جلوگیری از ریزش ابروها پس از کاشت | کاشت مو در اصفهان

روش های درمان و جلوگیری از ریزش ابروها پس از کاشت

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین فردی که ابروهای خود را کاشته باید قبل از اینکه شاهد ریزش موهای خود باشد، برای حفظ و نگهداری آن‌ها تلاش کند. پزشکان توصیه می‌کنند که پیشگیری از ریزش موهای ابرو را حتی قبل از کاشت ابرو انجام دهید. چراکه بعد از کاشت مواد مغذی کافی برای تولید فولیکول و استحکام موهای کاشته شده وجود دارد و موها با سرعت بیشتری به ثبات می‌رسند و رشد می‌کنند. در ادامه این بخش از سایت کلینیک بهین، کاشت مو در اصفهان تعدادی از مؤثرترین روش‌ها برای جلوگیری از ریزش ابروها را مرور خواهیم کرد.

تقویت ابروها

شما باید ابروهای کاشته شده را به‌خوبی تقویت کنید. زیرا نبود یا کمبود مواد مغذی موردنیاز موها ممکن است باعث ریزش آن‌ها پس از کاشت شود. البته توجه داشته باشید که تغذیه مناسب برای تامین مواد مغذی موردنیاز برای رشد موها، چیزی است که قبل از کاشت ابرو نیز باید به آن توجه کنید. زیرا فقر دائم این مواد باعث ایجاد ریزش دائمی در موها شده و حتی پس از کاشت نیز اثر خود را خواهد گذاشت.

رنگ نکردن ابروها

رنگ‌های شیمیایی می‌توانند آسیب زیادی به ریشه موهای ابرو برسانند. به‌خصوص اگر از رنگ مخصوص ابرو استفاده نشده و شخص از رنگی که به موهای خود میزند برای ابروها نیز استفاده کند. در زمان کاشت ابروها بهتر است رنگ کردن ابروها را مدتی به تعویق بیندازید. به‌خصوص زمانی که هنوز ابروها به‌طور کامل رشد نکرده‌اند و موهای کاشته شده به ثبات نرسیده‌اند. پس از طی شدن دوران نقاهت و تکمیل درمان نیز بهتر است با فاصله‌های زیاد این کار را انجام دهید و حتما از رنگ‌های مخصوص ابرو استفاده کنید.

اصلاح نکردن ابروها

اصلاح مرتب ابروها با موچین و بند می‌تواند به فولیکول‌های مو ضربه بزند. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند تا چند ماه پس از کاشت ابروها از اصلاح آن‌ها و برداشتن موها با موچین خودداری کنید. در واقع بهتر است این کار را تا زمانی که موها به ثبات کامل برسند، به تعویق بیندازید.

استفاده از روغن‌های گیاهی برای تقویت ابروها

روغن‌های گیاهی نظیر روغن آرگان، روغن درخت چای، روغن نارگیل، روغن بادام و… می‌توانند به تقویت ریشه موها و رشد بیشتر آن‌ها کمک کنند. این روغن‌ها حتی بر روی ضخامت موها نیز اثر می‌گذارند و موهای کاشته شده را ضخیم‌تر می‌کنند. توجه کنید که استفاده از این روغن‌ها باید با مشورت پزشک انجام شود. البته قبل از کاشت نیز می‌توانید ابروها را با استفاده از روغن‌های گیاهی تقویت کنید. همچنین ماساژ این روغن‌ها به موهای تازه کاشته شده را باید با ملایمت زیاد و دقت انجام دهید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

مصرف مواد غذایی حاوی آهن و قرص آهن

وجود آهن در رژیم غذایی و مصرف قرص آهن جلوی کم‌خونی را گرفته و فرایند خون‌رسانی به ابروهای تازه کاشته شده را بهبود می‌بخشد. خون‌رسانی به ریشه موهای ابرو باعث تامین اکسیژن کافی برای آن‌ها شده و از ریزش موها جلوگیری می‌کند. نکته مهم این است که اگر قصد مصرف قرص آهن را دارید، حتما درباره دوز مصرفی با پزشک مشورت کنید. چراکه آهن زیاد ممکن است به دیگر اعضای بدن شما آسیب برساند.

قطع مصرف سیگار و الکل

سیگار، الکل و قلیان آسیب زیادی به سلول‌های موها وارد کرده و باعث ریزش آن‌ها می‌شوند. ابروهای تازه کاشته شده بسیار حساس هستند. بنابراین مصرف این مواد می‌تواند باعث ضعف بیشتر آن‌ها شده و منجر به ریزش آن‌ها شود. شروع مجدد مصرف این مواد حتی پس از به ثبات رسیدن ابروها نیز می‌تواند باعث ریزش ابرو بعد از کاشت شود. پس بهتر است قبل از اقدام برای کاشت، مصرف این مواد را قطع کرده و پس از آن نیز دیگر هرگز به سراغ این مواد نروید.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

جلوگیری از ریزش ابروها پس از کاشت | کاشت مو در اصفهان


بیشتر بخوانیم :

کاشت مو به روش FCI

مزایای کاشت مو به روشFCI

کاشت مو برای بیماران ویروسی

دلایل ریزش ابروها بعد از کاشت