جلوگیری از ریزش موی کاشته شده | کاشت مو در اصفهان

جلوگیری از ریزش موی کاشته شده

نکاتی برای کسب نتیجه بهتر و جلوگیری از ریزش موی کاشته شده

در این مقاله از سایت کلینیک بهین کاشت مو در اصفهان به بررسی چند نکته و توصیه برای کسب نتیجه بهتر و جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده می پردازیم تا پایان همراه ما باشید.

1. سن مناسب برای کاشت مو

در آقایان بالای 30 سال است، قبل از 30 سالگی سطح هورمون ها در بدن متغیر است به عنوان مثال میزان ترشح بسیاری از هورمون ها در یک فرد 24 ساله با فرد 27 ساله با آنکه صرفا 3 سال اختلاف سنی دارند متفاوت است به همین دلیل در سال های جوانی شاهد تغییرات عقلانی و جسمانی متعددی در افراد می باشیم. اما بعد از 30 سالگی سطح هورمون ها به یک ثبات نسبی می رسد و به ندرت شاهد تغییرات ناگهانی خواهیم بود و این مسئله از شانس ریزش مجدد موها می کاهد.

جلوگیری از ریزش موی کاشته شده | کاشت مو در اصفهان

2. مصرف ویتامین ها

از 2 ماه قبل از کاشت و تا 6 ماه بعد از آن دوز مناسب از ویتامین های D، E، B5، B12 و بیوتین مصرف نمایید.

3. مصرف گیاه نخل اره ای(Saw Palmetto)

بعد از عمل کاشت توصیه می شود آقایان روزانه 300 الی 500 میلیگرم گیاه نخل اره ای(Saw Palmetto) به شکل مکمل غذایی مصرف کنند. این گیاه از تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون جلوگیری می کند و عملکردی مشابه با قرص فیناستراید دارد و برای خانم ها توصیه می شود بعد از کاشت مو به مدت 6 الی 12 ماه از گیاه دم اسب(Horsetail) استفاده کنند این گیاه کمک به استحکام ریشه موها و تولید کلاژن می کند.

4. بعد از دوره نقاهت و رویش موها

هر سال یک دوره 3 ماهه از محلول های تقویت کننده مو زیر نظر پزشک استفاده کنید، محلول های مناسب برای بعد از عمل کاشت عبارتند از ماینوکسیدیل 2 درصد، آمینکسیل، محلول های حاوی کافئین، آرژنین، ریشه جینسنگ و موارد دیگر. به یاد داشته باشید مو و پوست نیازمند رسیدگی می باشند به ویژه بعد از 30 سالگی که بدن رو به پیری و فرسودگی می رود و منتظر نمانید که موهایتان دوباره دچار ریزش شده و آنگاه دنبال چاره بگردید از قبل با مراقبت های لازم از ریزش مجدد موهای خود جلوگیری کنید.

5. به تغذیه خود اهمیت دهید

از مصرف چربی های اشباع شده مانند انواع سس، خامه و غذاهای سرخ کردنی خودداری کنید یکی از علل دخیل در ریزش موها که اکثرا به آن توجه کافی نمی شود کلسترول بالا است. روغن زیتون، نارگیل و سایر روغن های مفید را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. همچنین هفته ای 2 الی 3 وعده ماهی مصرف نمایید و یا از مکمل های امگا 3 استفاده کنید، 2 الی 3 کپسول امگا 3 در هفته تامین کننده نیاز بدن به اسیدهای چرب غیر اشباع می باشد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

6. مواد حالت دهنده مو

از ژل، تافت و سایر حالت دهنده ها و سشوار تا جای ممکن استفاده نکنید.

7. هنگام استحمام

از آب ولرم مایل به سرد برای شستن سر و موهایتان استفاده کنید، آب گرم باعث کشش پوست و باز شدن منافذ آن شده و شانس ریزش مو را افزایش می دهد.

8. شامپوهای مناسب

آقایان از شامپوهای حاوی کافئین مانند Alpecin C1 و خانم ها از شامپوهای حاوی عصاره طبیعی نعنا استفاده کنند. کافئین باعث افزایش طول عمر ریشه موها و نعنا باعث کاهش استرس پوستی و بهبود جریان خون می گردد.

9. خارش سر

در صورتی که دچار خارش سر می باشید از شامپوهای حاوی گیاه آلوئه ورا استفاده کنید و از خاراندن سر خود خودداری نمایید.

10. مشاوره با پزشک

از پزشک متخصص جهت دریافت راهنمایی های تخصصی کمک بگیرید.

 


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


بیشتر بخوانیم :

سوالات متداول کاشت مو به روش سوپرترکیبی

ریزش مو بعد از کاشت مو

کاهش خونریزی بعد از کاشت مو