عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی | کاشت مو در اصفهان

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

بطور کلی ،تراکم مناسب و لازم در کاشت موی طبیعی در بیماران مختلف متفاوت است و به چندین عامل بستگی دارد. در ادامه به بررسی عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی خواهیم پرداخت.

۱-گرافت مو:

گرافت مو یکی از عوامل تعیین کننده میزان تراکم موی شخص است. گرافت همان فولیکول های برداشته شده از ناحیه اهداکننده مو می باشند که به دسته های مشخصی تقسیم شده و برای کاشت مو آماده می شوند.

در آندسته از بیمارانی که تعداد گرافت های اماده شده برای کاشت در مقایسه  با میزان طاسی یا کم پشتی موی بیمار کم باشد ، طبیعی است که کاشت مو با تراکم بالا امکان پذیر نیست.

۲-ظرفیت پذیرش مو در پوست سر:

یکی از فاکتورهایی که تراکم موی کاشته شده را تحت تاثیر قرار می دهد، میزان پذیرش مو در پوست سر بیمار است. ظرفیت پوست سر برای کاشت مو در افراد مختلف متفاوت است. درصورتیکه کاشت مو با تراکم بالاتر از ظرفیت پوست سر انجام شود، احتمال بروز زخم هایی در پوست وجود خواهد داشت.

۳-فاصله بین تارهای مو :

برای کاشت مو با تراکم مناسب و بالا باید بین تارهای مو فاصله ای وجود داشته باشد که بتوان عمل کاشت موی طبیعی را بخوبی انجام داد.

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی | کاشت مو در اصفهان

۴-بانک مو :

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، کاشت ۳۵ تا ۵۵ فولیکول مو در هر سانتی متر مربع برای پرکردن ناحیه طاسی کفایت می کند. اما برای آندسته از افرادی که می خواهند موهای کاشته شده شان تراکم بالاتری داشته باشد ، می بایست تعداد واحدهای فولیکول مو تقریبا دو برابر شود .یعنی بین ۷۰ تا ۱۰۰ واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع .برای رسیدن به این میزان تراکم ، بیمار باید از بانک موی خوبی برخوردار باشد.

۵- مهارت و تجربه جراح:

توانایی و تجربه پزشک جراح و امکانات و تجهیزات کلینیکی که در آن عمل پیوند طبیعی مو انجام می شود، تاثیر بسیار زیادی در کاشت مو با تراکم بالا دارد. درصورتیکه عمل کاشت مو توسط یک جراح کارآزموده و ماهر و دقیق ترین ابزارها انجام شود، امکان برداشت فولیکول ها به تعداد زیاد و سالم نگه داشتن آنها و آسیب ندیدنشان در حین عمل فراهم می شود.

کاشت مو با تراکم طبیعی و حتی بالاتر چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

برای پوشاندن مکان‌های دچار طاسی، نصف تراکم طبیعی مو کافی است. کاشت گرافت بیش از حد طبیعی باعث هدر رفتن فولیکول های مو می شود.ممکن است ریزش موی بیمار ادامه پیدا کند و قسمت های دیگری از سر وی خالی شود .اگر در کاشت اولیه فولیکول های زیادی برداشته شده باشد، دیگر فولیکولی برای پرکردن نواحی کم پشت جدید باقی نمی ماند.

علاوه بر این، کاشت بیش از حد گرافت می تواند باعث اختلال در خون رسانی به فولیکول های دیگر شود.در اینصورت موهای طبیعی اطراف ناحیه کاشته شده دچار شوک می شوند و می ریزند.

به خاطر این دلایل، بالاترین تراکم کاشت مو معمولاً کمتر از تراکم طبیعی است.

 


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

ریزش مو در زنان و دختران جوان

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

کاشت مو با تراکم بالا

انتقال ویروس کرونا از تیم جراحی به شخص

موثرترین روش های تقویت مو بعداز کاشت مو