تفاوت روش ARTAS و Micro FIT | کاشت مو در اصفهان

تفاوت روش ARTAS و Micro FIT

جدیدترین روش کاشت مو در دنیا: ربات ARTAS

آخرین تکنولوژی کاشت مو در دنیا کاشت مو با ربات اتوماتیک ARTAS است. این دستیار رباتیک در مراحل برداشت گرافت‌ها به جراح کمک می‌کند. پیش از شروع برداشت، ربات به صورت خودکار نقشه‌ای از تمام فولیکول‌های موجود در ناحیه‌ی دهنده (بانک مو) رسم می‌کند. بعد از بررسی دقیق زوایا، جهت‌گیری‌ها، تراکم و کیفیت تمام گرافت‌ها، عملیات برداشت شروع می‌شود. ربات ARTAS حتی می‌تواند مناطق دچار اسکار را شناسایی کرده و از آن‌ها دوری کند. در این مطلب همراه با متخصص کاشت مو در اصفهان به بررسی دقیقتر روش ARTAS و Micro FIT می پردازیم.

چه شباهتی بین روش ARTAS و Micro FIT وجود دارد؟

هردوی این روش‌ها با حداقل تهاجم کاشت مو را انجام می‌دهند، دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به سایر روش‌های کاشت مو دارند و نیازی به استفاده از بی‌هوشی عمومی ندارند. ابزار استفاده شده در هردو روش (ربات ARTAS و دستگاه نئوگرافت ۲) توسط سازمان FDA تایید شده‌اند. در هردو روش عملیات کاشت موها در ناحیه‌ی گیرنده به شکل دستی و توسط جراح یا متخصص کاشت مو صورت می‌گیرد.

تفاوت روش ARTAS و Micro FIT | کاشت مو در اصفهان

| برای ورود به صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

چه تفاوتی بین روش ARTAS و Micro FIT وجود دارد؟

هردو روش برای استخراج فولیکول‌ها از تکنیک برداشت واحدهای فولیکولی (FIT یا FUE) استفاده می‌کنند ولی یک تفاوت اساسی بین آن‌ها وجود دارد: در روش Micro FIT جراح متخصص به شکل دستی فولیکول‌ها را انتخاب و از ناحیه بانک مو استخراج می‌کند. در روش ARTAS این کار با مدیریت کامپیوتر و به شکل خودکار انجام می‌شود. برداشت خودکار گرافت‌ها باعث افزایش سرعت مرحله‌ی برداشت می‌شود ولی لزوماً دقیق‌تر از برداشت دستی نیست. کمی جلوتر خواهیم گفت چرا.

سیستم ARTAS بهتر است یا روش Micro FIT؟

برای پاسخ به این سوال بیایید ابتدا نگاهی به برتری و ضعف روش ARTAS در برابر روش Micro FIT بیندازیم:

برتری اصلی ARTAS سرعت آن است. بدیهی است که یک انسان نمی‌تواند سریع‌تر از کامپیوتری باشد که در هر ثانیه هزاران محاسبه را انجام می‌دهد. سیستم ARTAS براساس یک الگوریتم پیچیده بهترین گرافت‌ها را انتخاب می‌کند. به طور کلی زمان لازم برای برداشت گرافت‌ها به کمک سیستم ARTAS به نصف می‌رسد. لطفاً توجه داشته باشید که در هردو روش مرحله‌ی کاشت به شکل دستی انجام می‌شود و تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد.

خوب برتری ARTAS را گفتیم. اما این سیستم در مقابل روش Micro FIT سه ضعف کلی دارد:

برای این که ربات کاشت مو بتواند فولیکول‌ها را شناسایی کند، باید بین رنگ مو و رنگ پوست تفاوت زیادی وجود داشته باشد. برای همین تنها برای کسانی توصیه می‌شود که موهای صاف و تیره دارند. کسانی که موهای نازک، بلوند، کم‌رنگ و سفید دارند کاندیدای خوبی برای کاشت مو به روش ARTAS نیستند.
میزان آسیب دیدن فولیکول‌ها در زمان استخراج و انتقال در روش ARTAS بین ۸ تا ۱۰ درصد است. میزان آسیب دیدن فولیکول‌ها در روش Micro FIT اگر به دست جراح ماهر انجام شود، حداکثر بین ۳ تا ۵ درصد (نصف ربات ARTAS) است.
به دلیل تحریم‌ها امکان واردات ربات ARTAS وجود ندارد اما اگر این روش در ایران موجود بود، احتمالاً بسیار گران‌قیمت‌تر از روش Micro FIT بود.

در نهایت مهارت و تجربه‌ی جراح از همه چیز مهم‌تر است

واقعیت این است که جدیدترین روش کاشت مو و پیشرفته‌ترین تکنولوژی، کیفیت و نتیجه‌ی کاشت موی شما را تضمین نمی‌کنند. همه‌ی ابزارها و روش‌ها زمانی موثر هستند که توسط جراح مجرب و ماهر استفاده شوند. یک جراح خوب می‌داند که چه روشی برای شما مناسب‌تر است و آن روش را به بهترین شکل ممکن اجرا می‌کند.

عوارض کاشت مو در روش MFIT بسیار پایین و بهبودی به سرعت انجام می شود.

 


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


سایر مطالب کاربردی :

شوره مو بعد از کاشت مو

مراحل کاشت مو به روش Micro FIT

کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

سوالات متداول کاشت مو به روش سوپرترکیبی

نکات پیش از کاشت موی سوپرترکیبی

پیام بگذارید