لیزر درمانی ضایعات پیگمانته | کاشت مو در اصفهان

روش لیزر درمانی ضایعات پیگمانته

لیزر درمانی ضایعات پیگمانته و روش های آن عبارتند از:

لیزر Q-switch

به کمک تکنیک Q-Switch که بسیار پیشرفته می باشد، مناسب ترین درمان برای این ضایعات و نیز لک ها صورت می گیرد. همچنین جهت پاک نمودن تاتوهای رنگی، خال های مادرزادی و تیره رنگ و نیز کک و مک مناسب می باشد. این لیزر جزو قدرت مند ترین و مطمئن ترین روش برای رفع این ضایعات به حساب می آید. بستگی به نوع و ناحیه ضایعه، تعداد جلساتی که نیاز می باشد متغیر است. این لیزر آسیبی به پوست نمی رساند و می تواند به تنهایی رنگ را پاک نماید.
بیشتر دستگاه های این لیزر دارای دو طول موج 532 و 1064 نانومتر می باشند.

بر اساس این طول موج ها قابلیت درمان همه موارد از تاتو تا خال های عمیق فراهم شده است.

زمان ارسال پالس در این لیزر بسیار کم می باشد. پس از این که طول موج مناسب تنظیم شد،

نقطه خاصی توسط دستگاه مورد هدف قرار می گیرد.

در این بخش سلول های ملانین دار بسیار گرم می شوند و بدون آسیب به بافت های دیگر، از بین می روند.

ملانینی که آزاد می شود هم به وسیله سیستم ایمنی بدن پاک و سپس دفع می شود.

لیزر REGEN LITE

به کمک لیزر REGEN LITE کاهش باکتری هایی که منجر به عفونت و التهاب می شوند، اتفاق می افتد و با این کار سبب تحریک مکانیسم اصلاح پوست می شود.

این لیزر نخستین لیزری است که از سوی سازمان FDA جهت درمان در رابطه با جوش های فعال و نیز اسکار آن ها برای همه سنین، مجوز دریافت می نماید. به کمک این لیزر مواردی از جمله پیشگیری از به وجود آمدن اسکارهای حاصل از جراحی، سوختگی و قدیمی و نیز با آن زخم های تازه هم ترمیم پیدا می کنند.

لیزر اربیوم

بیشترین کاربرد این لیزر برای برطرف نمودن ضایعاتی که حاصل از آکنه می باشند، است. این لیزر لایه های سطحی پوست را با دقتی در حدود میکرون برداشته و با این کار قسمت های تحتانی پوست را به جهت کلاژن سازی و رفع اسکار جوش ها تحریک می نماید.

پیش از درمان با این لیزرها، کرم های بی حس کننده مورد استفاده قرار می گیرند که درد کمتری را در هنگام درمان ایجاد می کند. نواحی درمان یافته با این لیزر به مدت چند روز دارای قرمز می باشد که با رعایت توصیه های تجویز شده به وسیله پزشک و نیز به کارگیری کرم های ترمیم کننده، بهبودی حاصل می شود.

به طور میانگین انجام 3 جلسه با فاصله زمانی 1 تا 3 ماه جهت رفع اسکار آکنه به وسیله این شوه نیاز می باشد.

لیزر فرکشنالCO2

این لیزر را موثرترین روش برای از بین بردن جای جوش، سوختگی، ناهمواری های پوستی می نامند. مکانیسم درمان با این لیزر به گونه ای است که با تاباندن ستون هایی از نور این لیزر بر روی سطح پوست با شعاع هایی که در حد خیلی کمتر از میکرون می باشند، و با این عمل نواحی از سطح پوست که لایه اپیدرم پوست می باشد، سالم باقی می مانند و به کمک همین نواحی فرایند ترمیم خیلی سریع صورت می گیرد.


جهت مشاهده‌ی نمونه کارهای کلینیک بهین بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان در اینستاگرام کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

شامپو های موثر در جلوگیری از ریزش مو

بلفاروپلاستی در کلینیک بهین

دلایل ناگهانی ریزش مو در نوجوانان