علل ترک خوردن و پوسته شدن سر بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

علل ترک خوردن و پوسته شدن سر بعد از کاشت مو چیست؟

کاشت مو یکی از بهترین روش‌ها برای درمان کم پشتی و طاسی سر است. کاشت مو می‌تواند با عوارضی موقت و زودگذر همراه باشد. در ادامه این مطلب از سایت درمانگاه تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان علل ترک خوردن و پوسته شدن سر بعد از کاشت مو را مورد بررسی قرار میدهیم. برخی از عوارض مانند ترک خوردگی سر پس از پیوند مو جزو عوارض نادر کاشت مو است. ترک خوردن سر بعد از کاشت مو با نشانه‌هایی مانند پوسته پوسته شدن سر خود را نشان می‌دهد. علت پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو به عوامل متعددی وابسته است. شناخت عوامل پوسته پوسته شدن سر به فرد زیباجو کمک می‌کند؛ بتواند تا حدود زیادی از پوسته پوسته شدن سر و ترک آن جلوگیری کند.

علت پوسته شدن و ترک سر بعد از کاشت مو

ترک خوردن سر بعد از کاشت مو در برخی از افراد شایع‌تر است. به طور کلی  برخی از افراد در اثر عوامل ژنتیکی پوست خشکی دارند. خشکی پوست سر در حالت عادی می‌تواند مهم‌ترین عامل پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو باشد. برخی افراد نیز به صورت اکتسابی دچار خشکی پوست در قسمت سر می‌شوند. به طور کلی مهم ترین عوامل ترک خوردن سر بعد از کاشت مو عبارتند از:

تزریق بی حسی

تزریق بی حسی می‌تواند باعث خشک شدن پوست سر شود؛ مواد بی‌حسی روی سر افرادی که در حالت عادی پوست خشکی دارند بیشتر تاثیر می‌گذارد. همین عامل سبب می‌شود تا افراد بعد از کاشت مو، پوسته پوسته شدن و سپس ترک خوردگی سر را مشاهده کنند.

علل ترک خوردن و پوسته شدن سر بعد از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

خارج شدن مایعات از منافذ پوست

یکی از مراحل کاشت مو ایجاد سوراخ و منافذ در پوست سر برای کاشت فولیکول‌های مو است. خارج شدن مایعات زرد رنگ از این منافذ در دوران نقاهت تا حدودی طبیعی است؛ ترشح این مایعات به مرور زمان باعث خشکی پوست و ترک خوردگی سر پس از پیوند مو می‌شود.

کم بودن چربی پوست

برخی افراد کمتر از میزان طبیعی در بدن و پوست سر چربی دارند. کمبود چربی یکی از عوامل مهم خشکی پوست سر و ترک خوردگی بعد از کاشت مو است. کمبود چربی در افرادی که رژیم غذایی سخت دارند و افراد لاغر بیشتر مشاهده می‌شود.

 دیگر علل ترک خوردن سر بعد از کاشت مو :

  • کمبود ویتامین‌ها
  • شستشوی بیش از حد پوست سر
  • کشیدگی پوست سر بعد از کاشت
  • کمبود آب بدن

پیام بگذارید