تراکم ایده آل در کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

بررسی تراکم ایده آل در کاشت مو

یکی از وعده‌های غیرواقعی که در تبلیغات کلینیک‌های کاشت مو مشاهده می‌کنیم، قول تراکم‌های بالا است. چیزی که از لحاظ علمی و عملی قابل اجراست، حداکثر ۴۵۰۰ گرافت است و هر وعده‌ی بیش از این، ادعایی تو خالی است. در مطلب امروز سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان تراکم ایده آل در کاشت مو را مورد بررسی قرار می دهیم. البته کاشت ۴۵۰۰ گرافت هم دشوار است و به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد:

  • ویژگی مو و طاسی بیمار: مثل الگوی طاسی، کیفیت مو، قدرت فولیکول‌ها، تراکم بانک مو و غیره
  • مهارت، تکنیک و تجربه‌ی جراح

برای رسیدن به بالاترین تراکم کاشت مو، هر دو عامل لازم هستند. رسیدن به تراکم‌های بیشتر هم شدنی است اما نه با یک بار کاشت مو. روش‌های غیرجراحی پیوند مو برای ایجاد تراکم بالا احتیاج به کاشت مو مجدد دارند که حدود یک سال بعد از عمل انجام می‌شود.

رسیدن به تراکم طبیعی یا حتی بیشتر

دومین ابهام این است که با کاشت مو می‌توان به تراکم طبیعی مو یا حتی تراکم‌های بیشتر رسید. این باور نیز درست نیست. تراکم طبیعی مو در فردی که دچار ریزش مو و طاسی نیست، حدود ۸۰ تا ۱۰۰ واحد فولیکولی در هر سانتی‌متر مربع از سر است. یعنی در کل حدود ۱۰۰ هزار فولیکول در سر وجود دارد.

کاشت مو معمولاً زمانی صورت می‌گیرد که ۵۰ درصد از موهای ناحیه‌ای که دچار طاسی شده، کم شده باشد. طاسی تا وقتی که بیش از ۵۰ درصد موهای سر نریخته باشد، به صورت دیداری قابل تشخیص نیست. به همین دلیل کاشت ۳۵ تا ۵۵ فولیکول مو در هر سانتی‌متر مربع برای زیباسازی سر کافی است. یعنی بالاترین تراکم کاشت مو فاصله نسبتاً زیادی با تراکم طبیعی داشته ولی برای پوشاندن طاسی، کاملاً کفایت می‌کند.

راهکارهای کاشت مو برای بیماران ام اس (MS) | کاشت مو در اصفهان

علل عدم رسیدن به تراکم طبیعی مو

  • برای پر کردن مناطق خالی سر نیازی به رسیدن به تراکم طبیعی نیست و کاشت این تعداد گرافت، باعث هدر رفتن فولیکول‌ها می‌شود. به هر حال ریزش مو ممکن است ادامه پیدا کند و مناطق دیگری از سر نیز خالی شود. اگر در کاشت‌ ابتدایی فولیکول‌های زیادی برداشت شده باشد، دیگر فولیکولی برای پر کردن طاسی‌های جدید نمی‌ماند.
  • کاشت بیش از حد گرافت‌ها می‌تواند خون رسانی به دیگر فولیکول‌ها را با مشکل مواجه کند. اگر این مسئله رخ دهد، موهای طبیعی شما که در اطراف نواحی کاشته شده قرار دارند، دچار شوک شده و می‌ریزند.
  • پیوند بیش از اندازه گرافت‌ها می‌تواند باعث‌ آسیب شدید یا انحراف در سیستم خون رسانی پوست سر شود. این مسئله نیز منجر به ایجاد اسکار (زخمگاه) و نکروز (مرگ سلول‌ها) پوست سر می‌شود .
  • به خاطر این دلایل، بالاترین تراکم کاشت مو معمولاً کمتر از تراکم طبیعی است. البته ممکن است وضعیت شما جوری باشد که بتوان به تراکم‌های نزدیک حالت طبیعی رسید. این کار فقط در صورتی انجام می‌شود که جراح شما مطمئن باشد خونرسانی به بقیه‌ی فولیکول‌ها دچار مشکل نشده و دچار ریزش مو در اثر شوک نخواهید شد.

صفحه اینستاگرام درمانگاه تخصصی بهین، کلینیک کاشت مو در اصفهان

اغراق در تراکم کاشت مو

از نظر تخصصی و علمی، تراکم کاشت مو آن قدرها هم اهمیت ندارد. تقریباً با تمام روش‌های کاشت مو می‌توان به تراکم‌های حداقلی رسید و رسیدن به بالاترین تراکم کاشت مو تضمینی برای موفقیت کاشت نیست.

پیش‌تر در مورد خطرات و عوامل محدودکننده‌ی تراکم‌های بالا صحبت کردیم و گفتیم برای پوشاندن مکان‌های دچار طاسی، نصف تراکم طبیعی مو کافی است. با این تراکم، موهای شما طبیعی جلوه می‌کند و اگر کسی قبلاً شما را ندیده باشد، به هیچ وجه متوجه نمی‌شود که مو کاشته‌اید.

چیزی که بیشتر از تراکم مو اهمیت دارد، هنر جراح در جایگذاری و پخش کردن گرافت‌ها است. اگر جراح به اندازه‌ی کافی ماهر و زبردست باشد، با حداقل تعداد گرافت کاری می‌کند که به طبیعی‌ترین نتیجه دست پیدا کنید. نحوه‌ی پخش کردن و جایگذاری فولیکول‌ها را می‌توان جوری طراحی کرد که از لحاظ دیداری موهای شما در نزدیک‌ترین حالت ممکن به تراکم طبیعی باشد.

تماس با درمانگاه تخصصی کاشت مو بهین


مطالعه بیشتر:

نحوه شکل گیری انواع جوش صورت

راهکارهای کاشت مو برای بیماران ام اس (MS)

اقدامات مراقبتی بعد از پلاسماجت

پیام بگذارید