دلایل ریزش قبل از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

دلایل ریزش قبل از کاشت مو چیست؟

1- رژیم غذایی یکی از دلایل مهم ریزش قبل از کاشت مو به شمار می‌رود. افرادی که به جای استفاده از ویتامین‌ها و مواد مغذی دائما به سراغ فست فودها، غذاهای سرشار از نمک و روغن و خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی می‌روند، زمینه را برای ریزش مو فراهم می‌کنند. گاهی این افراد نمی‌دانند که خوردن غذاهای مضر، تا چه اندازه سلامتی موها را در خطر قرار می‌دهد.

2- استرس یکی دیگر از دلایلی است که موجب ریزش مو می‌شود. هورمون‌های ترشح شده در شرایط استرس، روی کیفیت و حجم موهای سر تاثیر منفی دارند. استرس در واقع شاه‌راه ورود بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات به بدن است و ریزش مو، یکی از مشکلاتی به شمار می‌رود که پس از استرس گریبان‌گیر افراد می‌شود.

3- بیماری‌های مختلفی ممکن است ریزش مو را به همراه بیاورند. بعضی از آلرژی‌ها نیز می‌توانند منجر به ریزش موهای سر شوند؛ لذا پزشک متخصص قبل از پیوند مو، آزمایشاتی را از بیمار می‌گیرد.

4- عدم تعادل هورمون‌های بدن، تهدیدی جدی برای سلامتی موها به شمار می‌رود. به همین خاطر است که بعضی از افراد پس از سپری کردن دوره بارداری، دچار ریزش مو می‌شوند. چرا که در این مرحله، سطح استروژن به شدت در بدن آن‌ها افت می‌کند. با این وجود ریزش موی ناشی از عدم تعادل هورمون‌های بدن، معمولا موقت است و به مرور زمان رفع می‌شود. به همین خاطر این افراد در بیشتر موارد نیازی به پیوند طبیعی مو ندارند.


بیشتر بخوانید: روش های کاشت مو با نهایت تراکم بالا

5- داروهای مصرفی مثل داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد بارداری، لوپید برای کاهش کلسترول و همچنین برخی از داروها برای از بین بردن جوش و آکنه، می‌توانند موجب ریزش مو پس از پیوند مو شوند.

6- رادیوتراپی و شیمی درمانی، به خاطر اشعه‌های خاص خود، ریزش مو را به همراه می‌آورند. این ریزش اما معمولا موقت به نظر می‌رسد و پس از پایان شیمی درمانی، موهای فرد دوباره شروع به رشد می‌کنند.
7- بالا رفتن سن و سال، یکی دیگر از عوامل مهم ریزش مو محسوب می‌شود. با افزایش سن، پروتئین‌های مسئول تولید و تقویت مو در بدن تضعیف می‌شوند و در نتیجه موها، ضخامت و قدرت اولیه را از دست می‌دهند و به تدریج، کم و کم تر می‌شوند.

8- دلایل ارثی و ژنتیکی نیز، نقش مهمی در ریزش مو دارند. بسیاری از پدر و مادرها این ژن را به فرزند خود منتقل می‌کنند.

9- استفاده دائمی از بعضی از مدل‌های مو، سشوار کشیدن مداوم و استفاده از ترکیب‌های شیمیایی برای محکم نگه داشتن موها، می‌توانند دلایل مهم دیگری برای ریزش مو تلقی شوند.
اساسا برای جلوگیری از ریزش مو، راه‌ها‌ی زیادی همچون کاشت طبیعی مو وجود دارد. انتخاب یک رژیم غذایی مناسب، حفظ سلامت بدن، فاصله گرفتن از عوامل بیماری زا، مراقبت از موها، استفاده از شامپوهای استاندارد، جلوگیری از تابش اشعه مداوم خورشید و دوری از سیگار و دخانیات، روشی برای جلوگیری از ریزش مو هستند؛ اما در نهایت پیوند موی طبیعی روشی عالی برای جایگزینی موهای از دست رفته است. حتی با رعایت این روش‌ها نیز، افراد زیادی ریزش مو را در طول زندگی تجربه خواهند کرد. با این حال ریزش مو، هرگز نباید به معنای از دست رفتن امید و انگیزه باشد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |


بیشتر بخوانیم :

کاشت مو با ربات چگونه است؟

مزایا و معایب کاشت مو آرتاس