علت خارش بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

علت خارش بعد از کاشت مو چیست ؟

پس از کاشت مو در مرکز کاشت مو در اصفهان ممکن است متوجه خارش شدید در سطوحی، که عملیات برداشت و پیوند در آن رخ داده، شوید. این امر به دلیل روند بهبودی است که پوست سر شما به منظور ترمیم خود پس از کاشت مو طی می‌کند؛ به طوری که در این فرایند، پوست سر و ابرو اقدام به آزاد کردن مواد شیمیایی (هیستامین) می‌کنند که همین مسئله موجب خارش در پوست سر و ابرو می‌شود.

معمولا خارش مو بعد از یک هفته فروکش می‌کند، اما در موارد نادر ممکن است تا چهار هفته نیز به طول بیانجامد. در هفته اول بهتر است هنگام رفتن به حمام با احتیاط عمل کنید چراکه آب و مواد شوینده پوست سر و ابرو را دچار التهاب و در نتیجه تشدید خارش خواهند کرد.
خارش یکی از علائم رایج پس از کاشت مو و کاشت ابرو است که خیلی زود از بین می‌رود. اما، در برخی موارد ممکن است این مسئله کمی به درازا بکشد که در این صورت با چند راهکار ساده و خانگی می‌توان آن را درمان نمود.

علت خارش بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

 

درمان خارش بعد از کاشت مو

احساس خارش شدید در سر و ابرو به ویژه موقع خواب بسیار آزاردهنده است. اما، نگران نباشید چراکه با چند راهکار ساده می‌توان آن را برطرف کرد.

در وهله نخست هرگز به محل خارش دست نزنید،
مصرف قرص خارش ضد هیستامین
استفاده از اسپری آب نمک
استفاده از شامپوی ضد خارش
محلول پوست استروئیدی

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

به محل خارش دست نزنید !

بعد از جراحی سر و پیوند کاشت مو و ابرو خیلی از بیماران برای خلاص شدن از شر خارش سر خود اقدام به خاراندن آن می‌کنند. امری که به احتمال فراوان ناحیه پوست سر و ابرو را دچار عفونت پوستی و عفونت فولیکول مو (فولیکولیت) خواهد کرد. در بدترین حالت نیز ممکن است ریشه موهای کاشته شده از جای خود کنده شوند که این مسئله می‌تواند تاثیرات مخربی روی نتایج کاشت مو داشته باشد.

به همین سبب، توصیه می‌شود تا دو هفته هرگز اقدام به خاریدن سر خود نکنید. همچنین، هنگام خواب از بالش‌های کاملا نرم استفاده کنید تا فشاری رو پوست سر شما نیاورد.

در مطلب بعدی به بررسی هریک از روش های درمان خارش سر بعد از کاشت می پردازیم.


بیشتر بخوانیم :

ورم بعد از کاشت مو و دلایل آن

جلوگیری از تورم بعداز کاشت مو

نکاتی در مورد ورم بعد از کاشت مو

پیام بگذارید