جلوگیری از تورم بعداز کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

راهکارهای جلوگیری از تورم بعداز کاشت مو

با وجود اینکه بروز عوارض جانبی همچون تورم در برخی شرایط اجتناب ناپذیر است، اما می توان با اقدامات پیشگیرانه توصیه شده توسط متخصص کاشت مو در اصفهان احتمال بروز تورم را کاهش داد. مهم ترین توصیه های مراقبتی برای جلوگیری از تورم بعداز کاشت مو به شرح زیر است :

بلافاصله بعد از جراحی به منزل رفته و در رختخواب استراحت کنید. بهتر است تا 5 روز بعد از کاشت مو از ایستادن به مدت طولانی پرهیز کنید.
بعد از انجام جراحی، هنگام خواب و استراحت، سر را در زاویه 45 درجه قرار دهید. قرار دادن دو بالشت زیر سر می تواند کمک کند تا سر در ارتفاع بلاتری نسبت به بدن قرار بگیرد و تورم کاهش پیدا کند.
در روزهای اول بعد از عمل، از خم کردن سر به طرف پایین اجتناب کنید.
از مصرف غذاهای تند و شور و غذاهای پرچرب بعد از کاشت مو پرهیز کنید.
مصرف مایعات و بخصوص آب را بعد از عمل پیوند مو افزایش دهید. مصرف مایعات به دفع شدن تورم از طریق ادرار کمک خواهد کرد.

به مدت 2 هفته بعد از جراحی از انجام ورزش و سایر فعالیت های سنگین خودداری کنید. همچنین طی این مدت از فعالیت جنسی و سایر فعالیت های مشابه اجتناب کنید.
داروهایی که پزشک برای درمان تورم و التهاب تجویز کره است را طبق دستورالعمل مصرف کنید.
یک هفته بعد از کاشت مو از مصرف داروهای مانند ایبوپروفن، آسپیرین و سایر داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید. زیرا این نوع داروها از طریق رقیق کردن خون، باعث افزایش سرعت خونرسانی به پوست سر شده و تورم را افزایش می دهند.

جلوگیری از تورم بعداز کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

راه‌هایی برای کاهش ورم بعد از کاشت مو

یکی از بهترین توصیهٔ پزشکان متخصص کاشت مو این است که در ۷ روز اول، روی صندلی‌های راحتی بخوابید یا به نحوی روی تخت بخوابید که سرتان افقی قرار نگیرد. این کار تاثیر فراوانی در پیشگیری از ورم در ناحیهٔ پیشانی و چشم‌ها خواهد داشت.

خواب در حالت لم دادن به نحوی که بین حالت نشسته و خوابیده باشید، علاوه بر این که سر شما را بالا نگه می‌دارد، از چرخیدن حین خواب به روی شکم یا پهلو‌ها و کشیدن سر روی بالش جلوگیری می‌کند. بهترین انتخاب شما برای یک خواب آسوده و کاهش ورم بعد از کاشت مو، مبل‌های ریکلاینر یا ریلکسی هستند.
اگر می‌توانید یک مبل ریلکسی خریداری کنید یا از کسی قرض بگیرید. اگر هم نمی‌توانید، بالشی روی دستهٔ مبل راحتی خود قرار دهید تا سرتان بالا بیاید و از غلت زدن‌های احتمالی در طول شب جلوگیری شود. هر روش دیگری که اتخاذ می‌کنید، سر باید نسبت به بدن در حالت ۴۵ درجه قرار بگیرد.

داروهایتان را مصرف کنید

بسته به نیاز، پزشک برای کاهش ورم بعد از کاشت مو ، داروهایی برایتان تجویز خواهد کرد. این داروها عملی ضد التهابی داشته و ساختاری استروئیدی (کورتونی) دارند. در نظر داشته باشید مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن که در واقع داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی هستند، باعث رقیق شدن خون و افزایش التهاب می‌شوند.

از فعالیت‌های بدنی سنگین دوری کنید

فعالیت‌های جسمانی سنگین می‌توانند باعث افزایش التهاب شوند. همچنین امکان آسیب به محل‌های ملتهب وجود دارد که می‌تواند منجر به عفونت بعد از کاشت مو یا لخته‌های خونی شود. حداقل تا یک هفته پس از کاشت مو از ورزش‌های سنگین دوری کنید. تا دو هفته بعد از عمل نیز از وزنه زدن‌های سنگین خودداری کنید.

آب فراوان بنوشید

نوشیدن آب فراوان در کاهش ورم بعد از کاشت مو نقش موثری دارد. به طور کلی هم نوشیدن آب فواید بسیاری برای سلامت عمومی بدن، به ویژه سلامت پوست دارد. پس تا می‌توانید آب بنوشید.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

آناناس بخورید

برای پیشگیری از ورم بعد از کاشت مو ، آناناس بهترین دوست شماست. مصرف آناناس تازه یا به صورت کمپوت بسیار توصیه می‌شود. این میوه حاوی یک مادهٔ طبیعی ضد التهابی است که می‌تواند به شکل چشمگیری از التهاب و ورم چشم‌ها و پیشانی شما جلوگیری کند. پیشنهاد می‌شود که بعد از کاشت مو، صبح‌ها و عصرها کمی آناناس بخورید.

کمپرس سرد

همه ما از تاثیر کمپرس سرد یا یخ گذاشتن روی ورم‌ها مطلع هستیم. اما برای کاهش ورم بعد از کاشت مو ، باید در محل گذاشتن یخ دقت بفرمایید. هیچ‌گاه یخ را به صورت مستقیم روی محل کاشت قرار ندهید، زیرا می‌تواند میزان موفقیت کاشت را کاهش دهد. کمپرس سرد را کمی بالاتر از ابروها روی پیشانی خود قرار دهید.


بیشتر بخوانیم :

ورم بعد از کاشت مو و دلایل آن

ریزش مو بعد از کاشت مو

جلوگیری از ریزش موی کاشته شده