تشخیص ضایعات پوستی | کاشت مو در اصفهان

چگونگی تشخیص ضایعات پوستی

جهت تشخیص ضایعات پوستی، معاینه فیزیکی به صورت کامل توسط پزشک انجام می شود. در این معاینه پزشک ضایعات پوستی را مشاهده کرده و از همه نشانه های آن آگاه می شود. برای مطمئن شدن از تشخیص نیز قسمتی از پوست را برداشته و به آزمایشگاه منتقل می کند که به این امر نمونه برداری گفته می شود.

چه افرادی در معرض ایجاد ضایعات پوستی می باشند؟

در برخی موارد وراثت عامل ایجاد این ضایعات می باشد. مثلا اگر از اعضای خانواده فردی دارای کک و مک باشد، احتمال ابتلای یکی از اعضای خانواده زیاد می شود. امکان دارد کسانی که دچار آلرژی هستند، بیشتر در خطر آسیب های پوستی قرار گیرند. همچنین افراد دارای بیماری های خود ایمنی مثل پسوریازیس، نسبت به سایر افراد بیشتر در خطر این ضایعات می باشند.

آشنایی با روش های درمان انواع ضایعات پوستی و پیگمانته

ضایعات پوستی را می توان از طریق شیوه هایی نظیر درمان های موضعی، لیزر و یا جراحی در شرایط حاد درمان نمود. از جمله سریع ترین روش های درمانی می توان به لیزر درمانی اشاره نمود. این روش مناسب برای هر پوست و با هر رنگی می باشد. از لیزر همچنین جهت برداشتن خال های بزرگ و نیز رفع تاتو استفاده می کنند.

به همین خاطر در اثر درمان ضایعات پوستی به کمک لیزر، متلاشی شدن، کمرنگ، سطحی و ناپدید شدن بافت آن ها صورت خواهد گرفت. اگر هدف لیزر سلول های رنگدانه ساز باشند، ضایعات تیره پوست بدون این که اسکاری به جا بگذارند، از بین می روند.

بعد از تابیدن طول موج مناسب در فرایند لیزر درمانی، به وسیله ملانین ها انرژی جذب شده و دما افزایش یافته و ملانین ها متلاشی می شوند. متلاشی شدن این سلول های به گونه ای است که به بافت های اطراف آسیبی نمی رسانند. در ادامه توسط Phagocyte ها این ذرات از بین می روند. ملانوسیت های که آسیب دیده اند توسط بدن جذب می شوند و به این ترتیب اثری از ضایعه پوستی مشاهده نخواهد شد.


جهت مشاهده‌ی نمونه کارهای کلینیک بهین بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان در اینستاگرام کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

درمان لک صورت ( MELASMA )

چه کسانی نباید مزوتراپی انجام دهند ؟

لیپولیز Osyris