ضایعات پیگمانته پوست | کاشت مو در اصفهان

ضایعات پیگمانته پوست چیست؟

این ضایعات به صورت لکه هایی می باشند که دارای تفاوت رنگ با پایه پوست هستند. ضایعات پیگمانته دارای رنگ های گوناگونی می باشند و احتمال دارد اپیدرمال و یا درمال باشند و می توانند در مواردی مانند خال، کک و مک و نیز لکه ایجاد شوند. عواملی از قبیل

  • بارداری
  • تغییرات هورمونی
  • در معرض آفتاب بودن

و بعضی از بیماری ها سبب به وجود آمدن این ضایعات می شوند.

در نتیجه ملانین زیادی در بدن تولید شده و سبب تیره شدن رنگ پوست می شود.

اما بر خلاف آن در شرایطی که ملانین کمی تولید شود، پوست روشن تر می شود.

این ضایعات باعث آسیب دیدن و یا تخریب سلول های تولید ملانین شده و به همین خاطر اختلالی در تولید رنگدانه به وجود آورده و عوارض متعددی را ایجاد می کند.

علت ایجاد ضایعات پوستی و پیگمانته چه چیزی است؟

به غیر از عواملی مانند خال، کک و مک، زگیل و .. که از نوع مادرزادی این ضایعات می باشند، رایج ترین عاملی که سبب ایجاد این ضایعات می شود، وجود عفونت داخل و یا روی پوست می باشد. مثلا این شرایط در هنگام انتقال ویروس تبخال از پوست فرد بیمار به سالم به وسیله تماس مستقیم ایجاد می شود.
عفونت هایی از جمله آبله مرغان و زونا نیز که به عفونت سیستمیک معروف هستند، سبب ایجاد ضایعات پوستی در تمام بدن می شوند. این نوع عفونت در تمام بدن منتشر می شود. نوعی از ضایعات به دلیل حساسیتی که از طریق بیماری هایی نظیر گردش خون و یا دیابت ناشی می شوند، ایجاد می شود. علاوه بر این عوامل، مواردی دیگر هم مانند تغییرات هورمونی، نور آفتاب و بعضی بیماری ها می توانند این ضایعات را به وجود آورند.


جهت مشاهده‌ی نمونه کارهای کلینیک بهین بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان در اینستاگرام کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

زاویه سازی فک با تزریق ژل

نمونه کار هایفوتراپی

دلمه های بعد از کاشت مو و درمان ورم صورت