ریزش موی زودهنگام و طاسی وسیع | کاشت مو در اصفهان

ریزش موی زودهنگام و طاسی وسیع

ریزش موی زودهنگام و طاسی وسیع : به طور کلی، هر چه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های وسیع ختم شود، بیشتر است. زمانی که احتمال طاسی‌های حاد زیاد باشد، پزشک جراح باید توجه زیادی به زیبایی ظاهر شما داشته باشد؛ چون در این حالات، کاشت مو مثل تیغی دولبه است.
بگذارید با ذکر مثالی این موضوع را توضیح دهیم. فرد جوانی را در نظر بگیرید که خط رویش موهایش در دو طرف سر (نواحی گیج‌گاهی) با ریزش مواجه شده و بالا رفته است. این متقاضی می‌خواهد که این نواحی را کاملاً پر کند. حال برای رسیدن به تراکم مناسب با سن متقاضی، به تعداد بسیار زیادی گرافت نیاز داریم.

این مسئله از دو جهت خطرناک است:

برداشت تعداد زیادی گرافت به معنی استفاده بیش از حد از ذخایر بانک مو است.
ریزش مو در این فرد ادامه خواهد داشت. اگر موهای کاشته شده نریزند، نواحی تاجی و مرکز سر دچار طاسی خواهند شد و موهای پرپشت نواحی گیج‌گاهی به شکل دو شاخ برآمده به نظر می‌رسند که از نظر زیبایی اصلاً ظاهر خوبی ندارد.
حال اگر ریزش مو در این فرد تا حدی پیشرفت کند که در آینده نتوانیم طاسی‌های پیش‌رو را جبران کنیم. سری خواهیم داشت که در بخش‌هایی مو دارد و در بخش‌هایی خالی از مو است. این حالت اصلاً زیبا نیست و فرد نامبرده مجبور به تراشیدن کامل سر خواهد شد که باز هم با مشکل پدیدار شدن آثار زخم کاشت مو مواجه هستیم.

ریزش موی زودهنگام و طاسی وسیع | کاشت مو در اصفهان

در مورد اشخاصی که سنین بالاتر و طاسی‌های وسیع دارند

داستان به کلی متفاوت است. مثلاً در دهه‌ی ۳۰ یا ۴۰ زندگی یک فرد با طاسی حاد، می‌توان در نواحی خط رویش و بالای سر مو کاشت. قاعدتاً در این حالت با محدودیت بانک مو مواجه هستیم. و نمی‌توانیم نواحی گیج‌گاهی یا بخش‌های پایینی نواحی تاجی را پر کنیم. اما ظاهری که با همان کاشت خط رویش و بالای سر حاصل می‌شود. بسیار مطلوب است. در این حالت موهای متقاضی شبیه به فردی می‌شود. که در دهه‌ی دوم زندگی خود به سر برده و کمی دچار ریزش مو شده است. یعنی ۱۰-۲۰ سالی جوان‌تر به نظر می‌رسد.

ما معمولاً به متقاضیان جوانی که مراجعه می‌کنند. توصیه می‌کنیم که از روش‌های دارودرمانی استفاده کنند. داروهایی مانند ماینوکسیدیل (دارویی موضعی)، قرص فیناستراید و سایر درمان‌های مشابه می‌توانند. تا حدی روند ریزش مو را کند و حتی باعث رشد موهای از دست رفته شوند. پس تا زمان رسیدن به سن مناسب برای کاشت مو، این موارد بهترین چاره برای افراد جوان هستند.


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

مراقبت های قبل از کاشت مو

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

پیش‌بینی وضعیت بانک مو برای کاشت

مزایا و معایب کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

پیام بگذارید