روش HRT در کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

روش HRT شیوه‌ی نوین کاشت مو

استرسی که هر روزه به بسیاری از مردم وارد می‌شود، در کنار سایر مشکلات، سلامت انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از بخش‌هایی که بیشتر در معرض این آسیب‌ها قرار می‌گیرند موها هستند. موها بسیار حساسند و در اثر بیماری، تغذیه‌ی نامناسب و استرس دچارش ضعف و ریزش می‌شوند. لحظه‌ای که متوجه ریزش موهای خود می‌شوید، در اولین فرصت اقدام به درمان کنید. حتی زمانی که به طور کامل دچار طاسی شده باشید، هم می‌توان با انتخاب روشی مناسب، نقص به وجود آمده را ترمیم کرد. روش‌های درمان مو شامل دو گروه عمده‌اند که به روش‌های درمانی و روش‌های ترمیمی غیرجراحی معرفی شده‌اند. کاشت مو به روش HRT از روش‌های ترمیمی مو است که برای رفع نواقص ایجاد شده در مو اعمال می‌شود.در این نوشتار از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان قصد داریم  روش HRT در کاشت مو را بررسی کنیم.

روش HRT شیوه‌ی نوین ترمیم مو

فرآیندی که در این مقاله مورد بحث قرار می‌گیرد، کاشت مو به روش HRT است. این متد از جمله روش‌های موقت ترمیم مو است و در واقع نمی‌توان آن را یک روش درمانی دانست چرا که برخلاف کاشت مو، در HRT پیوند مو اتفاق نمی‌افتد. موهای اتصال یافته به سر دارای بافت زنده نیستند. بنابراین با گذشت زمان این موها رشد نمی‌کنند.

در این روش از یک لایه مشابه به پوست سر استفاده می‌شود و تارهای طبیعی مو با تراکم و ظرافت کافی در آن ثابت می‌شوند. سپس این لایه‌ پوست مانند، در نواحی سر که فاقد مو است، نصب می‌شود. برای ترمیم مو به روش HRT ابتدا ابعاد سر به دقت اندازه‌گیری شده و لایه‌ پوستی براساس این محاسبات، شبیه‌سازی می‌شود. تکه‌های آماده شده با استفاده از چسب‌های طبیعی به سر چسبیده می‌شوند. آنچه که در نهایت خواهید داشت، موهای کاملا طبیعی و بدون هیچ ناهماهنگی است.

انتخاب گرافت در کاشت مو به روش HRT

نکته بسیار مهم در پیوند مو با روش HRT، انتخاب گرافت است به گونه‌ای که بسیار شبیه موی طبیعی بوده و کسی متوجه مصنوعی بودن آن نشود. گرافت مورد استفاده در روش HRT متشکل از فیبرهای مصنوعی است که شباهت زیادی به موی طبیعی دارند. همچنین ساخت آن‌ها به گونه‌ای است که هوا در آن نفوذ می‌کند. متخصص باید در زمان اجرای کار، موهای مصنوعی را با موی شما تطبیق دهد تا بعد از اتمام کاشت، موی سر، طبیعی به نظر برسد. برای این منظور، از دستگاه‌های اسکن دیجیتال که قادر است جنس، رنگ، ضخامت و حتی حالت مو را تشخیص دهد استفاده خواهد شد.

بهترین کاندیدای کاشت مو روش HRT 

این روش ترمیمی به سنین خاصی محدود نمی‌شود و تمام افراد در هر سنی می‌توانند به کمک آن موهای خود را ترمیم کنند. افرادی که به دلیل بیماری تیروئید دچار ریزش موی سکه‌ای شده‌اند، می‌توانند از این روش برای پر کردن نواحی طاس سر استفاده کنند. مشکلات ژنتیکی عامل دیگری برای طاسی سر در زنان و مردان است. این افراد در صورتی که بانک موی قوی نداشته باشند، نمی‌توانند اقدام به پیوند طبیعی مو کنند. لذا بهتر است از کاشت مو به روش HRT (اچ ار تی) استفاده کنند.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش HRT

کاشت روش میکرو hrt همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، روشی ترمیمی است. بنابراین دوره‌ نقاهت پس از درمان ندارد. لذا برخلاف روش کاشت مو، نیازی به مصرف دارو و مراقبت‌های جدی پس از ترمیم نخواهد داشت. اما باید توجه کنید که این روش در روزهای ابتدایی پس از ترمیم نیازمند برخی مراقبت‌ها است. از جمله اینکه تا 48 ساعت پس از ترمیم، از شستشوی موها خودداری کنید. با توجه به غیر دائمی بودن این روش، در صورت بروز هرگونه نقصی در نواحی کاشته شده، می‌توانید به کلینیک مربوطه مراجعه و اقدام به ترمیم آن نمایید.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

روش HRT در کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

هزینه کاشت مو به روش hrt

کاشت مو به روش اچ آر تی نرخ مشخصی دارد که براساس شرایط مختلف ترمیم مو تعیین شده است. با توجه به اینکه کاشت مو به این روش نیازمند تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای می‌باشد، طبیعتا هزینه‌های بالاتری در مقایسه با روش‌های ترمیم مو دارد. اما در مجموع چندین عامل در هزینه ترمیم مو به روش hrt تاثیرگذار هستند:

  • اولین و مهم‌ترین مورد که پیش از این به آن اشاره شد، امکانات مورد استفاده است.
  • مورد دوم که بسیار اهمیت دارد، مهارت و تخصص پزشک است.
  • هزینه کاشت مو به روش HRT به مساحتی از سر که تحت پوشش مو قرار می‌گیرد نیز وابسته است. هر چه تراکم موی درخواستی و ناحیه‌ تحت پوشش بیشتر باشد، قیمت نهایی ترمیم مو نیز افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانیم :

مزایا و معایب مزونیدلینگ صورت

علت ریزش موی صورت در مردان

درمان ریزش موی صورت آقایان