دلایل ریزش ابروها بعد از کاشت | کاشت مو در اصفهان

دلایل ریزش ابروها بعد از کاشت

در این نوشته از سایت کلینیک بهین، کاشت مو در اصفهان  به بیان دلایل ریزش ابروها بعد از کاشت خواهیم پرداخت. دلایلی که بعضی از آن‌ها به سبک زندگی و شیوه مراقبت فرد بعد از کاشت برمی‌گردد و بعضی دیگر مربوط به روش کاشت ابرو یا موهای کاشته شده است.

ضعف ابروهای کاشته شده

در بیشتر موارد موهای کاشته شده برای ابروها بسیار ضعیف هستند و قدرت کافی برای رشد را ندارند. در نتیجه چند روز پس از کاشت می‌ریزند. این ریزش معمولا ده تا دوازده روز پس از کاشت ابروها اتفاق می‌افتد و کاملا طبیعی است. چراکه موهای ریخته شده ساقه‌های ابرو هستند و ریشه آن‌ها هنوز سالم است. با رعایت دستورات پزشک و تقویت ریشه ابروها بعد از کاشت، موهای کاشته شده دوباره رشد خواهند کرد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که نتایج واقعی کاشت ابرو 8 تا 12 ماه بعد از کاشت خود را نشان می‌دهند. بنابراین ریزش ابروهای کاشته شده در روزهای اول نگران‌کننده نیست.

عدم مراقبت صحیح از ابروها بعد از کاشت

با وجود اینکه کاشت ابروها یک روش غیرتهاجمی است، اما یک نوع جراحی است. بنابراین باید زمانی اقدام به این کار کنید که فرصت کافی برای مراقبت از ابروهای تازه را داشته باشید و در دوره نقاهت به اندازه کافی از بدن خود مراقبت کنید. روزهای اولیه پس از کاشت روزهای طلایی برای تقویت موهای کاشته شده و حفظ آن‌ها است. پس همه توصیه‌های پزشک باید به دقت رعایت شوند. در این روزها ممکن است کمی احساس درد و سوزش داشته باشید و محل پیوند کمی ورم کند. اما جای نگرانی نیست زیرا پزشک با تجویز داروهای مناسب آن‌ها را کنترل خواهد کرد.

نکته مهم این است که نباید ابروهای خود را دستکاری کنید و باید محل پیوند را همواره تمیز نگه دارید. همچنین از انجام فعالیت‌های ورزشی و دیگر فعالیت‌هایی که منجر به عرق کردن ابروها می‌شود خودداری کنید. رعایت همه این موارد باعث تقویت ریشه موها شده و از ریزش آن‌ها جلوگیری می‌کند. به خاطر داشته باشید که تمیز نگه داشتن محل پیوند بسیار مهم است. چراکه این کار باعث جلوگیری از ایجاد عفونت در محل درمان شده و سلامت موهای کاشته شده را حفظ می‌کند. نکته دیگر اینکه همه توصیه‌های پزشک باید در دراز مدت رعایت شوند تا ابروها تثبیت شده و همیشه زیبا و جذاب باشند.

کاشت ابرو در کلینیک نامعتبر

کاشت ابرو یک عمل تخصصی است و باید توسط پزشک بامهارت، باتجربه و متخصص انجام گیرد. پزشک باید بانک موها را به‌درستی تشخیص دهد و موهای مناسب را طی فرایندی خاص برداشته و در محل مناسب در ابروها قرار دهد. فرایند برداشت و کاشت موها بسیار حساس و تخصصی است. بنابراین اگر پزشک مهارت و تخصص کافی برای انجام این کار را نداشته باشد، ریشه‌های موها در جای درستی قرار نمی‌گیرند و پس از مدتی می‌ریزند.

عدم بررسی علت کم‌پشتی و ریزش ابروها قبل از کاشت

کاشت ابرو روش‌های مختلفی دارد و همه این روش‌ها برای همه افراد مناسب نیستند. به دلیل اینکه کم‌پشتی ابروها یا ریزش آن‌ها قبل از کاشت به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. دلایلی مثل افزایش سن، عوامل ارثی، مصرف بعضی داروها، سبک زندگی و… از عوامل ریزش ابروهای طبیعی در افراد هستند. پزشک قبل از انتخاب روش کاشت ابرو برای هر فرد، او را به‌طور کامل مورد معاینه قرار می‌دهد تا دلیل اصلی ریزش ابروها را پیدا کند. در بعضی موارد پزشک ممکن است پس از پیدا کردن دلیل ریزش ابروها و قبل از شروع کاشت، استفاده از برخی داروها یا رعایت بعضی موارد را توصیه کند تا علت برطرف شود.

پس از فهمیدن دلیل ریزش، پزشک بهترین روش را انتخاب کرده و در زمان مناسب کاشت ابروها را انجام می‌دهد. اگر در طول فرایند معاینه پزشک دقت کافی را به کار نبندد یا تخصص و مهارت لازم را نداشته باشد، علت ریزش ابروها را اشتباه تشخیص می‌دهد. بنابراین روش درستی برای کاشت انتخاب نمی‌شود و موهای کاشته شده قبل از اینکه قدرت لازم برای رشد را به دست بیاورند، شروع به ریزش می‌کنند. این موضوع به ریشه موها هم آسیب می‌رساند و امکان رشد مجدد موهای ریخته شده نیز وجود ندارد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

دلایل ریزش ابروها بعد از کاشت | کاشت مو در اصفهان

بارداری و شیردهی

تغییرات هورمونی در دوران بارداری بر روی موهای فرد تاثیر گذاشته و باعث ضعیف شدن آن‌ها می‌شود. به همین دلیل زنان زیادی را می‌بینیم که در دوران بارداری ریزش مو و ابرو را تجربه می‌کنند. همچنین در دوران شیردهی نیز کمبود مواد مغذی در بدن مادر باعث تضعیف موها و ریزش آن‌ها می‌شود. درصورتی‌که شخص قبل از بارداری ابروهای خود را کاشته باشد، موهای کاشته شده می‌ریزند. این امر طبیعی است و در بعضی موارد پس از طی شدن این دوران ابروها دوباره به حالت طبیعی برمی‌گردند. اما در مواردی نیز ممکن است نیاز به درمان مجدد وجود داشته باشد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که کاشت ابرو را زمانی که دیگر قصد باردار شدن ندارید، انجام دهید.


بیشتر بخوانیم :

آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو به روش FCI

مزایای کاشت مو به روشFCI

کاشت مو برای بیماران ویروسی