برتری‌ها و مزایای روش Micro FIT | کاشت مو در اصفهان

برتری‌ها و مزایای روش Micro FIT

بدون جراحی، بدون خونریزی و بدون نیاز به بخیه

Micro FIT به عنوان جدیدترین روش کاشت مو کم‌تهاجمی‌ترین و ایمن‌ترین روش‌ نیز محسوب می‌شود. اصطلاحاً گفته می‌شود که این روش بدون جراحی است. البته که تمامی روش‌های کاشت مو عمل جراحی هستند ولی روش MFIT به قدری کم‌خطر، کم‌عارضه و کم‌تهاجمی است که به روش بدون جراحی یا غیرجراحی معروف شده است. در ادامه با کلینیک کاشت مو در اصفهان همراه باشید.

همانطور که در مراحل کاشت مو به روش MFIT اشاره کردیم، برداشت و کاشت گرافت‌ها با ایجاد سوراخ‌های ریزی انجام می‌شود که قطری کمتر از ۱ میلی‌متر دارند. البته ابزارهای سوراخ کننده در روش Micro FIT (که ایمپلنتر نام دارند) بین ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر قطر دارند. یعنی حتی از ایمپلنترهای استفاده در ربات کاشت موی ARTAS هم ظریف‌تر هستند. در ربات ARTAS از پانچ‌های ۱ میلی‌متری استفاده می‌شود.

برتری‌ها و مزایای روش Micro FIT | کاشت مو در اصفهان

کاهش خطر عوارض جانبی

همانطور که گفتیم روش MFIT بسیار کم‌تهاجمی و کم عارضه است. یعنی:

کاشت مو بدون نیاز به بخیه و بدون استفاده از چاقوی جراحی انجام می‌شود.
در حین و بعد از کاشت مو دردی نخواهید داشت. اگر هم دردی وجود داشته باشید به آسانی با مسکن‌های ساده مدیریت می‌شود.
در این روش خبری از جای زخم، اسکار، خطوط زخم دائمی و مواردی از این قبیل نخواهد بود.
نواحی بانک مو (دهنده) و نواحی گیرنده به سرعت ترمیم می‌شوند.
چون برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود، خطر عفونت به حداقل ممکن رسیده است.

دوره‌ی بهبودی کوتاه و آسان‌تر

دوره‌ی نقاهت یا بهبودی بعد از کاشت مو در روش Micro FIT ساده و سریع است. برخلاف روش FUT می‌توانید خیلی زود فعالیت ورزشی سنگین را از سر بگیرید. تقریباً همه‌ی بیماران دوره‌ی نقاهت را بدون مواجه با عوارض جانبی جدی طی می‌کنند و وقوع این موارد بسیار نادر است.

روش Micro FIT انعطاف پذیری بالایی دارد:

با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری می‌توان موهای بدن (ریش، سینه یا پشت) و همچنین موهای نازکی از بانک مو برداشت کرد. از این موها می‌توان برای زیباسازی خط رویش جدید و همچنین افزایش تراکم استفاده کرد.
دستگاه و ابزار استفاده شده در جدیدترین روش کاشت مو ظریف و دقیق هستند. برای همین می‌توان از آن برای کاشت ابرو و ریش هم استفاده کرد.
این روش برای کاشت موهای محدود (مثلاً پوشاندن ناحیه‌ای کوچک که به دلیل آسیب دچار طاسی شده) بسیار مناسب است.
در عین حال به دلیل استفاده از دستگاه‌های نیمه خودکار و پیشرفته، روش MFIT می‌تواند ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت را مدت ۲ تا ۴ ساعته برداشت کند. یعنی با این روش می‌توان در یک جلسه به تراکم‌های بالا رسید. البته این شرایط کلی است و ممکن است در مورد شما متفاوت باشد.

مناسب برای کسانی که نمی‌توانند از روش FUT استفاده کنند

روش FUT (کاشت موی نواری) با وجود معایب بسیار، هنوز یکی از بهترین روش‌های کاشت مو است. در این روش کیفیت گرافت‌ها بسیار بالاست و معمولاً نتایج بسیار خوبی حاصل می‌شود. در مورد کیفیت گرافت‌ها کمی جلوتر صحبت می‌کنیم.

در روش FUT از پوست ناحیه‌ی بانک مو نواری با ضخامت ۱ تا ۲ سانتی‌متری برداشت می‌شود. سپس پوست بالا و پایین این نوار را بخیه می‌زنند. در صورتی که شما به صورت ژنتیکی پوست سر سفتی داشته باشید یا ورزشکار باشید، نمی‌توانید از روش FUT استفاده کنید. افراد جوان و کسانی که سابقه‌ی ایجاد زخم‌های گوشتی دارند هم بهتر است از روش FUT استفاده نکنند. در این افراد خطر ایجاد اسکار و بدشکلی زخم نواری بیشتر است.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

بهبود کیفیت گرافت‌ها

منظور از کیفیت این است که چه درصدی از گرافت‌ها موهای دائمی دارند. به طور کلی دو دسته فولیکول روی پوست سر شما وجود دارند:

فولیکول‌هایی که به عوامل مختلف حساس‌اند و به مرور زمان دچار ریزش می‌شوند،
فولیکول‌هایی که نسبت به ریزش مقاوم هستند.
هر دو نوع فولیکول در بانک موی شما وجود دارند و ما تلاش می‌کنیم از بین آن‌ها دائمی‌ترین و بهترین فولیکول‌ها را انتخاب کنیم.

همانطور که گفتیم کیفیت گرافت‌ها در روش FUT بسیار بالاست. دلیل این است که بیشتر فولیکول‌های دائمی بانک مو دقیقا در جایی قرار دارند که ما برداشت نواری را انجام می‌دهیم. در روش FIT باید ناحیه‌ی برداشت را تا ۵ برابر وسیع‌تر بگیریم. چون اگر سوراخ‌ها را نزدیک به هم ایجاد کنیم، احتمال ایجاد اسکار و بدشکلی زخم وجود دارد.

مشکل کاهش کیفیت گرافت‌ها در روش Micro FIT به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن و مینیاتوری تا حد خیلی خوبی کاهش یافته است. این دستگاه در دست جراحی ماهر و باتجربه، بهترین و باکیفیت‌ترین گرافت‌ها را استخراج خواهد کرد.

کاهش خطاهای جراحی

خطاهای جراحی کاشت مو بیشتر در مرحله‌ی برداشت رخ می‌دهند. در روش FIT با ۳ خطای کلی مواجه بودیم که در جدیدترین روش کاشت مو یعنی Micro FIT بهبود یافته است.


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


سایر مطالب کاربردی :

شوره مو بعد از کاشت مو

مراحل کاشت مو به روش Micro FIT

کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

سوالات متداول کاشت مو به روش سوپرترکیبی

نکات پیش از کاشت موی سوپرترکیبی

پیام بگذارید