جوش های سر بعد از کاشت مو

جوش های سر که در اصطلاح تخصصی فولیکولیت نامیده می شوند، نوعی از عوارض بعد از کاشت مو هستند. برخلاف ظاهر ناخوشایند، جوش ها می توانند نشانه خوبی باشند، زیرا آن ها از رشد فولیکول ها در زیر پوست خبر می دهند.

ترکیدن این جوش ها ممکن است منجر به از دست رفتن فولیکول ها شود و برای مدتی ریزش مو بعد از کاشت اتفاق بیفتد.

آیا جوش بعد از کاشت مو طبیعی است ؟

فولیکولیت، اصطلاحی پزشکی است که به التهاب ناحیه اطراف فولیکول ها اطلاق می شود. این التهاب ظاهری مشابه جوش دارد و ممکن است به شکل جوش های قرمز، جوش های سرسفید یا جوش های سرسیاه ظاهر شود.

دلیل اصلی ایجاد جوش بعد از کاشت مو، شوک وارد شده به پوست سر در حین جراحی است. زیرا طی فرایند پیوند مو، شکاف هایی روی پوست ایجاد می شود که منجر به ایجاد استرس و شوک به پوست می شود. در نتیجه غدد چربی واقع در زیر پوست، در واکنش به این استرس به ایجاد جوش روی سر منجر می شوند.

ایجاد جوش های بعد از کاشت مو کاملا طبیعی است. این نوع جوش ها فقط در افرادی که کاشت مو انجام داده اند ظاهر نمی شود. بلکه حتی افرادی که کاشت مو انجام نداده اند، در صورت تجمع غدد چربی در زیر پوست، این جوش ها را روی سر تجربه خواهند کرد. بنابراین حتی بروز این جوش ها بعد از کاشت مو معمول است و در برخی موارد نشانه ای از آغاز رشد فولیکول ها در زیر پوست است.

جوش های بعد از کاشت مو فقط درصورتی که زمان طولانی ادامه داشته باشند و روز به روز وخیم تر شوند نیاز به درمان دارویی دارند. زیرا گاهی اوقات این جوش ها چرکی هستند و لازم است با آنتی بیوتیک درمان شوند.

کاشت مو در اصفهان | درمان جوش های سر بعد از کاشت مو

درمان جوش های سر بعد از کاشت مو

در صورتی که جوش های سرسفید روی پوست سر مشاهده کردید، می توانید از طریق یک سوزن استریل برشی کوچک روی آن ایجاد کنید و ترشحات داخل آن را به آرامی خارج کنید.

در بسیاری از مواقع، جوش های بعد از پیوند مو کوچک هستند و فقط قرمزی روی پوست ایجاد می کنند. برای درمان این نوع چوش ها، توصیه می کنیم در طول روز چند مرتبه از کمپرس گرم استفاده کنید. این کمپرس را روی آن ها قرار دهید تا به مرور زمان این جوش ها کوچک شده و از بین بروند.

از آنجایی که بروز جوش نوعی عارضه محسوب می شود، اجتناب از آن کمی دشوار است. اما با تمیز نگه داشتن پوست سر و رعایت دستورالعمل های پزشک، می توان احتمال بروز این عارضه را کاهش داد.

بیشتر بدانید : شوره مو بعد از کاشت مو

 

برای گرفتن اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .