لیزر لیپولیز چیست؟ | کاشت مو در اصفهان

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز:امروزه زیبایی و تناسب اندام از جمله خواسته های تمام افراد جامعه است. اغلب آقایان علاقمندند تا بدنی روی فرم و متناسب داشته باشند و همچنین لاغری نیز از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه بانوان است؛ اما چربی ها را می توان سدی بزرگ در برابر این خواسته دانست! اغلب افراد دوست دارند تا چربی های اضافی خود را از بین ببرند. لیپولیز یکی از جمله موثرترین روش ها برای کاهش و از بین بردن چربی هاست.

لیپولیز به هیدرولیز لیپیدها گفته می شود. این هیدرولیز شامل تجزیه تری گلیسریدها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد می باشد.

این هورمون ها باعث تحریک لیپولیز می شوند:

  • گلوکاگون
  • اپی نفرین
  • نوراپی نفرین
  • گرلین
  • هورمون رشد
  • تستوسترون
  • کورتیزول.

این هورمون ها گیرنده جفت‌ شونده با پروتئین جی را هدف قرار می دهند که آدنیلات سیکلاز فعال می کند. این اتفاق سبب می شود تولید آدنوزین مونوفسفات حلقه‌ای افزایش یابد که پروتئین کیناز آ را فعال می کند و سپس لیپاز های موجود در بافت چربی را فعال می کند.

در چند سال اخیر تکنیک های استفاده از ارتعاشات اولتراسوند و حرارت نور لیزر توانسته راه خود را در خرد کردن و از بین بردن سلول های چربی در میان سایر درمان های چاقی باز کند که اختصارا به این تکنیک، لیپولیز یا خردکردن سلول های چربی می گویند.

کاربرد

لیزر لیپولیز و لیپوماتیک که چند سالی است وارد روند مقابله با چاقی شده است؛یک روش جایگزین برای لیپوساکشن به کمک لرزش است. لیزر لیپولیز هوشمند، باعث فروپاشی غشای سلول های چربی شده و آن ها را به صورت یک امولسیون در می آورد که بعدا به راحتی توسط یک لوله ی مخصوص خارج می شوند.

در روش لیزر لیپولیز ابتدا اندام موردنظر به صورت موضعی بی حس و سپس سوراخ های 1 تا 2 میلی متری روی پوست ایجاد می شود و یک فیبرنوری باریک وارد قسمت زیرین پوست می شود,

لیزر لیپولیز این امر را ممکن می سازد که بتوان بافت چربی را در مقیاس های بسیار کوچک تر و بدون عوارض جانبی عمل های جراحی تهاجمی، از بین برد,این روش در چاقی های خفیف و موضعی کاربرد دارد و در این زمینه می تواند جایگزین عمل لیپوساکشن شود؛

در چاقی های شدیدتر برای از بین بردن لایه های سطحی چربی از لیزر استفاده می شود ولی از بین بردن لایه های عمیق چربی نیاز به انجام عمل ساکشن است.


جهت مشاهده‌ی نمونه کارهای کلینیک بهین بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان در اینستاگرام کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

لیزرفرکشنال co2

کاشت مو برای درمان آلوپسی

آشنایی با روش های پیوند مو