بررسی لیزر تراپی مو | کاشت مو در اصفهان

بررسی لیزر تراپی مو

لیزر تراپی فرآیندی شبیه به آبیاری گل و گیاه است؛ حال چطور؟ این روش نور ایمنی را به پوست شما منتقل می‌کند. نور تابیده شده همانند آب و مواد مغذی که منجر به رشد گیاه می‌شود، به فولیکول‌های مو می‌رسد؛ انرژی این پرتوها توسط فولیکول‌های مو جذب شده و میکروسیرکولاسیون (گردش بهتر جریان خون) افزایش می‌یابد.در این مطلب از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان قصد داریم به بررسی لیزر تراپی مو بپردازیم.

چرخه‌ی مو شامل سه مرحله‌ی رشد (فاز آناژن)، استراحت (تلوژن) و ریزش (کاتاژن) است؛ زمانی که مو در مرحله استراحت است، ریزش و کم پشت شدن موها رخ می‌دهد. نقش لیزر درمانی این است که با افزایش گردش خون در پوست سر منجر به تحریک متابولیسم موهایی ‌شود که در مراحل کاتاژن یا تلوژن هستند. این فرآیند موجب می‌شود فولیکول‌های مو وارد فاز آناژن شوند.
در نتیجه‌ی گردش بیشتر جریان خون فولیکول‌های مو مواد مغذی بیشتری دریافت می‌کنند. با این تفاسیر می‌توان از تاثیر مفید لیزرتراپی مو در رشد مو یاد کرد.

مکانیزم عملکرد لیزر برای درمان مو چیست؟

اگر کمی تخصصی‌تر به این موضوع بپردازیم؛ تاثیر لیزر در رشد مو را می‌توانیم این چنین بیان کنیم؛ فوتون های نور بر روی اکسیداز سیتوکروم C عمل می‌کنند که منجر به تولید آدنوزین تری فسفات (ATP) می‌شود. این ماده در سلول‌های فولیکول مو به AMP حلقوی تبدیل می شود. این ماده‌ی جدیدAMP منجر به آزاد شدن انرژی و تحریک فرآیندهای متابولیکی لازم برای رشد مو می شود. اگرچه همچنان تحقیقات و بررسی‌ها در خصوص تاثیر لیزر درمانی در رشد مو ادامه دارد، اما نتایجی که تا بحال بدست آمده، بسیار مفید و امیدوار کننده است.

مزایای روش لیزرتراپی مو

از مهم‌ترین برتری‌های روش لیزر درمانی برای مو می‌توان موارد زیر را نام برد:
• تحریک فولیکول‌ها برای رشد مجدد مو
• توقف ریزش بیشتر مو
• افزایش تراکم مو
• بدون درد
• غیرتهاجمی
• بدون عوارض جانبی شایع
• قابل استفاده در خانم‌ها و آقایان با هر بلندی مو

تمامی مزایای فوق مبتنی بر مطالعات بالینی است که در مقالات معتبر منتشر شده است. همچنین تجربه بسیاری از بیماران این نتایج را تصدیق می‌کند. بنابراین تکیه بر اظهار نظرهای شخصی دلیلی بر نتیجه‌گیری‌های منفی شما نیست.

آیا لیزرتراپی مو عوارض خاصی دارد؟

روشی که درباره آن صحبت می‌کنیم، با فوتون‌های نور سروکار دارد. این روش با استفاده از تابش پرتو به فولیکول‌های مو و در کل لایه‌ی درم پوست، منجر به گردش خون بهتر و تحریک سلول‌های مو برای رشد می‌شوند. اما بر اساس تحقیقاتی که تا کنون صورت گرفته است، به طور قطع نمی‌توان این روش را برای همه مفید دانست. بنابراین توصیه می‌شود، پیش از اقدام ابتدا با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. برخلاف تصور عموم در خصوص عوارض لیزر تراپی مو نمی‌توان به طور قطع نظر داد. انجام این روش بر روی بسیاری از افراد با رضایت خاطر و بدون هیچ عوارضی گزارش شده است. لیزر تراپی مو کم توان یا لیزر تراپی سرد حتی برای پوست سر هم هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. بنابراین می‌توانید به آن به عنوان یک روش امن و بی‌خطر اطمینان کنید.

مراقبت های بعد از لیزر درمانی مو

رعایت نکات مراقبتی پس از تابش لیزر در نواحی پوست سر شما منجر به دریافت نتایج عالی‌تری خواهد شد. لذا تذکراتی که عموما توسط پزشک اعلام می‌شود را نادیده نگیرید. در این بخش مختصر نکاتی که غالبا توسط توسط متخصصان ذکر می‌شود؛ لیست شده‌اند:
• تا 48 ساعت از حضور در اماکنی نظیر استخر، سونا، جکوزی خودداری کنید.
• به هیچ عنوان در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. گرم شدن سطح پوست سر، تاثیرات لیزر را از بین می‌برد.
• دارو و پمادهایی که توسط پزشک تجویز شده‌ است را خریداری و به موقع مصرف کنید.
• ژل‌های مرطوب کننده و آنتی بیوتیک ها را طبق نظر پزشک خود مصرف کنید.
• در این مدت از کشیدن سیگار خودداری کنید.

لیزر درمانی مو برای چه افرادی مناسب است؟

با توجه به مکانیزم عملکرد لیزر، به طور حتم نمی‌توان گفت این روش برای درمان تمام ریزش‌های مو موثر واقع می‌شود. بنابراین پیش از صرف وقت و هزینه‌ی خود، ابتدا از احتمال موفقیت آن در اطمینان حاصل کنید.بررسی لیزر درمانی مو نشان می‌دهد این روش برای افرادی که ریزش موی ناشی از مشکلات ژنتیکی دارند، بازدهی بهتری دارد. بنابراین افرادی که دچار مشکلاتی نظیر آلوپسی آندروژنیک یا بیماری‌های ارثی هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. مردان و زنانی که در اثر بیماری‌های ارثی در نواحی پیشانی ریزش مو پیدا کرده‌اند، لیزر درمانی روش مناسبی است. اگر زمانی که در مراحل اولیه‌ی ریزش مو هستید، اقدام به لیزر درمانی مو کنید، نتایج بهتری دریافت می‌کنید. به بیان واضح‌تر، اگر به موقع متوجه ریزش موهای خود شوید، درمان راحت‌تری و سریع‌تری با لیزر تراپی مو خواهید داشت.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

بررسی لیزر تراپی مو | کاشت مو در اصفهان


بیشتر بخوانیم :

درمان ریزش موی صورت آقایان

روش HRT در کاشت مو

مزایا و معایب کاشت مو به روش HRT