مراحل کاشت مو به روش سوپر ترکیبی | کاشت مو در اصفهان

مراحل کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

از آنجا که کاشت مو یک نوع عمل جراحی به حساب می آید، بنابراین لازم است در مورد بهترین روش کاشت مو با توجه به فیزیولوژی هر فرد، و اقدامات و نکات حیاتی در این مسیر اطلاعات کافی داشته باشیم. در کنار روش های متعددی که برای رفع مشکلات طاسی ارائه می شوند، یکی از مناسب ترین و بهترین روش های کاشت برای آن دسته از عزیزانی که ریزش مو وسیعی داشته اند، کاشت مو به روش سوپر ترکیبی است که این امکان را فراهم می کند تا با بهره گیری همزمان از دو تکنیک FUT و کاشت موی SUT و امکان برداشت گرافت های مورد نیاز از بانک مو های بدن (سینه و ناحیه زیر ریش )، سطح وسیعی از طاسی درمان شود.

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

اساس تکنیک کاشت مو به روش سوپر ترکیبی همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، برداشت همزمان گرافت های مو به روش های SUT و FUT می باشد. این تکنیک اصولا مناسب متقاضیانی است که وسعت ناحیه طاس سرشان به طور قابل توجهی زیاد باشد و طبق صلاح دید پزشک ممکن است از سایر تکنیک ها جواب خوبی نگیرند.

مراحل کاشت مو به روش سوپر ترکیبی | کاشت مو در اصفهان
تفاوتی که روش “سوپر ترکیبی” با کاشت موی ترکیبی دارد،

در بانک مو های مورد استفاده در این دو روش است. در روش سوپر ترکیبی امکان برداشت گرافت های مو از بانک مو های بدن یعنی ناحیه قفسه سینه و زیر ریش نیز میسر است. به طور خلاصه در این تکنیک از کاشت مو، ابتدا به روش FUT برداشت نواری از ناحیه بانک موها انجام می شود. سپس بسته به نظر پزشک در همان روز یا در جلسات آتی، روش SUT نیز صورت می گیرد.

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی امکان برداشت تا 5000 گرافت مو در هر جلسه را نیز برای متقاضی میسر می کند. در غیر این صورت تکنیک های FUT و یا SUT به تنهایی قادر به ترمیم بخش وسیعی از طاسی نخواهد بود.

مراحل کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

در شروع جلسه کاشت

پزشک متخصص با دقت تمام خط رویش مو را ترسیم خواهد کرد. هر چه این مرحله با دقت بیشتری انجام شود. نتایج نهایی طبیعی تر جلوه خواهد کرد. همچنین خط برداشت نواری از بانک های مو نیز تعیین می گردند. وضعیت بانک مو جهت برداشت. گرافت ها و کیفیت گرافت ها بررسی خواهد شد. نواحی برداشت و کاشت ضدعفونی و بی حس می شوند. این تکنیک نیازی به بی هوشی ندارد. برداشت نواری از ناحیه بانک مو با دقت بالا انجام می شود. هرچه تجربه و تبحر پزشک در برداشت بالا تر باشد، آسیب فیزیکی کمتری به فولیکول ها خواهد رسید.

با اتمام برداشت

در ناحیه مورد نظر بخیه زده می شود. با کمک میکروسکوپ هایی قوی، پزشک اقدام به جداسازی فولیکول های روی نوار می کند و تا فرا رسیدن زمان کاشت. در یک محلول با دمای خاص نگه داری می شود. در این زمان ناحیه گیرنده نیز آماده دریافت فولیکول ها خواهد شد. با کمک تیم کاشت هر فولیکول توسط سوزن هایی مخصوص در ناحیه دریافت کننده کاشته می شود. پزشکان با تجربه در کلینیک کاشت مو خانه سفید با نظر گرفتن عمق و زاویه (خمیدگی به جلو و پایین) و جهت صحیح رشد موها، سعی در ایجاد طبیعی ترین خط رویش کاشت خواهند داشت.

در جلسه کاشت

ابتدا برداشت نواری به روش FUT برای متقاضی انجام می شود. و سپس با صلاح دید پزشک متخصص، همان روز یا در روز آینده کاشت SUT به منظور افزایش تراکم انجام خواهد شد. کاشت SUT قابلیت پیوند 1000 گرافت را فراهم می کند که به صورت پراکنده در میان کاشت های قبلی قرار می گیرند تا بدین ترتیب ناحیه بدون موی سر متقاضی تا حد ممکن پر شود.


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

ریزش مو در زنان و دختران جوان

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

انتقال ویروس کرونا از تیم جراحی به شخص

موثرترین روش های تقویت مو بعداز کاشت مو