ترکیبات تشکیل‌ دهنده ژل های تزریقی | کاشت مو در اصفهان

آشنایی با ترکیبات تشکیل‌ دهنده ژل های تزریقی

ژل‌ها نوعی پرکننده و حجم دهنده پوستی هستند که جهت جوان‌سازی، فرم دهی و حجم‌دهی نقاط مختلف بدن استفاده می‌شوند. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان به ترکیبات تشکیل‌ دهنده ژل های تزریقی خواهیم پرداخت.  از مهم‌ترین مواد تشکیل‌دهنده ژل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پلی متیل متاکریلات :

با اینکه این ماده صنعتی است ولی برای استفاده در بدن ایمن شناخته شده است. همچنین به دلیل داشتن کلاژن فراوان در خود، سبب سفتی و انسجام پوست می‌شود. بلافیل یکی از فیلرهای پلی متیل متاکریلات تأییدشده در سازمان غذا و داروی آمریکا است.

هیالورونیک اسید :

این ماده طبیعی در پوست تمام انسان‌ها وجود دارد و به حفظ طراوت و رطوبت پوست کمک می‌کند. تزریق ژل هیالورونیک اسید نهایتاً تا یک سال دوام دارد و پس از آن به‌تدریج جذب بدن می‌شود. انواع فیلرهای هیالورونیک اسید مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا شامل ژوویدرم، رستیلن و بلوترو بالانس هستند.

هیدروکسیل آپاتیت کلسیم :

این ماده طبیعی در استخوان به‌وفور یافت می‌شود. هیدروکسیل آپاتیت از نظر میزان غلظت به نسبت هیالورونیک اسید غلیظ‌تر بوده و طول عمر بیشتری دارد. تزریق این ماده به پوست سبب تحریک کلاژن‌سازی و رفع خطوط و چین و چروک خواهد شد. از انواع فیلرهای هیدروکسیل آپاتیت کلسیم مورد تأیید سازمان غذا و دارو می‌توان به رادیز اشاره کرد.

کاربردهای مختلف تزریق ژل | کاشت مو در اصفهان

اسید پلی ال لاکتیک :

این ماده با تحریک کلاژن‌سازی موجب استحکام پوست و کاهش چین‌وچروک می‌شود. ژل اسکالپترا یکی از فیلرهای مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است که حاوی مقدار زیادی اسید پلی ال لاکتیک است و نتایج آن تا دو سال باقی می‌ماند.

صفحه اینستاگرام درمانگاه تخصصی بهین

افراد مناسب تزریق ژل

شاید پس از خواندن این مطلب شما هم باتوجه‌ به مزایای تزریق ژل به این روش زیبایی کم‌هزینه و نتیجه‌بخش مشتاق‌تر شوید. اما نکته‌ای که دراین‌رابطه وجود دارد این است که استفاده از تزریق فیلر یک سری شرایط مخصوص دارد، این شرایط بر اساس نظر انجمن جراحان پلاستیک آمریکا تعیین شده است و شامل موارد زیر است:

  • فردی که قصد تزریق انواع فیلر را دارد باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشد.
  • نداشتن هیچ‌گونه بیماری زمینه ای هنگام تزریق فیلر مهم است.
  • نداشتن هرگونه آلرژی و حساسیت هم اهمیت زیادی دارد. زیرا اگر فرد به انواع فیلر حساس باشد، ممکن است مشکلات جدی برای او پیش آید. در این مواقع برای انجام این روش زیبایی باید با پزشک خود مشورت کنید و در صورت تأیید او اقدام به تزریق فیلر نمایید.
  • افرادی که در حفظ سلامت پوست خود کوتاهی نمی‌کنند، کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر هستند.
  • توجه داشته باشید که فرد باید انتظارات واقع‌بینانه از نتایج حاصل از تزریق فیلر داشته باشد.
  • این روش زیبایی برای افراد بالای ۱۸ سال قابل‌استفاده است و هیچ محدودیت جنسی ندارد.

چنانچه قصد دارید فقط قسمتی از صورت خود را فیلر بزنید، نیازی نیست که کل صورت را اصلاح کنید. با تصمیم‌گیری پزشک فقط ناحیه موردنظر اصلاح خواهد شد.


مطالعه بیشتر:

ویتامین های موثر در رشد مو

ویژگی افراد برای تزریق بوتاکس

کاربردهای مختلف تزریق ژل

پیام بگذارید