مراحل شست و شوی مو | کاشت مو در اصفهان

مراحل شست و شوی موی سر بعد از کاشت مو

معمولا پزشک اسپری خاصی به نام پانتنول را برای پیش از حمام به شما می‌دهد. در این صورت 20 دقیقه قبل از حمام از این اسپری استفاده کنید تا موی سر به خوبی خیس شده و سپس بتوانید با یک ظرف آب، به راحتی موی سر را بشویید.در این مطلب از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان قصد داریم مراحل شست و شوی موی سر بعد از کاشت مو را توضیح دهیم.با ما همراه باشید.

مرحله اول:

باید درجه حرارت آب ملایم و فشار آن پایین باشد. پیوندهای شما نباید در معرض آب پرفشار باشند. به همین دلیل است که تا مدتی باید با یک ظرف، به آرامی روی سر آب بریزید و پس از سپری شدن این مدت زمان، فشار آب را بسیار کم کنید و بعد زیر دوش بروید.

مرحله دوم:

مقداری شامپو در دست خود بریزید و شامپو را با آب مخلوط کنید تا کف کند و بعد کف را روی موهای خود بمالید. می‌توانید داخل یک ظرف شامپو را بریزید و کف درست کنید. اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از کاشت مو شامپو به صورت مستقیم روی موها زده نشود.

مرحله سوم:

با دو انگشت خود به آرامی و بدون این که ناخن‌ها با پوست سر تماس داشته باشند موهای خود را ماساژ دهید. شما باید موهای پیوندی را به آرامی بشویید و حرکات انگشتان باید عمودی باشد. هرگز پیوندها را به صورت دایره‌ای شستشو ندهید و بعد از مدت زمان کافی به آرامی شوینده را از سر آب‌کشی کنید. محل پیوند را هم با دقت بشویید تا تمام آثار دلمه و خون با مالش دادن از این ناحیه پاک شود و باعث عفونت نشود.

مرحله چهارم:

بعد از حمام موهای خود را با حوله کاغذی یا حوله‌ آشپزخانه خشک کنید. هرگز از حوله‌ معمولی استفاده نکنید زیرا نوع بافت آن ضخیم و وزن آن زیاد است و احتمال دارد پیوندهای شما را از محل اصلی خارج کند. همچنین به هیچ عنوان حوله را به روی سر نکشید.

مراحل شست و شوی مو | کاشت مو در اصفهان

نکاتی در مورد نحوه ی شستن موها بعد از کاشت مو

  • در صورتی که پزشک استفاده از کرم خاصی را بعد از حمام تجویز کرده است به طور حتم و مرتبا در زمان تعیین شده از آن استفاده کنید.
  • سعی کنید استفاده از سشوار را فراموش کنید زیرا حرارت به موها آسیب می‌زند.
  • تا مدتی که پزشک توصیه می‌کند باید از شامپوی تجویز شده استفاده کنید.
  • از رفتن به استخر تا زمانی که زخم‌ها ترمیم نشده و پزشک اجازه نداده است، خودداری کنید.
  • حتی نباید به سونا و جکوزی نیز بروید.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |


بیشتر بخوانیم :

کاشت مو با ربات چگونه است؟

مزایا و معایب کاشت مو آرتاس

کاشت مو به روش SUT

اصول شست و شوی سر پس از کاشت مو