روش های موثر برای رشد و تقویت ابرو پس از کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

بررسی روش های موثر برای رشد و تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

اصولا یکی از مشکلاتی که اغلب کسانی که به عمل پیوند ابرو دست زده‌اند با آن مواجه هستند حفظ و تثبیت موقعیت موجود است. بدین معنی که در جستجوی راه‌هایی برای تقویت و ماندگاری بیشتر ابروهای کاشته شده خودشان هستند. از همین رو به منظور رفع دغدغه‌های این دسته از افراد غالبا غیر از استفاده از روش‌های درمان پزشکی راهکارهای موثر و مفید دیگری نیز به آنان ارائه می‌شود. مطلبی که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان منتشر شده است. به مطالعه روش های موثر برای رشد و تقویت ابرو پس از کاشت ابرو خواهد پرداخت.

البته نباید فراموش کنید که حفظ شرایط موجود در گام نخست منوط به رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی می‌باشد. طبیعی است که می‌توان با بهره‌گیری از تداوم این روند و همچنین استفاده از روش‌های موثری که بدین منظور پیشنهاد می‌گردد به نتایج مفیدی در این زمینه دست پیدا کرد. هر چند پزشکان بعد از عمل کاشت ابرو در این زمینه مواردی را مطرح می‌نمایند با این وجود این حساسیت‌ها به خصوص در بانوان موجب شده است تا روش‌های موثری بدین منظور پیشنهاد گردد. لازم به ذکر است که از نظر علمی نیز اثربخشی هر یک از این موارد به اثبات رسیده است. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ماساژ دادن ابروها

شاید شما در زمره کسانی باشید که فقط به نتایج کوتاه مدت ایمپلنت ابرو نمی‌اندیشند یا این که از نظر شما باید هدف گذاری صحیحی در این زمینه انجام گیرد. در این صورت شما می‌توانید یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که می‌تواند ضمن رشد و تقویت موها به پرپشت شدن موها نیز منجر شود امتحان کنید. بدین منظور فقط کافی است تا فولیکول‌های مو در زیر ابروها را ماساژ دهید. بهتر است برای این کار از برس نرم استفاده کنید و این کار را با ملایمت و احتیاط انجام دهید.

این کار را می‌توانید به صورت روزانه و 2 بار در روز به صورت حرکات دایره‌ای مانند تکرار کنید. بنابراین اگر شما به تازگی عمل ایمپلنت ابرو را پشت سر نهاده‌اید با استفاده از این راهکار می‌توانید در درازمدت از نتایج آن برخوردار شوید. البته به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید بدین منظور حتی از روغن‌های مخصوصی نیز که توصیه می‌شوند پس از مشاوره یا تحت نظارت پزشک استفاده نمایید. بنابراین با در نظر گرفتن نکات بهداشتی نسبت به استفاده از این روغن‌های گیاهی و ارگانیک به منظور تغذیه پوست و موهای این ناحیه اقدام کنید.

تمیز نگهداشتن موضع

به منظور پیشگیری از بروز هر نوع عفونت و گسترده‌تر شدن چنین حالتی بهتر است. داروهایی را که پزشک بدین منظور برای شما تجویز کرده است و اغلب در این بین داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک‌ها نیز دیده می‌شوند مصرف کنید. از کندن موها یا تحریک این ناحیه جدا پرهیز نمایید. لازم است مدتی موچین و قیچی را برای کوتاه کردن موهایتان کنار بگذارید و حتی پس از آن نیز از قیچی و موچین استریل شده استفاده کنید. شاید لازم باشد بیشتر از 4 ماه نیز برای این کار منتظر بمانید.

در حین شستشو به این ناحیه فشار وارد نکنید. برداشتن موهای زائد بهتر است در نور ملایم انجام شود. چرا که نور مستقیم و تند می‌تواند منجر به رشد بیشتر این موها در نواحی ابرو و صورت شود. طبیعتا پس از چند هفته رعایت نکات بهداشتی می‌توانید شاهد نتایج حیرت‌انگیز آن باشید. تکنیک‌های استاندارد آرایش و استفاده از ابزار آرایشی بهداشتی نیز می‌تواند در این زمینه به یاری فرد بشتابد. این فقط یکی از راه‌حل‌های هوشمندانه بدین منظور است که می‌توانید امتحان کنید.

روش های موثر برای رشد و تقویت ابرو پس از کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

عدم داشتن استرس

اگر قرار باشد که مدام به این بیندیشید که ممکن است به زودی موهایتان را از دست بدهید امکان دارد واقعا دچار چنین چیزی شوید. برای همین سعی کنید پس از پیوند ابروی طبیعی با آرامش کامل در انتظار نتایج نهایی آن بمانید. این نکته بدین معنی نیست که از سایر مواردی که می‌توانند به رشد و تقویت موها بینجامند غافل شوید. حتی ممکن است چنین چیزی پس از انجام کاشت ابرو از طریق کندن برخی موها به شکلی وسواس گونه شروع شود که می‌تواند تبعات جبران ناپذیری را برای فرد در پی داشته باشد. شاید بتوان به تمریناتی برای تمرکز و دست یافتنی به آرامش نیز متوسل شد. به عنوان مثال مدیتیشن می‌تواند گزینه مناسبی بدین منظور برشمرده شود .

تحقیقاتی که بر روی 300 نفر از افرادی که به کاشت مو دست زده بودند صورت گرفته است نشان می‌دهد. که مدیتیشن می‌تواند سطح هورمون کورتیزول را در موها تا حدود زیادی کاهش دهد. هر چند چنین آزمایشاتی برای پیوند موی سر مطرح شده بود اما نمی‌توان نقش مدیتیشن را در این زمینه ناچیز بینگاریم. استرس می‌تواند منجر به وضعیتی شود که تلوژن افلوویوم نام دارد و در جریان چنین حالتی موهای ابرو به شدت دچار ریزش می‌شوند.

رعایت اصول تغذیه سالم

اگر به تداوم و تثبیت عمل کاشت ابروی خودتان امیدوار هستید بهتر است بدانید یکی از عواملی که شاید فکر کنید چندان تاثیری در این زمینه ندارد تغذیه است. برخورداری از رژیم غذایی مطلوب و همچنین استفاده از پروتئین به میزان مورد نیاز، سبزیجات و میوه‌ها در این برنامه غذایی نقشی غیر قابل انکار دارد. بهتر است مصرف مایعات از قبیل آب را روزانه به میزان 8 تا 10 لیوان را فراموش نکنید. طبیعی است هر نوع غذایی که سلامت جسمی شما را تهدید کند می‌تواند برای پوست و موی شما نیز مضر باشد.

بنابراین عدم مصرف انواع غذاهای پرچرب و مضر، نوشابه‌ها و فست فودها که فاقد ارزش غذایی هستند برای حفظ ابروهایتان ضرورت دارد. در واقع وجود پوست مرطوب و پیشگیری از خشکی پوست یکی از راه‌هایی است که مانع ریزش و از بین رفتن نتایج عمل پیوند ابرو می‌شود. از همین رو لازم است تا حتما نکات تغذیه‌ای را جدی بگیرید و در صورت لزوم از یک متخصص تغذیه در این زمینه مشاوره بگیرید.

مصرف کامل و به موقع داروها

در این دوره غالبا پزشکان داروهایی را برای حفظ شرایط موجود و تقویت موهایتان تجویز می‌کنند. لازم است در دوزهای تعیین شده این داروها را مصرف کنید تا بتوانید به حفظ شرایط موجود و تقویت ابروهایتان کمک کنید. برخی از مهمترین داروهایی که پزشکان در این زمینه تجویز می‌کنند اغلب در گروه داروهای ضد التهابی و داروهای ضد ریزش مو یا تقویتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

داروهای ضد التهابی از قبیل: دیکلوفناک، ناپروکسن، پیروکسیکام، قرص آسپرین، ایبوپروفن، ایندومتاسین و ….
داروهای ضد ریزش و تقویتی از قبیل: انواع محلول تقویتی و ضد ریزش مانند محلول ماینوکسیدیل، امگا 3، فولیک اسیدها، سرم‌های تقویتی از قبیل سرم سریتا و ژل‌ها یا کرم‌های موضعی تقویت مو مانند بیماتوپروست
در کنار این موارد به خاطر داشته باشید که حتما با پزشکتان در ارتباط باشید. پس از کاشت ابرو سعی کنید تا خودسرانه دست به کاری نزنید. پزشکان تنها مرجع و منابعی هستند که می‌توانید در خصوص دوران پس از عمل ایمپلنت ابرو و احیانا عوارضی که به سراغ شما آمده‌اند از وی راهنمایی و کمک بگیرید. شاید هم پس از مراجعاتی که دارید لازم باشد داروهای جدیدی را جایگزین کنید.

بهره گیری از درمان‌های خانگی

استفاده از راهکارهای خانگی نیز یکی از مواردی است که می‌تواند به حفظ و سلامت ابروهای شما یاری برساند. این راهکارها بیشتر بر اساس استفاده از روغن‌های مخصوصی که بر اساس تجربیات اطبای این حوزه مفید شناخته شده‌اند. و تجاربی نیز در این زمینه کسب شده است در موضع مورد نظر استفاده می‌شوند. یکی از مواردی که در جریان مطالعات و تحقیقاتی که در جریان سال 2012 صورت گرفت به نحوی اثربخشی آن نیز به اثبات رسیده است استفاده از روغن کرچک می‌باشد. ترکیب ریسینولئیک که در روغن کرچک وجود دارد تا حدود 90 درصد در قطع ریزش موها موثر واقع شده است. سایر روغن‌های مورد استفاده در درمان‌های خانگی بدین منظور عبارتند از:

  • روغن زیتون
  • استفاده از روغن بادام
  • روغن درخت چای
  • همچنین روغن رزماری
  • آب پیاز
  • روغن اسطوخودوس

هر چند بهتر است حتی در نحوه استفاده از این روغن‌های طبیعی نیز افراط به خرج ندهید. در هر یک از مراحل بهتر است از نظرات پزشکان و متخصصین پوست و مو بهره بگیرید. این کار می‌تواند شما را از کاهش اثربخشی یا عدم تاثیر این داروها و احیانا عوارضی که ممکن است دچار آن شوید حفظ کند.

پیام بگذارید