خونریزی بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

خونریزی بعد از کاشت مو

بسیاری از افرادی که مو می‌کارند، در نواحی کاشت و همچنین بانک مو دچار خونریزی بعد از کاشت مو می‌شوند. خونریزی در این نواحی کاملاً طبیعی و بخشی از روند بهبودی بدن است. در نظر داشته باشید که خونریزی بعد از کاشت مو موقتی است و بعد از مدتی متوقف می‌شود. کاشت مو کاملاً طبیعی و دائمی است. موهای کاشته شده بعد از مدت بهبودی نیاز به مراقبت‌های خاصی ندارند و مانند موهای طبیعی شما می‌شوند. روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند، جراح کاشت مو در اصفهان با توجه عوامل مختلفی مانند میزان بانک مو، آستانه تحمل درد و موارد دیگر بهترین روش کاشت مو را به شما توصیه خواهد کرد.

باید در نظر داشته باشید که کاشت مو یا پیوند مو یک عمل جراحی است. روش‌های نوین کاشت مو بسیار کم تهاجمی هستند و در عرض چند ساعت و به صورت سرپایی انجام می‌شوند. اما همچنان این روش‌ها نام جراحی را یدک می‌کشند و قطعاً هیچ جراحی بدون عوارض جانبی نخواهد بود. خونریزی بعد از کاشت مو یکی از همین عوارض طبیعی و موقتی است که در ادامه به بررسی بیشتر آن می‌پردازیم.

| کلینیک بهین کاشت مو در اصفهان |

خونریزی بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

خونریزی بعد از کاشت مو

هر زمان که به پوست ما جراحتی وارد بشود، به کمک فرآیندی که فیبروز یا کبره بستن نام دارد، التیام می‌یابد. در مورد کاشت مو، و بخصوص کاشت مو به روش میکرو FIT محل‌های التیام و زخم‌ها بسیار کوچک هستند و نمی‌توانید به چشم غیر مسلح آن‌ها را ببینید.

وضعیت زخم‌ها و بهبودی آن‌ها در هر بیمار متفاوت است و بستگی به چندین فاکتور دارد. مثلاً اینکه توانایی بدن بیمار برای التیام زخم‌ها چقدر است. توجه داشته باشید که تمامی روش‌های کاشت مو، زخم‌هایی برجای می‌گذارند و کاشت مو بدون زخم اصلاً ممکن نیست.

خونریزی بعد از کاشت مو کی متوقف می‌شود؟

بسته به روشی که برای کاشت مو اتخاذ می‌شود، بازه خونریزی می‌تواند متفاوت باشد. مثلا در روش پیوند واحد فولیکولی یا FUT خونریزی‌ها ممکن است تا ۲ هفته ادامه داشته باشد. در این مدت خون خشک شده در نواحی بانک مو و محل پیوند به طور طبیعی می‌ریزد و زخم‌ها التیام می‌یابند. همهٔ این مراحل جزو روند طبیعی بهبودی بدن هستند و جای نگرانی وجود ندارد. خونریزی بعد از کاشت مو را می‌توان به سادگی مدیریت کرد و به حداقل رساند.
در موارد نادر بیمار ممکن است دچار خونریزی شدید شود. اگر در کنترل خونریزی خود موفق نبودید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

تمیز کردن محل کاشت در صورت خونریزی

در صورتی که دچار خونریزی بعد از کاشت مو در ناحیهٔ کاشت یا بانک مو شدید، برای تمیز کردن خون باید یک گاز استریل را روی سر گذاشته، برای ۱۵ دقیقه به میزان بسیار کم فشار دهید و بردارید. توجه داشته باشید که این کار، به ویژه در محل کاشت، باید با ملایمت و دقت بالا انجام شود تا فولیکول‌های پیوند زده شده سالم بمانند.

نکتهٔ دیگر این که در حین این ۱۵ دقیقه نباید گاز را بردارید، نگاه کنید که چقدر خونریزی کرده‌اید و دوباره روی سر بگذارید. برخی از بیماران چندین بار گاز را چک می‌کنند. این کار را نکنید و صبر کنید تا ۱۵ دقیقه تمام شود.

در پست بعدی به بررسی روش های کاهش خونریزی بعد از کاشت مو میپردازیم.


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


سایر مطالب کاربردی :

بررسی سن مناسب کاشت مو

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

پیش‌بینی وضعیت بانک مو برای کاشت

مزایا و معایب کاشت مو به روش سوپر ترکیبی