رابطه جنسی بعد از کاشت مو ممنوع !

چگونگی گذراندن اولین دوره پس از کاشت مو، رابطه‌ای مستقیم با موفقیت جراحی انجام‌شده دارد. به همین دلیل باید در مدت زمان، گذراندن دوره اول پس از کاشت مو، به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید. یکی از توصیه ‌ها راجع به برقراری رابطه جنسی است. اگر چه بسیاری از مردم از پرسیدن دلیل این موضوع شرم دارند، اما دلایل مختلفی برای نداشتن رابطه جنسی بعد از کاشت مو، وجود دارد. با خواندن این مطلب می‌توانید بفهمید که چرا نباید پس از کاشت مو رابطه جنسی برقرار کرد.

 منع برقراری رابطه زناشویی پس از کاشت مو

در درجه اول، باید بدانید که پس از کاشت مو، نباید رابطه جنسی برقرار کنید. پیروی از توصیه‌ های پزشک ضروری است؛ در غیر این‌ صورت، موهای کاشته ‌شده را از دست خواهید داد. اگر چه هیچ مطالعه جامعی در مورد این موضوع صورت نگرفته است، اما کافی است مواردی را که در حین رابطه اتفاق می ‌افتد را در نظر بگیریم. اما چرا نباید پس از کاشت مو، رابطه جنسی برقرار کرد؟ بیایید جواب‌ ها را با یکدیگر بررسی کنیم.

  • کاشت مو نوعی عمل جراحی است.

اگر چه این روش جراحی با روش ‌های جراحی دیگر، تفاوت ‌هایی دارد، اما نباید فراموش کنید که پیوند مو نیز نوعی عمل جراحی است.

بیماران باید پس از انجام هر عمل جراحی، از انجام کارهای خسته‌کننده دوری کنند. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد. مهم‌ ترین دلیل انجام ندادن کارهای خسته‌کننده پس از عمل جراحی، این است که در این دوره با انجام چنین کار هایی، عملکرد قلب بیشتر تحت ‌تاثیر قرار می‌ گیرد.

درنتیجه با برقراری رابطه جنسی پس از کاشت مو، نه تنها بر مو های کاشته‌ شده تاثیر خواهید گذاشت، بلکه وضعیت سلامت عمومیتان نیز تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت.

  • تغییر فشار خون

هنگام برقراری رابطه جنسی، سطح هورمون های منتشر شده در بدن، تغییر می ‌کند. در نتیجه میزان جریان،  و فشار خون جاری در رگ ‌ها نیز، تغییر می ‌کند. برقراری رابطه جنسی پرشور، منجر به افزایش فشار خون می ‌شود. در نتیجه تک تک مو های کاشته‌ شده، بر آمده می ‌شوند. بنابراین افزایش فشار خون منجر به از بین رفتن موهای کاشته ‌شده می‌ شود.

  • تغذیه موهای کاشته‌شده

سرعت جریان خون جاری در پوست سر، در مدت زمان دوره اول پس از کاشت مو، نباید تغییر کند. در نتیجه در صورت پیشامد هر گونه تغییر، مو های کاشته‌ شده به درستی تغذیه نخواهند شد. مشخص است که هنگام برقراری رابطه زناشویی، سرعت جریان خون افزایش می ‌یابد. افزایش سرعت جریان خون به دلیل فراهم نمودن انرژی لازم برای ماهیچه‌ های درگیر در رابطه زناشویی ، اتفاق می ‌افتد.

فرآیند انجام کاشت مو به روش FCI | کاشت مو در اصفهان

  • پیشامد حوادث جزیی

مو های کاشته ‌شده، از ناحیه گردن برداشته شده و به نواحی بی‌ موی سر، منتقل می ‌شوند. پس هم در ناحیه اهداکننده و هم در ناحیه ‌هایی که مو در آن ‌ها کاشته شده، زخم ‌هایی وجود دارد. ممکن است در حین برقراری رابطه زناشویی، قسمتی از بدن فرد یا شریک جنسی ‌اش، به سر شخص برخورد کند.

در صورت پیشامد چنین حادثه ‌ای احتمال خونریزی در نواحی اهدا کننده یا کاشته‌ شده وجود دارد. پس از کاشت مو، اعمال فشاری جزیی روی مو ها ممنوع است درنتیجه، برخورد دست با مو ها و سر وحشتناک است.

  • تعریق

همان‌ طور که همه می ‌دانند برقراری رابطه زناشویی، فعالیتی خسته‌ کننده است. در حین برقراری چنین رابطه ‌ای، کنش و واکنش ‌های فیزیکی بین دو شریک جنسی اجتناب ‌ناپذیر است. در نتیجه میزان دمای بدن و تعریق هر دو شخص افزایش می‌ یابد.

رابطه جنسی بعد از کاشت مو

 

صفحه رسمی درمانگاه تخصصی بهین