درمان ریزش موی زنانه با ترتینوئین (Retin-A) | کاشت مو در اصفهان

بررسی درمان ریزش موی زنانه با ترتینوئین (Retin-A)

ترتینوئین یا اسید رتینوئیک مشتق شده از ویتامین A است که در سال 1971 توسط FDA تأیید شد. در آن زمان برای درمان آکنه های خفیف تا متوسط​​، چین و چروک های کوچک و تجمع رنگدانه ای شدید (تغییر رنگ پوست) استفاده می شد. این دارو تنها با نسخه قابل تهیه است، اگرچه محصولاتی وجود دارد که بدون نسخه بوده و حاوی ترتینوئین می باشند. در مطلب امروز سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان درمان ریزش موی زنانه با ترتینوئین (Retin-A) را مورد بررسی قرار می دهیم.

در حالت های ژل، کرم یا مایع موجود است، لایه بیرونی پوست را نرم می کند و از تشکیل لایه ای ضخیم از سلول ها ( یا کراتینیزاسیون) جلوگیری می کند. این امر باعث می شود ماینوکسیدیل راحت تر جذب شود. این داروی درمان ریزش مو از طریق نسخه در دسترس است. ترتینوئین ماده مؤثر و فعال در بسیاری از محصولات است: Retin-A ؛ Retin-A Micro ؛ آترالین؛ رِنووا؛ رنووا پمپ؛ آویتا.

اثرات جانبی رتین آ (Tretinoin / Retin-A)

عوارض جانبی ممکن است شامل کهیر، مشکل در تنفس، تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو باشد. همچنین کاربران از سوزش، گرمی، سوزن سوزن شدن، سوزش، خشکی، خارش، قرمزی، تورم، پوسته دادن، تحریک و تغییر رنگ پوست را گزارش می کنند. همچنین ممکن است زنان حساسیت به نور را نیز داشته باشند که یعنی افزایش حساسیت به نور خورشید. این افزایش حساسیت ممکن است احتمال بروز آفتاب سوختگی یا سوختگی در اتاقک برنزه را افزایش دهد. علاوه بر این، هیچ مطالعه ای در مورد استفاده از آن در دوران بارداری وجود ندارد. معلوم نیست که وارد شیر مادر می شود یا نه. بنابراین، توصیه می گردد که در هنگام شیردهی از مصرف خوراکی ترتینوئین خودداری کنید. مادران شیرده باید از استفاده موضعی نیز خودداری کنند.

علل ریزش مو در زنان | کاشت مو در اصفهان

صفحه اینستاگرام درمانگاه تخصصی بهین، کلینیک کاشت مو در اصفهان

همچنین توصیه می شود از صابون یا پاک کننده های دارویی یا ساینده، داروهای قابض، داروهای خشک کننده، محصولات موضعی با محتوای الکل بالا و اسید سالیسیلیک استفاده نکنید. میوه ها و سبزیجات حاوی اسید سالیسیلیک هستند به خصوص انواع توت ها و همچنین برخی گیاهان و ادویه ها. اگر از داروهائی حاوی بنزوئیل پراکسید، گوگرد، رزورسینول یا اسید سالیسیلیک استفاده می کنید اجازه دهید قبل از استفاده از ترتینوئین خشک شوند.

تماس با درمانگاه تخصصی کاشت مو بهین


مطالعه بیشتر:

تراکم ایده آل در کاشت مو

علل ریزش مو در زنان

تاثیر کمبود ویتامین B9 بر درمان ریزش مو

پیام بگذارید