کاشت مو در اصفهان | کاشت مو و بیماری هپاتیت و ایدز

 کاشت مو برای متقاضیان مبتلا به بیماری عفونی

تا مدت ها پیش بسیاری از کلینیک های کاشت مو به دلایل متعدد از خدمات پیوند مو برای متقاضیانی که مبتلا به بیماری های عفونی از جمله بیماری هپاتیت و یا ایدز بوده اند، صرف نظر می کرده اند. حال آن که ممکن است. مشکلات ریزش مو برای برخی از این افراد مانند بسیاری دیگر رخ دهد. پیشرفت علم در حوزه کاشت مو تا حدود بسیاری توانسته این محدودیت ها را مرتفع کند.

کاشت مو و بیماری هپاتیت و ایدز

در طی بیماری HIV ، سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود به طوری که بدن نمی تواند در برابر عوامل بیماری زای عفونی مقاومت کند. امروزه با کمک داروهای جدید می توان احتمال گسترش این بیماری را به طور قابل توجهی کاهش داد. با این حال، انجام یک عمل کاشت مو برای متقاضیان مبتلا به ایدز و یا هپاتیت نیز عملی ایمن نیست. همچنین ویروس ایدز و هپاتیت می تواند از طریق خون به پزشک و یا تیم پزشکی منتقل شود.

کاشت مو در مواقعی که بیمار مبتلا به اچ آی وی باشد یک عمل جراحی بسیار حساس است که باید توسط یک تیم پزشکی متخصص و تحت شرایط کنترل شده انجام شود، زیرا در غیر این صورت ویروس می تواند در حین جراحی به راحتی به شخص دیگری منتقل شود. برای جلوگیری از انتقال به سایر افراد، ابزار پزشکی مورد استفاده در پیوند باید کاملاً استریل و ضدعفونی شوند.

کاشت مو در اصفهان | کاشت مو برای متقاضیان مبتلا به بیماری هپاتیت و ایدز

معمولاً بسیاری از کلینیک کاشت مو امکان اجرای پیوند مو برای متقاضایانی که به هپاتیت و یا ایدز مبتلا هستند را ندارند. چرا که بیشتر کلینیک های کاشت مو تخصص کافی و تجهیزات لازم برای انجام این نوع عمل ها را ندارند. از سوی دیگر، حتی اگر مراکز کاشت مو شرایط ذکر شده را نیز داشته باشند، بسیاری تمایل به ارائه خدمات به این دسته از متقاضیان را ندارند.

در هر صورت، فراموش نکنید که اگر یک متقاضی مبتلا به HIV فعال باشد و یا هپاتیت و HIV آنان کنترل نشده باشد، حتی اگر کلینیک از شرایط لازم نیز برخوردار باشد، نمی توانند کاشت مو انجام دهند ، زیرا احتمال به خطر افتادن سلامتی پرسنل بسیار بالا است.

روند کاشت مو برای متقاضیان مبتلا به بیماری هپاتیت و ایدز

در جلسه مشاوره کاشت مو، ضروری است تا متقاضی هرگونه شرایط پزشکی، سابقه بیماری مزمن یا حاد و مصرف هر نوع دارویی را به اطلاع پزشک محترم برساند. علاوه بر این، در جلسه مشاوره پزشک برای متقاضیان درخواست آزمایش خون خواهد داد که فاکتورهای خونی و بیوشیمیایی از جمله پروفایل لیپیدی، خونی و انعقادی چک شود.

همچنین از نظر ابتلا به ویروس های HIV و هپاتیت نیز بررسی های کاملی انجام خواهد شد. متقاضیانی که مبتلا به بیماری های خونی ویروسی هپاتیت باشند، درصورتی که بیماری آنان در فاز خفته و یا مزمن باشد منعی برای اجرای کاشت مو البته تحت شرایطی که پیش تر ذکر گردید، ندارند. این در حالی است که در صورت فعال بودن بیماری و ناقل بودن متقاضی، تا زمانی که پزشک صلاح بداند کاشت مو به تعویق خواهد افتاد.

امروزه تکنیک های متعددی معرفی شده اند که در صورت رعایت موارد بهداشتی برای متقاضیان مبتلا به هپاتیت و ایدز بدون ایجاد عوارض جانبی انجام می شود. روش مناسب برای هر متقاضی پس از معاینات دقیق توسط پزشکان تعیین می شود.

 

بیشتر بخوانید : کاشت مو برای افراد مبتلا به هپاتیت امکان پذیر است ؟