سوالات رایج درمورد کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

سوالات رایج درمورد کاشت ابرو

در نوشته امروز از سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان به سوالات رایج درمورد کاشت ابرو پاسخ خواهیم داد. برخی از سوالاتی که معمولا افراد پس از پیوند طبیعی ابرو مطرح می‌کنند و تمایل دارند در این زمینه اطلاعاتی دریافت کنند عبارتند از:

کاشت ابرو چند ساعت زمان می‌برد؟

پاسخ: عمل پیوند ابرو در زمره عمل‌های سرپایی قرار می‌گیرد. در این نوع جراحی فرد با تشخیص پزشک تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد و به ندرت پزشک از بیهوشی عمومی بدین منظور استفاده می‌کند. در گام دوم پزشک برش‌هایی در ناحیه‌ای که قرار است موها از آن ناحیه برداشته شوند ایجاد شده و برش‌هایی نیز در ناحیه ابروها که قبلا توسط پزشک مورد معاینه قرار گرفته و تشخیص داده شده‌اند ایجاد می‌شود. مدت زمان کلی انجام این عمل با توجه به گستردگی یا محدود بودن آن می‌تواند بین 3 تا 6 ساعت به طول بینجامد. در صورتی که این عمل محدودتر انجام شود بین 2 تا 3 ساعت به طول خواهد انجامید. به طور کلی تعداد موهای پیوند داده شده در افزایش و کاهش مدت زمان کاشت ابرو موثر است. در واقع حجم موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو در کنار مهارت و تجربه پزشک در این عمل نیز می‌تواند از عوامل موثر در کاهش یا افزایش مدت زمان عمل برشمرده شود.

آیا می‌توانم از جراح بخواهم که کاشت ابرو را به طور سفارشی و بر اساس شکل و طرح دلخواه خودم انجام دهد؟

پاسخ: بله. شما می‌توانید در صورتی که تمایل داشته باشید از طرح دلخواه خودتان برای کاشت ابرو بهره بگیرید این قضیه را با پزشک مطرح کنید. البته در این خصوص اغلب پزشکان قبل از انجام عمل پیوند ابرو خودشان با شما مشورت می‌کنند و از شما نظرخواهی می‌کنند. بنابراین اگر طرح منطقی و سنجیده‌ای دارید که قابلیت اجرا داشته باشد قطعا پزشک شما از این قضیه استقبال خواهد کرد.

آیا ممکن است موهایی ابرو که دچار ریزش شده‌اند دوباره رشد نکنند؟

پاسخ: بله. ممکن است در مواردی موهای ابرو که ریزش پیدا کرده‌اند رشد پیدا نکنند. همچنین ممکن است در این شرایط رشد موها به کلی متوقف شده یا به کندی انجام شود. برخی از این موارد می‌تواند به عدم برخورداری از موهایی که قابلیت کافی برای پیوند ابرو داشته باشند مربوط باشد در مواردی نیز عدم رعایت دستورات پزشک پس از انجام عمل می‌تواند رشد مجدد موها را در ناحیه ابروها با مشکل مواجه سازد.
روش های افزایش ماندگاری کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

نتیجه نهایی کاشت ابرو چه زمانی حاصل خواهد شد؟

پاسخ: معمولا پس از گذشت 10 ماه تا یک سال و در برخی موارد بین 4 تا 6 ماه بعد از انجام عمل ایمپلنت ابرو نتیجه نهایی آن قابل مشاهده خواهد بود. در واقع در این بازه زمانی افراد می‌توانند تراکم واقعی ابروهایشان را مشاهده نمایند. هر چند شما به فاصله کوتاهی پس از انجام این عمل می‌توانید ضخامت و شکل آن را مشاهده نمایید.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

پاسخ: این هزینه به نوع کلینیک و خدمات ارائه شده و همچنین میزان دستمزد جراح مربوطه بستگی دارد. به طور کلی فاکتور مهم برای تعیین هزینه کاشت ابرو تعداد گراف‌های مورد نیاز برای انجام پیوند ابرو می‌باشد. بدین معنی که هراندازه که تعداد تارهای موی مورد نیاز برای این عمل بیشتر باشد هزینه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

چند وقت بعد از کاشت ابرو می‌توان بوتاکس کرد؟

پاسخ: به طور کلی لازم است برای بوتاکس کمی صبور باشید. از لحاظ زمانی بین سه تا چهار ماه می‌تواند مدت زمان مناسبی برای انجام عمل بوتاکس ابرو باشد. شما در این مدت می‌توانید پس از کسب مشاوره لازم به برنامه‌ریزی بدین منظور بپردازید. در واقع این همان موقعی است که بیشتر افرادی که به عمل پیوند مو دست زده‌اند درمی‌یابند که نتایج لازم را به دست نیاورده‌اند. یعنی موهایی که کاشته شده‌اند کیفیت لازم را بدین منظور ندارند یا این که لازم است با توجه به تشخیص پزشک در این زمینه از روش‌های جایگزین از قبیل بوتاکس به منظور اصلاح فرم ابرو و مشکلات شایع دیگر در این ناحیه استفاده کرد. به طور کلی برای بوتاکس سایر اعضای صورت پزشکان توصیه می‌کنند تا فرد حداقل یک هفته صبر کند تا ورم و زخم‌های ناشی از عمل ایمپلنت ابرو در این ناحیه رفع گردیده و سپس عمل بوتاکس انجام گیرد.

پیام بگذارید