روش شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی | کاشت مو در اصفهان

بررسی روش شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی

گاهی افراد پس از پشت سر گذاشتن یک عمل زیبایی، رفتاری وسواس‌گونه از خود بروز می‌دهند و در انجام مراقبت‌های لازم دچار اضطراب می‌شوند. گاهی نیز افراد به طور کامل به اصول مراقبتی بی‌توجهی می‌کنند و توصیه‌های پزشک را اصلا جدی نمی‌گیرند. هر دو رفتار کاملا اشتباه به نظر می‌رسد. نوشته ای که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان منتشر شده است. به بررسی روش شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی خواهد پرداخت.  پس از کاشت ابرو طبیعی، هیچ دلیلی برای اضطراب و نگرانی شما وجود ندارد اما در عین حال، شما باید به شکل جدی و اصولی، مراقبت‌های لازم را از فولیکول‌های کاشته شده در ابرو‌های خود به عمل بیاورید.

تنها در این صورت است که نتایج نهایی این فعالیت برای شما رضایت‌بخش خواهد بود. برای شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی، باید به چند مسئله ساده توجه کنید. اگر این مسائل را به دقت مد نظر قرار بدهید، از آسیب رسیدن به ابرو‌های خود جلوگیری کرده‌اید. از یاد نبرید که فولیکول‌ها بلافاصله پس از کاشت، در موقعیت بسیار حساسی قرار دارند و برای آن که هیچ صدمه‌ای نبینند، شما باید مراقبت‌های لازم را از آن‌ها به عمل بیاورید. شستشوی درست با رعایت تمامی نکات ایمن، یکی از روش‌های رسیدن به موفقیت در کاشت طبیعی ابرو‌ها به شمار می‌رود.

بهترین حرارت برای شست و شوی ابروها

برای خیلی از افراد این سوال به وجود می‌آید که پس از کاشت ابرو طبیعی، چه حرارتی از آب باید برای شستن ابرو‌ها در نظر گرفته شود. حقیقت آن است که در پاسخ به این سوال، باید گفت اعتدال از همه چیز مهم‌تر خواهد بود. در واقع شما باید یک حرارت کاملا متعادل از آب را برای شستن ابرو‌ها پس از پیوند طبیعی ابرو در نظر بگیرید. هرگز نباید برای شستن ابرو‌ها پس از کاشت، از آب خیلی داغ یا خیلی سرد استفاده کنید. این کار می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به گرافت‌های کاشته شده در ابرو‌های شما وارد نماید.

در نتیجه توصیه می‌شود که این شستشو را با آب ولرم انجام بدهید. این ‌ایده‌آل‌ترین وضعیت برای شستشو پس از کاشت ابرو طبیعی خواهد بود. قبل از شستن ابرو‌ها، مطمئن شوید که آب درجه حرارت ملایمی دارد. علاوه بر این بهتر است شما برای یک تا دو هفته، از رفتن به سونا، استخر و جکوزی نیز خودداری نمایید. برخورد مستقیم آب با ابرو‌های شما در این دوره زمانی و همچنین قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد، سلامتی گرافت‌های کاشته شده در ابرو‌ها را تهدید خواهند کرد.

روش شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی | کاشت مو در اصفهان

روش شستشوی ابرو ها پس از کاشت ابرو طبیعی

اما اکنون به سراغ یک موضوع مهم دیگری می‌رویم که مربوط به نحوه شستن ابروها پس از کاشت طبیعی ابرو است. چند نکته را به شما متذکر می‌شویم:

  • اولین مسئله‌ای که در مورد چگونگی شستشوی ابرو‌ها پس از پیوند ابرو باید به آن توجه کنید، پرهیز از وارد کردن فشار زیاد به ابرو‌ها است. شما چه در زمان شستن ابرو‌ها و چه در زمان خشک کردن آن‌ها، به هیچ‌وجه نباید به گرافت‌ها فشار زیادی وارد کنید. فولیکول‌های پیوندی، بسیار حساس هستند و یک فشار بسیار کم نیز می‌تواند منجر به تخریب و از دست رفتن آن‌ها گردد. به همین دلیل است که متخصص اکیدا توصیه خواهد کرد حتی به آرامی نیز ابروها را نخارانید.
  • همچنین توصیه می‌شود که برای پرهیز از وارد کردن فشار به ابرو‌ها، این شستشو را با فشار مستقیم آب انجام ندهید. اگر مستقیما زیر دوش بروید و یا در معرض فشار زیاد آب قرار بگیرید، باز هم احتمال صدمه دیدن گرافت‌ها وجود خواهد داشت. بهترین کار این است که از یک لیوان آب برای انجام این شستشو استفاده کنید. همچنین گاهی نیز افراد ترجیح می‌دهند تا با استفاده از آب، اسفنج و صابون، این شستشو را به شکل مطلوب و بسیار آرام انجام بدهند. فراموش نکنید که این وضعیت نهایتا تا دو هفته ماندگار خواهد بود و پس از آن شما می‌توانید ابرو‌های خود را به شکل کاملا عادی و درست مثل گذشته، شستشو بدهید.

رسیدگی دائم به ابرو ها

زمانی که کاشت ابرو طبیعی انجام می‌دهید، دوباره صاحب ابرو‌هایی زیبا و طبیعی خواهید شد. در این مرحله، شما باید به ابرو‌های خود برسید و این بار از آسیب دیدن و ریزش آن‌ها جلوگیری کنید. نحوه شستن ابروها بعد از پیوند طبیعی ابرو، اصلاح ابرو‌ها بدون استفاده دائمی از موچین، استفاده از روغن‌های طبیعی و گیاهی مثل روغن نارگیل یا روغن چای، پرهیز از استفاده همیشگی از سشوار برای خشک کردن ابرو‌ها، پرهیز از استفاده مدام از رنگ‌ها و محصولات آرایشی، تغذیه مناسب، انتخاب یک سبک زندگی سالم، ورزش کافی و پایین آوردن سطح استرس، عواملی هستند که در کنار هم به شما کمک خواهند کرد تا برای همیشه از داشتن ابروهای زیبا لذت برده و دیگر نگران ریزش آن‌ها نباشید.

پیام بگذارید