ریزش مو در زنان و دختران جوان | کاشت مو در اصفهان

ریزش مو در زنان و دختران جوان

ریزش مو در بین زنان و دختران یکی از اتفاقات ناراحت کننده ای است که می تواند صدمات روحی بدنبال داشته باشد. در حقیقت، مو برای زنان یکی از فاکتورهای موثر زیبایی و جذابیت ظاهر به شمار می رود بنابراین ریزش مو باعث وحشت آنان می شود.اما خوشبختانه معمولاً راهی برای برطرف کردن آن وجود دارد.همه دچارریزش مو می‌شوند. در این مطلب بیشتر راجب به ریزش مو در زنان و دختران جوان خواهیم خواند.

ریختن پنجاه تا صد تار مو در روز طبیعی است. اما ریزش مو می‌تواند نشانه یک مشکل جسمانی جدی‌تری باشد که نیاز به معاینه پزشک و احتمالاً درمان دارد.تقریبا بیش از ۴۰درصد زنان زیر ۴۰ سال به عارضه ریزش مو و نازک شدن تارهای مو دچار می شوند. وراثت و یائسگی از مهم ترین دلیل ریزش مو در خانم ها می باشد. با این وجود، در برخی موارد زنان جوان و دختران دچار ریزش مو می شوند که بایستی برای رفع این مشکل به متخصص پوست و مو مراجعه کنند.

ریزش مو در زنان و دختران جوان |  کاشت مو در اصفهان

انواع ریزش مو در زنان و دختران جوان

ریزش مو در زنان می تواند اشکال مختلفی داشته باشد:

ریزش موی آندروژیک:

این نوع ریزش مو بدلیل وراثت یا سابقه خانوادگی بوجود می آید و عامل اصلی ریزش مو در زنان ۱۲ تا ۴۰ساله است. ریزش موی اندروژیک بتدریج با نازک شدن و کم پشتی موی سر اغاز می شود.

ریزش موی آرئاتا:

ریزش موی ارئاتا وقتی اتفاق می افتد، که سیستم ایمنی به فولیکول های مو یا یا پوست یا رشد مو حمله می کند. این نوع ریزش مو بصورت تکه تکه و ناگهانی رخ می دهد. در برخی مواقع قسمت هایی که دچار طاسی شده اند با هم همپوشانی می کنند و ناحیه وسیعی از طاسی را بوجود می آورند.

ریزش موی سیکاتریس:

این نوع ریزش مو در هر سنی رخ می دهد و با ریزش دائمی مو همراه با زخم اتفاق می افتد. این بیماری در اثر تعدادی از اختلالات التهابی ایجاد می شود که باعث تخریب فولیکول های مو و جایگزینی آنها با بافت اسکار می شود. ۳٪ افرادی که از ریزش موها رنج می برند ، تحت تأثیر آلوپسی سیکاتریس قرار دارند.


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

شامپو های موثر در جلوگیری از ریزش مو

بلفاروپلاستی در کلینیک بهین

دلایل ناگهانی ریزش مو در نوجوانان

انتقال ویروس کرونا از تیم جراحی به شخص

موثرترین روش های تقویت مو بعداز کاشت مو