درمان ریزش مو در شیردهی | کاشت مو در اصفهان

درمان ریزش مو در شیردهی

بعد از اینکه به جواب سوال دلیل زیرش مو در دوران شیردهی چیست؟ در نوشته قبل از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان پاسخ دادیم. حال می‌توان در مورد روش‌های درمانی و موثر در این خصوص صحبت کرد. موثرترین روش‌های درمان ریزش مو در شیردهی عبارتند از:

استفاده از شامپوهای مناسب

اولین و آسان‌ترین قدمی‌ که می‌توان جهت برطرف کردن مشکل ریزش مو برداشت مصرف یک شامپوی صحیح و مناسب با موهای مادران است. برای اینکه شامپوی مناسب خود را انتخاب کنید می‌توانید از یک مشاور پوست و مو کمک بگیرید. توصیه ما به زنان باردار این است که حتما از شامپوهایی با ترکیبات سالم‌تر و گیاهی استفاده کنند تا هیچ گونه حساسیتی در آن‌ها ایجاد نشود.

اهمیت دادن به مراقبت‌های روزانه از موها

یکی دیگر از روش‌هایی که تا حد بسیار زیادی می‌تواند در ریزش مو تاثی بگذارد انجام صحیح و اصولی مراقبت‌های لازم از موها است. به عنوان مثال می‌توانید از سرم‌ها و ماسک‌های تقویتی مو استفاده کنید. علاوه بر آن نکاتی نظیر شانه زدن موهای خیس، سشوار کشیدن‌های بیش از حد، استفاده از رنگ‌های شیمیایی و مضر و … را کنار بگذارید. این دسته از عادت‌های غلط تا حد زیادی به سلامت موها آسیب زده و سبب ایجاد ریزش در آن‌ها می‌شود.

تجدید نظر در سبک رژیم غذایی خود

مادران شیرده معمولا با کمبود مواد مغذی بدن مواجه هستند. از آنجایی که موها از این مواد مغذی تغذیه می‌کنند کمبود آن‌ها سبب ایجاد ریزش مو می‌شود. برای اینکه با چنین مشکلی مقابله کنید بهتر است غذاهای ناسالم را از برنامه غذایی خود حذف کرده و در عوض مواد سالم‌تری را جایگذین آن‌ها کنید. از جمله مهم‌ترین مواد غذایی که مصرف آن‌ها برای مادران شیرده توصیه می‌شود سبزیجات، میوه‌ها، مصرف پروتئین و مواردی از این قبیل است.

دوری از استرس‌ها

از آنجایی که کودک تازه متولد شده یک تجربه جدید و کاملا متفاوتی است شرایط زندگی مادران به کلی تغییر می‌کند. این شرایط سبب می‌شود تا تنش و استرس بیشتری وارد زندگی شود. از طرفی دیگر استرس یکی از دلایل تاثیرگذاری در ریزش مو است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر به کودک خود شیر می‌دهید خود را از هر گونه تنش و استرس دور نگه دارید. استرس علاوه بر ریزش مو مشکلات متعدد دیگری را نیز به وجود خواهد آورد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

درمان ریزش مو در شیردهی | کاشت مو در اصفهان

از مکمل‌ها و ویتامین‌ها استفاده کنید

همان طور که گفته شد شیر دادن به نوزاد باعث می‌شود منابع مواد مغذی در بدن مادران کاهش یابد و این اتفاق اولین تاثیر خود را بر روی موها خواهد گذاشت. به همین دلیل مصرف ویتامین برای ریزش مو در شیردهی را هرگز نباید فراموش کرد. مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های مورد نیاز بدن تا حد بسیار زیادی در سلامت موها و حتی پوست و استخوان مادران تاثیرگذار است.


بیشتر بخوانیم :

مدت ماندگاری کاشت ابرو

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

دلیل ریزش مو در دوران شیردهی

پیام بگذارید