تاثیر کمبود ویتامین B9 بر درمان ریزش مو | کاشت مو در اصفهان

تاثیر کمبود ویتامین B9 بر درمان ریزش مو

در مطلب امروز سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان تاثیر کمبود ویتامین B9 بر درمان ریزش مو را مورد بررسی قرار می دهیم. اثرات کمبود B9 مانند کمبود آهن و سطح پایین فریتین میباشد. وقتی فولات در بدن کم باشد، ساختار گلبول های قرمز خون تحت تاثیر قرار می گیرد و این تغییر ساختاری باعث می شود که آنها نتوانند منبع کافی اکسیژن و مواد مغذی را به بدن منتقل کنند. این مسئله می تواند منجر به کم خونی و ریزش مو شود، زیرا سلولهای سالم خون برای انتقال سطح اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای تولید ATP به سلولهای داخل پوست سر نیاز دارند. ATP نوعی نوکلئوتید تری فسفات است که انرژی شیمیایی را در اطراف سلول ها حمل می کند و سهم مهمی در رشد سلول دارد.

وقتی سطح اکسیژن و مواد مغذی کم باشد، سلول ها به منبع انرژی دیگری برای تولید ATP نیاز دارند که می تواند منجر به افزایش تولید تستوسترون در بدن شود. در این فرآیند، تستوسترون به DHT (دی هیدروتستوسترون) تبدیل می شود و شناخته شده است که این باعث ریزش مو مربوط به آندروژن می شود.

کاشت مو در اصفهان | نظر پزشکان در مورد ریزش مو و ویروس کرونا

مقادیر کم B9 در بدن باعث کاهش روندهای مهم سلولی می شود که سرعت تقسیم سلولی را کند کرده و از رشد سلول های جدید جلوگیری می کند. این بدان معنی است که نمی توان موهای جدید را با سرعت کافی تولید کرد تا جای موهای شکسته یا ریخته شده را بگیرد.

صفحه اینستاگرام درمانگاه تخصصی بهین، کلینیک کاشت مو در اصفهان

کمبود مزمن فولات در نهایت منجر به مرگ سلولهای مو می شود. سایر سلولهای مهم پوست سر نیز تحت تأثیر کمبود B9 قرار دارند، به ویژه سلولهای ترشح کننده روغن و سلولهای پاپیلا. اینها به ترتیب در حفظ سلامت پوست سر و تولید موهای جدید و تنظیم چرخه رشد مو نقش مهمی دارند.

کمبود فولات همچنین می تواند باعث کم خونی مگالوبلاستیک شود که منجر به سفیدی زودرس مو به دلیل تغییرات ساختاری در سلول های قرمز خون می شود. پارا آمینو بنزوئیک اسید (PABA) ماده ای در اسید فولیک است که بعضاً به عنوان مکمل موهای سفیدی معکوس مصرف می شود.

تماس با درمانگاه تخصصی کاشت مو بهین


مطالعه بیشتر:

اقدامات مراقبتی بعد از پلاسماجت

تراکم ایده آل در کاشت مو

علل ریزش مو در زنان

پیام بگذارید