دلایل عمده ورم چشم بعد از پیوند طبیعی ابرو | کاشت مو در اصفهان

دلایل عمده ورم چشم بعد از پیوند طبیعی ابرو چیست؟

در مطلبی که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان برای شما همراهان عزیز گردآوری شده است. به بررسی دلایل عمده ورم چشم بعد از پیوند طبیعی ابرو خواهیم پرداخت.

روش جراحی و نزدیکی ابرو به چشم

به هر حال در جریان کاشت ابرو، بافت پوستی دست‌کاری شده و  التهاب، کبودی، قرمزی و ورم چشم بعد از کاشت ابروی طبیعی رخ خواهد دهد. همچنین از آنجایی که فاصله ابرو با چشم بسیار کم می‌باشد ممکن است ورم چشم بعد از پیوند ابرو علاوه بر ابروها، در ناحیه چشم نیز مشاهده شود. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، انتخاب متخصص حرفه‌ای و توانمند که ظرافت عمل بالایی دارد، نقش بسیار مهمی در کاهش ورم چشم بعد از کاشت ابرو دارد.

نگهداری نادرست بعد از عمل

یکی دیگر از دلایل مهم بروز ورم چشم بعد از کاشت ابرو می‌تواند شستشو دادن ابرو ها بعد از کاشت ابرو با آب گرم و به شکل مستقیم باشد. همچنین خاراندان و ماساژ دادن ابروها علاوه بر اینکه باعث آسیب به فولیکول‌های پیوندی خواهد شد، ورم پوست را نیز تشدید می‌کند. بعد از پیوند ابرو متخصص از شما می‌خواهد تا مدتی در زمان استراحت، سر بالاتر از بدن باشد تا از تجمع مایعات در محل زخم و تشدید ورم چشم، جلوگیری گردد.
دلایل عمده ورم چشم بعد از پیوند طبیعی ابرو | کاشت مو در اصفهان
اغلب افرادی که دست به عمل پیوند ابرو می‌زنند دچار کبودی‌های خفیفی در اطراف ناحیه عمل می‌شوند. هر چند چنین عوارضی در ابتدا می‌تواند موجبات نگرانی کسانی را فراهم کند که به عمل پیوند طبیعی ابرو دست زده‌اند موجب نگرانی شود. چرا که از نظر ظاهری کمی ناخوشایند به نظر می‌رسد. با این وجود تورم و کبودی بعد از کاشت ابرو یکی از عوارض شایع پس از انجام ایمپلنت ابرو می‌باشد.حتی ممکن است. چشم‌ها نیز قرمز شوند که در نهایت 3 تا 4 روز پس از عمل بهبود پیدا می‌کنند و به درمان خاصی نیاز ندارند. به دلیل ایجاد برش‌هایی در این ناحیه تا حدودی وجود حساسیت‌ و درد طبیعی به نظر می‌رسد. هر چند باید به این واقعیت نیز اذعان کنیم که پس از انجام این عمل ایجاد هر نوع عارضه جدی برای فرد تقریبا غیر محتمل است و به طور کلی عمل پیوند طبیعی ابرو دارای عوارض بسیار ناچیزی است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات سودمند و بیشتری را در خصوص درمان ورم بالای ابرو و رفع کبودی بعد از کاشت ابرو در اختیار شما قرار دهیم.

اقدامات بعداز ورم ابرو

بعضی از مهمترین راهکارهایی که برای رفع و درمان ورم بالای ابرو پیشنهاد می‌شود را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:
  • یکی از مواردی که می‌تواند به منظور تسکین درد از یک سو و همچنین رفع عوارض و درمان ورم بالای ابرو منجر شود. مصرف داروهایی است که توسط پزشکان تجویز می‌شود. این نوع داروها از گروه داروهای استروئیدی محسوب می‌شوند که می‌توانند اثربخشی مطلوبی در این زمینه داشته باشند.
  • بهتر است از مصرف هر نوع داروی رقیق کننده خون اجتناب کنید. به طور کلی مصرف این داروها منوط به تجویز پزشک می‌باشد.
  • بعد از انجام عمل ایمپلنت ابرو لازم است تا چند روز از فعالیت فیزیکی شدید و ورزش کردن پرهیز کنید این نوع حرکات حتی می‌تواند به بروز عفونت و ایجاد لخته خون منجر شود.
  • استفاده از کمپرس یخ یکی از بهترین راه‌های کاهش تورم بعد از عمل پیوند ابرو می‌باشد. سعی کنید در فواصل معینی حدود هر 2 ساعت یک بار آن را روی موضع قرار دهید.
  • بالا نگه داشتن سر در زمان خواب و عدم استحمام حداقل تا دو شبانه روز می‌تواند. روند بهبودی را تسریع کند. در این فاصله از رفتن به شنا و استخرهای عمومی نیز پرهیز کنید.

پیام بگذارید