کاشت مو در اصفهان | راه های درمانی شوره سر بعد از کاشت مو

درمان شوره سر بعد از کاشت مو

شوره سر بعد از کاشت مو |  پیوند موی طبیعی، تنها درمان دائمی و قطعی ریزش مو است که برای همیشه شما را از شر طاسی و کم حجمی موها نجات می دهد. این روش درمانی کاملا بدون خطر و ایمن است و برای ترمیم موها روشی طبیعی و دائمی است. با وجود اینکه کاشت مو با کمترین عوارض جانبی همراه است ، اما برخی افراد ممکن است بعد از جراحی یک یا چند عارضه را تجربه کنند.

شوره سر بعد از کاشت مو

یکی از عوارض شایع کاشت مو، شوره زدن موها بعد از جراحی است. برخی از متقاضیان پیوند مو، از این اتفاق ابراز نگرانی می کنند. در حالیکه درمان شوره سر بعد از کاشت مو با رعایت برخی نکات و توصیه ها امکان پذیر است.

شوره سر یکی از مشکلات شایعی است که در نتیجه خشکی بیش از حد موها اتفاق می افتد. بعد از کاشت مو، در صورت کاهش رطوبت موها ممکن است شوره سر اتفاق بیفتد. اما جای نگرانی نیست، زیرا این مشکل در بسیاری از متقاضیان کاشت مو رایج است و براحتی قابل درمان است.

حتما می دانید که کاشت مو مانند هر جراحی دیگری نیاز به مراقبت دارد. بعد از انجام جراحی همه چیز تمام نمی شود و شما برای محافظت از گرافت ها باید مراقبت های بعد از کاشت مو را بصورت کامل رعایت کنید. رعایت دستورالعمل ها علاوه بر اینکه عوارض بعد از جراحی را به حداقل می رساند، می تواند موفقیت درمان را تضمین کند.

علاوه بر این، در صورت بروز مشکلاتی همچون شوره سر، رعایت این نکات برای درمان اهمیت زیادی دارد. از این رو، در این بخش از مقالات نکاتی که برای درمان شوره سر بعد از کاشت مو الزامی است را به ارائه می دهیم. مهمترین این نکات به شرح زیر است ؛

  • از خراشیدن و خاراندن موها اجتناب کنید .

خارش پوست سر شما را واردار به خاراندن می کند. بسیاری از افراد در این حالت تمایل به خاراندن و خراشیدن موها دارند. در حالیکه بعد از کاشت مو هرگونه تماس و لمس پوست سر تا مدتی ممنوع است. خراشیدن موها بخصوص با ناخن می تواند باعث آسیب دیدن گرافت ها شود و بر نتایج درمان تاثیر منفی بگذارد.

خاراندن و خراشیدن منجر به بروز عفونت شده و می تواند منجر به ریزش موها شود. بنابراین هنگام مواجهه با شوره سر، حتی الامکان از خاراندن و خراشین پوست سر اجتناب کنید.

  • موها را با روغن بصورت ملایم ماساژ دهید.

ماساژ دادن پوست سر با روغن می تواند در درمان شوره سر موثر واقع شود. زیرا روغن می تواند تحریک، خارش و ناراحتی ناشی از پوسته شدن پوست را کاهش دهد. ماساژ موها با روغن های گیاهی و طبیعی، از خشکی بیش از حد پوست سر جلوگیری کرده و می تواند به کاهش شوره کمک کند.
علاوه بر این، هنگام ماساژ پوست سر بعد از جراحی، حتما توجه کنید که این کار باید به آرامی و با ملایمت انجام شود تا آسیبی به گرافت ها وارد نشود.

کاشت مو در اصفهان | شوره سر بعد از کاشت مو

  • از شامپوهای ضد شوره استفاده کنید .

شوره سر معمولا تا ۱ ماه بعد از جراحی کاشت مو طبیعی است، اما گاهی ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد. در صورتی که برای مدت طولانی تری ادامه پیدا کرد، شما می توانید از شامپوهای ضد شوره برای درمان استفاده کنید.

البته لازم است با جراح خود درباره مناسب ترین شامپو برای درمان این مشکل بعد از کاشت مو مشورت کنید. با تائید پزشک، استفاده از شامپوهای ضد شوره را تا زمان درمان کامل ادامه دهید و از خراشیدن و خاراندن پوست سر اجتناب کنید.

مطلب پیشنهادی :

با متخصص مشورت کنید .

در برخی مواقع مشورت با یک متخصص، برای کاهش و درمان شوره سر بعد از کاشت مو ضروری است. می توانید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا برای به حداقل رساندن آن و مشکلات پوستی، توصیه های لازم را دریافت کنید. البته توصیه ما به شما این است که هرگونه مشکلات بعد از جراحی کاشت مو را ابتدا با پزشک خود در میان بگذارید و دستورالعمل های وی را دنبال کنید.

کلینیک بهین | کاشت مو | لیزر پوست