دلیل ریزش مو در دوران شیردهی | کاشت مو در اصفهان

دلیل ریزش مو در دوران شیردهی چیست؟

میزان ریزش مو در شیردهی می‌تواند با توجه به شرایط جسمانی مادران متفاوت باشد. به طوری که برخی از آن‌ها اصلا ریزشی را در موهای خود احساس نمی‌کنند.اما در حالت کلی اکثر خانم‌ها از سن دو تا چهار ماهگی کودکان خود از این مشکل شکایت دارند. برای اینکه بتوان به صورت اصولی از پس ریزش مو در شیردهی و درمان آن برآمد باید از علت پیش آمدن چنین مشکلی مطلع شد.در این نوشتار قصد داریم دلیل ریزش مو در دوران شیردهی را بررسی کنیم.

از جمله مهم‌ترین دلایل ریزش مو در دوران شیردهی می‌توان به تغییرات هورمونی ایجاد شده در مادران در حین دوران شیردهی و از دست دادن مواد مغذی بدن به دلیل شیردهی به نوزاد اشاره کرد. ناگفته نماند که مشکل ریزش مو در زنان شیرده با رعایت چند نکته کلی به راحتی قابل حل است. بنابراین هیچ گونه نیازی به ناراحتی و اسارس نبوده و شما می‌توانید خیلی راحت با آن مقابله کرده و دوباره زیبایی و پرپشتی را به موهای خود برگردانید.

دلایل و راه‌ های پیشگیری از ریزش مو در دوران شیردهی

همان طور که گفته شد مشکل ریزش مو در دوران بارداری می‌تواند به عوامل متعدد بسیاری وابسته باشد. خوشبختانه تمامی دلایل ریزش مو در این دوره از زندگی زنان شناخته شده و به همین دلیل راه‌های پیشگیری از آن فراهم است. در زیر به سه نکته مهم از دلایل ریزش مو و روش‌های مقابله با آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

اولا اینکه مادران بعد از زایمان به دلیل تغییرات هورمون و تغییری که در سبک زندگی آن‌ها ایجاد شده استرس زیادی را متحمل می‌شوند.در نتیجه ریزش مو در این دوران بیشتر می‌شود. به طوری که تحقیقات نشان می‌دهد استرس یکی از موثرترین دلایل در ایجاد ریزش مو است. پس اولین چیزی که برای مقابله با ریزش مو در دوران شیردهی باید انجام شود کنار گذاشتن هر گونه تنش و استرس خواهد بود.

نکته دومی که می‌توان در خصوص دلیل ریزش مو عنوان کرد کاهش مواد مغذی بدن به دلیل پشت سر گذاشتن دوران بارداری و شیردهی به کودک است. پس حتما از ویتامین‌ها استفاده کنید تا مواد مورد نیاز بدن که در اثر شیردهی کاهش می‌یابد جایگذین شود. علاوه بر مصرف ویتامین‌ها مادران باید به رژیم غذایی خود نیز توجه کنند تا غذاهای سالم و مقوی‌تری را در برنامه غذایی خود جای دهند.

مادران به دلیل اینکه چند ساعت یکبار مجبور به شیردهی به نوزادان خود هستند با مشکل کم‌خوابی مواجه می‌شوند. کم‌خوابی تا حد زیادی سبب ایجاد ریزش در موها می‌گردد. پس سعی کنید در ساعاتی که کودکتان خوابیده مشکل کم‌خوابی را جبران کنید.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |


بیشتر بخوانیم :

مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن

مدت ماندگاری کاشت ابرو

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو