایی است که به طور گسترده‌ به منظور کمک به پیشگیری و اصلاح خطوط صورت و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس پروتئین خالص است. تزریق بوتاکس که به وسیله سوزن‌های بسیار ریز به عضلات جهت فلج ماهیچه‌ها انجام می‌گیرد، به طور معمول از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و یک روش کاربردی زیبایی جهت رفع چین و چروک و رفع مشکلات مربوط به پوست است. البته این روش تنها برای جوانسازی پوست کاربرد ندارد بلکه جنبه‌های درمانی بوتاکس همانند کاهش سردرد میگرن، کاهش تعریق، درمان اسپاسم عضلانی و… را نیز باید در نظر گرفت.

نکات مراقبتی قبل از تزریق بوتاکس

اجتناب از مصرف دارو و خوراکی‌های رقیق‌کننده خون

یک هفته قبل از تزریق بوتاکس باید از مصرف‌ دارو‌های رقیق‌کننده خون دوری کرد. همچنین یک هفته قبل از تزریق بوتاکس، نباید لب به روغن ماهی، ویتامین‌هایی مانند ویتامین E، چای سبز، دارچین، زنجبیل و شراب قرمز زد.

از دارو‌های حاوی آسپیرین یا ایبوپروفن استفاده نکنید

بیشتر مراجعه‌کنندگان تزریق بوتاکس می‌دانند که باید مسکن‌هایی مانند آسپرین و ایبوپروفن را قبل از درمان کنار بگذارند زیرا این نوع دارو‌ها مانع از لخته شدن خون می‌شوند و احتمال بروز کبودی را افزایش می‌دهند.

عدم مصرف الکل ۱۰ روز پیش از تزریق

حدود ۱۰ روز قبل از تزریق بوتاکس از الکل دوری کنید. الکل خون را رقیق کرده و احتمال بروز شرایط خطرساز را افزایش می‌دهد.

اقدامات مراقبتی قبل از تزریق بوتاکس | کاشت مو در اصفهان

مصرف دخانیات ممنوع

مصرف سیگار و قلیان سبب می‌شود تا روند بهبودی به شدت کاهش یابد. در نتیجه می‌توان شاهد بروز عوارض جانبی در حین درمان و بعد از آن بود. به همین دلیل توصیه می‌شود کاندید‌های تزریق بوتاکس حداقل ۱ هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف دخانیات را کنار بگذارند.

بدون مشورت با پزشک دارو مصرف نکنید

با اینکه تزریق بوتاکس روشی کاملا غیر تهاجمی است اما به دلیل انجام کار توسط سرنگ، بهتر است هیچ دارویی در روز‌های قبل به صورت خودسرانه مصرف نشود. مخصوصا دارو‌هایی با خاصیت رقیق‌کنندگی خون، ویتامین‌ها و مسکن‌ها بهتر است کنار گذاشته شوند.

پرهیز از برنزه کردن پوست

از دیگر مواردی که حتما باید قبل از تزریق بوتاکس به آن توجه داشت، خودداری از برنزه کردن پوست است زیرا پوست‌هایی که دچار آفتاب سوختگی شده‌اند از حساسیت بالایی برخوردار بوده و تا حد امکان پزشک برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، از تزریق بوتاکس در این پوست‌ها خودداری می‌کند.

اطلاع دادن سوابق بیماری قبلی به پزشک خود

کسانی که به دنبال تزریق بوتاکس هستند حتما باید قبل از اقدام به این کار سوابق بیماری خود را با پزشک مربوطه در میان بگذارند. با این کار می‌توان اقدامات لازم قبل و بعد از تزریق را انجام داد. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به بیماری‌های مرتبط با سیستم ایمنی بدن، سابقه تبخال، بیماری‌های عصبی و … اشاره کرد.

پیام بگذارید