علت ریزش مو در بین زنان و دختران | کاشت مو در اصفهان

علت ریزش مو در بین زنان و دختران

بارداری

علت ریزش مو در بین زنان و دختران  : در دوران بارداری ، افزایش سطح استروژن چرخه طبیعی ریختن فولیکول مو را کند می کند. در نتیجه ، بعضی از خانم ها در این دوران ممکن است دچار ریزش مو شوند.

عادات غذایی نامناسب

رژیم غذایی نامناسب و کم کردن ناگهانی وزن بدن از طریق رژیم های غذایی خودسرانه و غیرعلمی می تواند منجر به کمبود مواد معدنی مورد نیاز جهت رشد و سلامت موهای سر شود.

علت ریزش مو در بین زنان و دختران | کاشت مو در اصفهان
استرس و اضطراب

استرس ، اضطراب و فشارهای روانی یکی از دلایل ریزش مو می باشند. مطالعات پزشکی نیز ارتباط فشارهای روانی را با ریزش مو تایید کرده اند. در واقع، تنش های روانی و استرس با نازک کردن تارهای مو، شکنندگی موها را افزایش می دهد و باعث اختلال در فعالیت فولیکول های مو برای ساخت تارهای جدید مو می شود.
خوشبختانه در بیشتر موارد می توان با مراجعه به یک متخصص روانکاو و حل مشکلات روحی و روانی می توان تا حد زیادی مانع از ریزش مو شد و بسیاری از فولیکول های مو بعد از مدتی مجددا چرخه رشد خود را شروع خواهند کرد.

 درست کردن بیش از حد موها:

شامپو زدن بیش از حد، رنگ کردن بیش از حد و استفاده زیاد از مواد آرایش مو می‌تواند به موهایتان آسیب برساند و موجب شکسته شدن و ریزش آنها شود. برای این منظور معمولاً از ترکیبی از کارهای مختلف مثل استفاده از کراتین، رنگ مو و سشوار کشیدن موها است که موجب این آسیب می‌شود.

علائم: اگر ریزش مو بخاطر آرایش بیش از حد موها باشد، موها شکننده می‌شود. چه باید کرد: از وسایلی که موهایتان را بیش از اندازه داغ می‌کند استفاده نکنید. سشوارتان رادر حالت خنک استفاده کنید و از اتوی مو تا حد امکان کمتر استفاده کنید. هیچوقت موها را یک تا دو درجه روش‌تر یا تیره‌تر از رنگ موی اصلیتان نکنید. تغییر رنگ مو هر چه شدیدتر باشد، نیاز به موادشیمیایی بیشتر است که موجب شکسته شدن موها می‌شود.

 ژنتیک

برخی مواقع زمینه های ارثی در خانواده می تواند علت اصلی ریزش مو در زنان و دختران باشد. علائم این نوع طاسی هم نازک شدگی موها بخصوص در خط موی جلو است که این حالت ممکن است حتی در ۲۰ سالگی رخ دهد. این نوع طاسی و ریزش مو را از روی الگوی ریزش موتشخیص می دهند.

بیماری

برخی از بیماری ها موجب افزایش ریزش مو، نازک شدن آن و حتی طاسی سر در خانم ها و دختران می شود.
بیماری هایی که این عوارض را سبب می شوند عبارتند از: اختلالات تیروئید، کم خونی، عفونت قارچی پوست، سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS).

 


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

ریزش مو در زنان و دختران جوان

بلفاروپلاستی در کلینیک بهین

دلایل ناگهانی ریزش مو در نوجوانان

انتقال ویروس کرونا از تیم جراحی به شخص

موثرترین روش های تقویت مو بعداز کاشت مو