کاشت مو در اصفهان | آسیب سشوار کشیدن

آیا سشوار کردن باعث آسیب و ریزش مو می شود؟

سشوار کشیدن برای خانم ها و زیبایی موهای آن ها بسیار هم و حائز اهمیت است و باید اصولی انجام شود.

باور غلط: خشک کردن مو با سشوار باعث ریزش مو می‌شود.

حقیقت: این نکته در صورتی درست خواهد بود که روزانه از سشوار به مدت طولانی استفاده کنید که باعث می‌شود موهای شما خشک و آسیب‌پذیر شود . ولی استفاده از سشوار باعث ریزش دائمی نمی‌شود فقط باعث خشکی مو می‌شود، که هنگام استفاده از سشوار بهتر است از محصولات مراقبت از مو قبل از سشوار استفاده کنید.

سشوار کشیدن برای بسیاری از افراد دشوار است. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که بعد از حمام کردن یا هنگام مهمانی رفتن دقایق زیادی را جلوی آینه مشغول حالت دادن و سشوار کشیدن موها می‌شوند و در آخر هم با موهایی که حالت مناسبی ندارند به مهمانی می‌روند.

حتما شما هم تجربه کرده‌اید که آرایشگران در مدت کوتاهی موهای شما را به زیباترین حالت آرایش می‌کنند و برای آرایشگران حرفه‌ای کافی است تا عکسی از موهایی که دوست دارید، به آنها نشان دهید. درست است که سلامت و پرپشتی موها نقش مهمی در زیبایی آنها دارد اما نمی‌توان از تاثیر نحوه آرایش آنها غافل شد.

هر مویی فوت و فن خودش را دارد؛ براشینگ کردن ظاهرا ساده به نظر می‌رسد اما وقتی کار به عمل می‌رسد، متوجه می‌شویم که نمی‌توانیم همانند آرایشگران در عرض چند دقیقه موها را صاف کنیم، وزی آنها را بگیریم یا به آنها حالت دهیم.

 کاشت مو در اصفهان | سشوار کشیدن

باد سرد یا داغ؟

اگر عجله دارید باید هربار میزان موی بیشتری را برای سشوار روی برس بگیرید. البته برای این کار نیاز به یک سشوار خیلی قوی دارید . که بتوانید درجه باد آن را بالا ببرید . البته داشتن یک برس سرامیکی نیز ضروری است . چون برس‌های سرامیکی حرارت بیشتری را به مدت طولانی‌تر در خود نگه می‌دارند . و به همین خاطر موها را بهتر و سریع‌تر نرم و صاف می‌کنند.

البته بهتر است خیلی کم از حرارت زیاد استفاده کنید. چون حرارت زیاد دستگاه به موهای شما صدمه وارد کرده و آن‌ها را شکننده می‌کند. پس فقط در مواقع ضروری از باد داغ استفاده کنید.

پیام بگذارید