ماندگاری و نتایج کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

بررسی ماندگاری و نتایج کاشت ابرو

یکی از مزایای پیوند ابرو، دوام و ماندگاری آن است. پزشکان متخصص برای ایمپلنت از قسمت‌هایی از موی سر کمک می‌گیرند که احتمال ریزش مو در آن نواحی نزدیک به صفر است. آن‌ها اغلب از قسمت­‌های پشت سر که ریزش کمتری داشته و فولیکول‌های قوی‌تری دارند، بهره می­‌گیرند. شاید تا ثابت شدن رشد موهای کاشته شده زمان زیادی نیاز باشد، اما بعد از یک دوره کوتاه، موهای کاشته شده، زیبایی چهره و ابروی شما را تضمین خواهند کرد. قطعا سوالی که برای شما پیش آمده این است که ماندگاری کاشت طبیعی ابرو چقدر است؟ بعد از کاشت ابرو، فولیکول‌ها همانند موی طبیعی ابرو رشد خواهند کرد لذا برای اینکه ماندگاری پیوند ابروی طبیعی بیشتر شود لازم است از ابروهای خود مراقبت کنید. در ادامه این مطلب از سایت درمانگاه تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان ماندگاری و نتایج کاشت ابرو را مورد بررسی قرار میدهیم.

مراحل تثبیت موهای کاشته شده در ابرو

بلافاصله بعد از پیوند، ممکن است حفره‌­هایی در ابرو مشاهده کنید. با کمی رسیدگی و صبر خواهید دید که این حفره‌ها از بین رفته و موهای ابرو رشد می­‌کنند. اولین موهای کاشته شده در اغلب موارد دچار ریزش می­‌شوند. نگران نباشید چرا که این روند طبیعی پیوند فولیکولی ابرو است و پس از آن، موهای پیوندی رشد مجدد خود را شروع نموده و شاهد ماندگاری کاشت خواهید بود. موها از محل ریزش، مجددا رشد می‌کنند و اگر در نحوه نگهداری و رسیدگی به آن‌ها دقت کافی داشته باشید، سال‌­ها ابروهایی زیبا و خوش‌حالت خواهید داشت.

نتیجه کاشت ابرو

در گذشته ابروهای نازک و کشیده طرفداران زیادی داشت و به عنوان بخشی از زیبایی چهره شناخته می‌شد. اما در حال حاضر، تعریف دیگری از زیبایی مطرح است. ابروهای پهن حالت طبیعی‌تر و زیباتر به چهره می‌بخشند. از این رو افرادی که ابروهای کم‌پشت و نازکی دارند، به دنبال راهی برای افزایش تراکم موی ابرو می‌گردند. پیوند طبیعی ابرو به عنوان روشی دائمی، گزینه‌ مناسبی برای این افراد خواهد بود چرا که بعد از پیوند، نیازی به استفاده از روش‌های موقتی برای پر کردن ابروهای خود ندارند. در نتیجه مشکلاتی نظیر آلرژی‌های پوستی و عفونت‌های احتمالی ناشی از اعمال روش‌های موقتی پیش نمی‌آید. ماندگاری کاشت ابرو دائمی است و نتایج طبیعی‌تری برای متقاضی حاصل می‌کند. اگر چه سابقه‌ی کاشت طبیعی مو به زمان‌های طولانی‌تری برمی‌گردد، اما ایمپلنت طبیعی ابرو برای نخستین بار در سال 1990 با موفقیت انجام شد.
به نظر می‌رسد که پروسه‌ی ایمپلنت ابرو به مراتب سخت‌تر از پیوند مو باشد چرا که این روش ظرافت‌‌های زیادی می‌طلبد. طراحی ابرو پیش از پیوند، مشخص نمودن نقاط و تعیین خط ابرو از ضرورت‌هایی است که در کاشت طبیعی ابرو الزامی است. آنچه که مهم است، زاویه‌بندی صحیح تارهای ابرو است به شکلی که این تارها با یکدیگر هم‌جهت باشند. در غیر این صورت در زیبایی ابرو و چهره تاثیر منفی خواهد داشت.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری و دوام کاشت ابرو

پیوند طبیعی ابرو عموما با روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. با توجه به تفاوت‌هایی که بین کاشت مو و ابرو وجود دارد، احتمال اینکه بهترین روش‌های پیوند برای ابرو نتیجه‌ی مطلوبی نداشته باشد. بنابراین لزوما بهترین روش‌های کاشت مو برای پیوند استفاده نمی‌شود.
ماندگاری کاشت ابرو دائمی است، تنها به شرطی که این روش به درستی و با آگاهی از حساسیت‌های کاشت انجام شود. عوامل مختلفی در میزان ماندگاری کاشت ابرو موثرند که در ادامه به معرفی برخی از این موارد پرداخته می‌شود. متقاضی ایمپلنت ابرو باید از واقعیت‌های پیوند طبیعی ابرو مطلع باشد. لذا باید در حین مشاوره، انتظارات خود را از نتیجه‌ی کاشت ابرو با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.

ماندگاری و نتایج کاشت ابرو | کاشت مو در اصفهان

میزان ماندگاری نتایج کاشت ابرو

نتیجه‌ کاشت ابرو تا حد قابل توجهی به مرکز ارائه‌ دهنده خدمات زیبایی و عملکرد متخصص وابسته است. در صورتی که در ماه‌های اولیه‌ پس از ایمپلنت به دقت از ابروها مراقبت کنید، ماندگاری پیوند ابروی طبیعی حاصل خواهد شد. لازم است بدانید که احتمال رویش تمامی فولیکول‌های مو بسیار کم است چرا که در حین انتقال ممکن است فولیکول‌ها آسیب ببینند یا عوامل دیگری منجر به عدم رشد موها شوند. بنابراین این جراحی معمولا نیاز به جلسات ترمیمی خواهد داشت تا فولیکول‌هایی که با موفقیت کاشته نشده‌اند جایگزین شده و موهایی که در جهت نامناسب رشد کرده‌اند اصلاح شوند.

نتایج کاشت ابرو در بازه های زمانی

یک هفته :
 •  ایجاد حالت زخم در ابروها
 •  بروز تورم و کبودی
 •  ایجاد حالت دلمه در فولیکول‌های کاشته شده
یک ماه:
 • احساس خارش و پوسته پوسته شدن در نواحی کاشت
 • ایجاد بی‌حسی در بانک مو و ناحیه کاشت به دلیل آسیب دیدن بافت‌ها و عصب‌ها
 • رشد نامنظم موهای کاشته شده
سه ماه :
 • ریزش ناگهانی فولیکول‌های کاشته شده که به شوک ریزشی نیز معروف است
شش ماه:
 • رشد دوباره موهای تازه کاشته شده
 • حالت گرفتن ابروها و رشد منظم آن‌ها
 • امکان اصلاح و رنگ کردن موها
 • رسیدن به نتیجه ایده‌آل و طبیعی

مدت زمان ادامه ریزش ابرو بعد از کاشت

به خاطر داشته باشید که ریزش موها اغلب در فاصله 20 روز نخست پس از عمل کاشت ابرو در این ناحیه صورت می‌گیرد. پس از این مدت به خصوص در فاصله بین 40 تا 50 روز پس از عمل امکان دارد حتی فرد موهای زیادی از موها را از دست دهد. حتی در مواردی دیده شده است که تمام این موها دچار ریزش می‌شوند. در واقع پس از این مدت دوره رشد موهایی که بدین منظور کاشته شده است آغاز می‌شود. بدین معنی که ریزش موها متوقف شده و روند تقویت ریشه موها از همین دوره به بعد به طور محسوسی شروع می‌شود. به بیانی دیگر فاصله بین 50 روز تا 60 روز دوران توقف ریزش ابروها به شمار می‌رود. دوره رشد نیز تا دو ماه دیگر به طول خواهد انجامید در این فاصله اگر همچنان ریزش مو به طور گسترده ادامه داشته باشد لازم است تا حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

مطالب پیشنهادی:

پیام بگذارید