بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو | بخش اول | کاشت مو در اصفهان

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

از دست دادن ابروها، تاثیر منفی بر احساس رضایت افراد در مورد خود داشته و حتی تهدیدی برای سلامت ذهنی برخی از افراد خواهد بود. در واقع اگر هر کدام از اجزای صورت آسیب ببینند، اعتماد به نفس ما کم شده و همین موضوع ما را منزوی خواهد کرد. کاشت ابرو طبیعی به عنوان یکی از موثر‌ترین عمل‌های زیبایی، می‌تواند این وضعیت را برای همیشه تغییر بدهد و ابرو‌هایی کاملا زیبا و طبیعی را برای شما به ارمغان بیاورد. مطلبی که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان منتشر شده است. به مطالعه بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو خواهد پرداخت.

اگر فقط به نتایج نهایی این کار فکر کنید، همه مراحل پیوند را با اشتیاق زیاد و بدون خستگی سپری خواهید کرد. شما باید مراقبت‌های بعد از کاشت همانند تقویت ابروها پس از کاشت طبیعی ابرو را مد نظر قرار دهید تا نتایج دلخواه خود از این عمل زیبایی را به دست بیاورید.

رعایت نکات مهم

کاشت ابرو یک فعالیت با ریسک بسیار پایین است که حتی نیازی به بستری شدن نخواهد بود. اگر این کار را در شرایط مطلوب و کنترل‌شده زیر نظر یک پزشک متخصص انجام بدهید، به هیچ‌وجه با اضطراب و نگرانی روبرو نخواهید شد. با این حال شما باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو را به عمل بیاورید، با وضعیت ابرو‌ها پس از کاشت به خوبی آشنا باشید و نکات مد نظر پزشک را نیز به خوبی رعایت کنید تا نهایتا بهترین نتیجه را شاهد باشید. یکی از این نکات مهم، مصرف دارو‌های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو است. کاشت طبیعی ابرو عملی نیست که نیاز به استفاده از یک فهرست گسترده از دارو‌ها بعد از اتمام کار داشته باشد.

با این حال بیشتر افراد برای رسیدن به بهترین نتایج، قرار گرفتن در وضعیت مطلوب و همچنین تقویت ابرو‌های جدید خود، ترجیح می‌دهند دارو‌هایی را پس از انجام این فعالیت مصرف کنند. از یاد نبرید مصرف دارو‌های تقویتی پس از کاشت ابرو و یا هر نوع داروی دیگر، حتما باید با مشورت و نظر پزشک متخصص باشد. مصرف خودسرانه دارو پس از پیوند ابرو، ممکن است عواقب بسیار ناخوشایندی برای شما به وجود بیاورد.

فولیک اسید و امگا 3

استفاده از فولیک اسید و همچنین مکمل‌های امگا ۳، به سلامتی ابرو‌های شما و بهبود کیفیت آن‌ها موثر خواهد بود. شما باید این مکمل‌ها را در برنامه روزانه خود قرار بدهید تا از مزایای آن‌ها برخوردار شوید و پوست و موی سالم‌تری داشته باشید.
به طور کلی فولیک اسید و امگا ۳، خواص قابل توجهی برای پوست و مو در بدن شما دارند و سرعت رشد ابرو‌ها را نیز افزایش می‌دهند. این دارو‌ها در تقویت ابرو‌ها پس از کاشت ابرو نیز موثر به نظر می‌رسند و مصرف آن‌ها به افرادی که کاشت ابرو را پشت سر گذاشته‌اند، توصیه می‌شود.

دارو های ضد درد

این احتمال وجود دارد که پس از پشت سر گذاشتن کاشت ابرو‌ها، شما تا حدودی احساس درد داشته باشید. البته این وضعیت چندان متداول نیست و برای همه افراد اتفاق نمی‌افتد اما به طور کلی، نمی‌توان این احتمال را به طور کلی نادیده گرفت. علت درد، از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی از بدن است. یکی از دارو‌هایی که برای مهار درد ممکن است برای شما تجویز شود، قرص تیلنول است. اگر به بیماری کبد مبتلا نیستید، در صورت بروز درد می‌توانید دو قرص تیلنول را به صورت همزمان مصرف کنید.
اگر این درد کمی بیشتر بود، شما می‌توانید در کنار مصرف دو قرص تیلنول، از یک قرص ایبوپروفن ۶۰۰ میلی گرمی نیز استفاده نمایید. همچنین ممکن است برای کاهش احساس درد، کرم آکوافور نیز برای شما تجویز شود. شما می‌توانید این کرم را به مدت ۷ روز و هر روز یک بار برای ابرو‌ها استفاده کنید. البته این کار باید به آرامی انجام شود به گونه‌ای که به ابروها فشار وارد نشود.

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو | بخش اول | کاشت مو در اصفهان

قرص های ضد تورم

پس از کاشت ابرو‌ها، ممکن است کمی تورم در این ناحیه برای شما به وجود بیاید. این وضعیت به طور کلی اصلا نگران‌کننده نیست و کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. آغاز شدن این تورم به معنی آن است که بدن شما در آغاز دوران ریکاوری قرار گرفته است. بسیاری از افراد در این مرحله، به مصرف هیچ دارویی نیاز ندارند چرا که این تورم خیلی زود به طور کامل از بین خواهد رفت. با این حال ممکن است پزشک با بررسی شرایط شما، قرص‌هایی را تجویز کند تا این ورم پوستی هر چه زودتر به پایان برسد.

ویتامین ها

ویتامین‌ها و مکمل‌ها پس از سپری کردن یک عمل زیبایی، همواره برای شما مفید خواهند بود. البته که مصرف ویتامین‌ها پس از پیوند ابرو ضروری نیست اما می‌تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد. برای مثال بعضی از افراد بر این باور هستند که مصرف ویتامین‌ها به روند بهبودی آن‌ها پس از کاشت ابرو سرعت می‌بخشد و همچنین سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند. شاید پزشک در حالت عادی برای شما ویتامین تجویز نکند اما اگر در بدن خود یک عفونت جزئی داشته باشید و یا اگر خواهان استفاده از ویتامین‌های مختلف باشید، پزشک ممکن است برخی ویتامین‌ها را برای شما در نظر بگیرد. به طور کلی مصرف داروهای تقویتی بعد از پیوند ابرو، به استحکام فولیکول‌ها و به دست آمدن نتیجه ایده‌آل کمک خواهد کرد.

ماینوکسیدیل

یکی از دارو‌های تقویتی پس از کاشت ابرو طبیعی دیگر که معمولا با استقبال بسیار زیادی روبرو می‌شود، ماینوکسیدیل است. مصرف این دارو پس از کاشت ابرو، می‌تواند مزایایی برای شما به همراه داشته باشد. ماینوکسیدیل یا روگاین، سرعت رشد ابرو‌ها را بیشتر می‌کند و برای حفظ سلامتی آن‌ها موثر است. این دارو اساسا برای ابرو‌ها طراحی نشده اما تحقیقات نشان می‌دهد که نقش موثری در بهبود کیفیت ابرو‌ها خواهد داشت. برای آن که به بهترین شکل ممکن از مزیت‌های این دارو برخوردار شوید، باید آن را به صورت روزانه مصرف کنید. مصرف نامنظم این دارو، اثرات مثبت آن را کاهش خواهد داد. شما می‌توانید ماینوکسیدیل را با یک چوب پنبه، به ابرو‌های خود بزنید. این کار باید به آرامی و با دقت صورت بگیرد. همچنین ماینوکسیدیل نباید با چشم‌ها و سایر اعضای صورت شما برخوردی داشته باشد.

فیناستراید

مصرف این دارو در بین افرادی که کاشت ابرو انجام می‌دهند چندان متداول نیست اما ممکن است برای برخی از افراد، فیناستراید تجویز شود. این دارو که به صورت خوراکی مصرف می‌شود، معمولا قبل از انجام کاشت ابرو و برای جلوگیری از روند ریزش ابرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیناستراید ممکن است در تثبیت ابرو‌ها و جلوگیری از ریزش آن‌ها اثرات مثبتی داشته باشد اما مصرف این دارو به زنان و همچنین افرادی که در آستانه بارداری هستند توصیه نمی‌شود.

تغذیه مناسب را فراموش نکنید

در بحث مراقبت از ابروی پیوندی، تنها مصرف داروی تقویتی پس از کاشت ابروی طبیعی توصیه نمی‌شود بلکه شما باید با استفاده از یک برنامه غذایی سالم و تغذیه ‌ایده‌آل، ابرو‌های خود را در وضعیت مطلوبی قرار بدهید. استفاده از غذا‌های سالم و پروتئینی و مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه پس از کاشت ابرو به شما توصیه می‌شود.
پس از کاشت ابرو‌ها بهتر است برای مدتی به سراغ فست‌فود‌ها نروید و غذا‌هایی با نمک و روغن بسیار بالا مصرف نکنید. ابرو‌های تازه شما برای رشد کردن و به تکامل رسیدن، نیازمند مواد مغذی هستند.