راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

ریزش ابروها در خانم‌ها به دلیل اصلاح بیش از اندازه و استفاده از لوازم آرایشی غیراستاندارد اتفاق می­افتد.در این مطلب از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان به بررسی راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو خواهیم پرداخت. البته وراثت، کم‌پشت بودن ابرو به صورت مادرزادی و بیماری­‌هایی همچون سرطان نیز در این اتفاق بی‌تاثیر نیستند. توصیه­‌های ساده و در عین حال مهمی وجود دارد که بهتر است بعد از کاشت به آن‌ها دقت کنید تا مدت ماندگاری کاشت ابرو از حالت استاندارد بیشتر شود:

از لوازم آرایشی استاندارد استفاده کنید

لوازم آرایشی غیراستاندارد از جمله سایه ابرو و مداد ابرو باعث التهاب و خارش در پوست شده و روند ریزش ابرو را سرعت می­‌دهند. البته لازم به ذکر است افرادی که به لوازم آرایش استاندارد حساسیت دارند نیز نباید از مداد و سایه ابرو استفاده کنند. مداد ابرو و سایه ابرو استاندارد از برندهای معتبر، باعث ریزش ابرو نخواهند شد.

ابروهای خود را نازک نکنید

نحوه اصلاح ابرو تابع مد روز است. اگر مدت ماندگاری کاشت ابرو برای شما مهم است نباید موهای کاشته شده را تا مدتی اصلاح نمایید. از این رو پیشنهاد می­‌کنیم در زمان کاشت ابرو، از مد روز تبعیت نکرده و مدلی را انتخاب کنید که با چهره شما مطابقت دارد. به این شکل همیشه چهره زیبا و جذاب خواهید داشت. فراموش نکنید که زیبایی واقعی در تناسب بین اعضای صورت خلاصه می­‌شود.

داروهای تجویز شده توسط پزشک را به دقت مصرف کنید

بعد از کاشت ابرو، پزشک متخصص برای تقویت فولیکول موهای کاشته شده، بعضی از انواع تقویت کننده­‌ها را تجویز می‌کند. در مصرف این داروها دقت و حوصله به خرج بدهید. امکان آسیب رسیدن به فولیکول مو در روزهای اولیه کاشت بیشتر است. در صورتی که بتوانید فولیکول موی کاشته شده در ابرو را تقویت نمایید ماندگاری آن را افزایش می­‌دهید.

به هیچ عنوان به محل کاشت ابرو دست نزنید

در طول دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو ممکن است در محل جراحی احساس خارش داشته باشید. به هیچ عنوان نباید به احساس خارش واکنش نشان داده و ابرو را بخارانید. همانطور که گفته شد آسیب رساندن به فولیکول‌های مو در روزهای اولیه کاشت، نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو را تحت تاثیر قرار می­‌دهد.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

تقویت کننده­­‌های خانگی نیز بی­ تاثیر نیستند

استفاده از بادام تلخ، روغن زیتون، فندق، تخم مرغ و … در تقویت موهای ابرو بی‌تاثیر نیستند. البته شایان ذکر است این مواد به هیچ عنوان معجزه نخواهند کرد. در صورتی که فولیکول مو از بین رفته باشد هیچ روشی قادر به زنده کردن آن نخواهد بود. این روش‌­های خانگی تنها فولیکول‌­های زنده را تقویت می­‌کنند.


بیشتر بخوانیم :

مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن موی سر

مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن

مدت ماندگاری کاشت ابرو

پیام بگذارید