کاشت مو در اصفهان |برداشت فولیکول مو ریش ها برای کاشت مو سر

کاشت مو با استفاده از مو ریش به سر

کاشت مو با فولیکول مو ریش | عمل جراحی کاشت مو این روزها یک روش انتخابی بسیار پرطرفدار برای درمان بسیاری از طاسی های گسترده مو است. و پیشرفت علم پزشکی نیز توانسته روش های متعددی از کاشت مو را ارائه دهد.

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی این امکان برای بسیاری از افراد فراهم شده .و متقاضیانی که دچار ریزش مو گسترده در ناحیه سر شده باشند. پس از انجام پروسه امکان سنجی توسط متخصص کاشت مو، می توانند کاندید کاشت مو از بدن به سر باشند.

اما متقاضیانی وجود دارند که طاسی گسترده و شدیدی داشته. و به دلیل بالا بودن تعداد گرافت های مورد نیاز برای پیوند، عملا استفاده از فولیکول های مو سر به تنهایی برای آنان میسر نیست.

از سوی دیگر متقاضیانی هم هستند .که بنا به تشخیص پزشک متخصص، بانک موی ناحیه سر آنان ضعیف و کم پشت باشد. و یا آنکه در اثر کاشت موی ناصحیح قبلی، دچار آسیب به بانک مو شده باشند، به طوری که گرافت های باکیفیتی برای کاشت فراهم نکند. لذا کاشت مو از بدن به خصوص فولیکول مو ریش به سر احتمالا یک گزینه مناسب برای آنان خواهد بود.

در مورد این دو دسته از متقاضیان، متخصصین کاشت همواره باید امکان برداشت فولیکول های مو از بدن را بررسی کنند تا در صورت امکان، بهترین بانک مو بدنی را مشخص کنند.

ممکن است به کرات شنیده باشید که کلینیک های متعددی کاشت مو را با استفاده از موهای نواحی مختلف بدن همچون ناحیه تناسلی، ران، قفسه سینه، ریش، پشت، ساعد و غیره انجام می دهند، اما در واقعیت کدام بانک مو بدنی برای کاشت مناسب است؟

کاشت مو به روش نیوگرافت | کاشت مو در اصفهان

انتخاب فولیکول مو ریش به عنوان بانک مو مناسب برای کاشت مو

انتخاب درست بانک مو یک شرط اساسی در کاشت مو است که بر نتایج آن بسیار تاثیر گذار است. به طور کلی:

یکی از معیارهای انتخاب بانک مو، مقاوم بودن فولیکول های آن به ریزش از نظر ژنتیکی و سلولی است.

همچنین ناحیه بانک مو باید از نظر تعداد تراکم فولیکول ها در حد قابل قبولی باشد. به طوری که هرچه تراکم فولیکول های بانک مو بیشتر باشد، نتایج بهتری از کاشت حاصل خواهد شد.

از آنجایی که فولیکول های مو در نواحی مختلف بدن، ویژگی های ساختاری متعددی دارند، لذا توجه به ویژگی های ساختاری و ظاهری موهای بانک مو نیز بسیار مهم است.

اصولا موهای ناحیه زیر ریش، بیشتر از سایر نواحی بدن از لحاظ ظاهری به موهای سر شباهت دارند . از آن جایی که موهای ریش عمدتا به ریزش مو حساس نیستند. در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد تعداد فولیکول های قابل پیوند ریش کافی است. می تواند بانک موی مناسبی برای متقاضیان با ریزش موهای وسیع باشد.

مطالب مرتبط خواندنی : 

 

کلینیک تخصصی کاشت مو بهین