مراحل کاشت مو به روش Micro FIT | کاشت مو در اصفهان

مراحل کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت مو یکی از راه های به نسبت جدید در میان عمل‌های جراحی زیبایی است. اولین روش کاشت موی موثر حدود ۷۰ سال پیش انجام شد. از آن زمان تا به امروز سرعت پیشرفت تکنیک‌ها و ابزارهای کاشت مو بسیار چشمگیر بوده است. خیلی زود دانش پیوند مو به کشورهای مختلف جهان رسید و کشور ما به یکی از قطب‌های کاشت مو تبدیل شد. با وجود تحریم‌های اقتصادی و مشکل در واردات دستگاه‌های جدید، جدیدترین روش کاشت مو در ایران یعنی روش Micro FIT از نظر اثرگذاری تقریباً در حد ربات ARTAS به عنوان آخرین تکنولوژی کاشت مو در دنیا است. قابل استفاده در کلینیک کاشت مو در اصفهان .

کاشت مو به روش Micro FIT

میکرو اف آی تی (Micro FIT) یا MFIT آخرین دستاورد تکنیکی در حوزه کاشت مو در ایران است. کلمه میکرو (Micro) به معنی «کوچک و ظریف» بوده و اف آی تی (FIT) نیز نام یکی از روش‌های مشهور کاشت مو است. پس نام روش Micro FIT به دو نکته اشاره دارد

میکرو: در این روش از دستگاه‌های دقیق و ظریف خاصی استفاده می‌شود
FIT: این روش بر پایه‌ی روش FIT انجام می‌شود. یعنی برداشت گرافت‌ها به صورت واحد فولیکولی (فولیکولار یونیت) است.

مراحل کاشت مو به روش Micro FIT | کاشت مو در اصفهان
مراحل کاشت مو به روش Micro FIT

مراحل انجام کاشت مو در مورد تمام روش‌های بر پایه‌ی روش FIT تقریباً یکسان است. یعنی در روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و BHT کاشت مو سه مرحله‌ی کلی دارد:
برداشت واحدهای فولیکولی،
آماده‌سازی آن ها
کاشت گرافت‌ها.
وجه تفاوت این روش‌ها در چگونگی اجرای این مراحل و ابزارهای مورد استفاده است که در بین توضیحات و همچنین در بخش «مزایا و برتری‌های روش Micro FIT» در موردش صحبت کرده‌ایم.

هشدار : بسیاری از مردان جوان که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند در دام کلینیک‌های سودجو و غیرحرفه‌ای گرفتار شده و کاشت مویی انجام می‌دهند که به هیچ وجه پایدار نیست. آقایان زیر ۲۵ سال باید قبل از کاشت مو، روش‌های دیگر درمانی را امتحان کنند و تا زمان تثبیت شدن الگوی ریزش، صبور باشند. در غیر این صورت امکان ریزش موهای کاشته شده زیاد است.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

مرحله اول: برداشت واحد‌های فولیکولی

کاشت مو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پس از بی‌حس کردن ناحیه‌ی بانک مو که معمولاً بخش‌هایی از پشت سر یا پشت گوش‌ها است، روند برداشت آغاز می‌شود.
در روش Micro FIT از دستگاه «ایمپلنتر مینیاتوری» برای این کار استفاده می‌شود. این دستگاه سوراخ‌هایی با قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر بر روی پوست ایجاد کرده و فولیکول را از بافت اطراف جدا می‌سازد. سوراخ‌های ایجاد شده بسیار ریز هستند برای همین خونریزی نداشته و نیازی هم به بخیه زدن ندارند. برخلاف روش FUT که با خونریزی همراه بوده و باید زخم ایجاد شده در بانک مو را بخیه زد.

ابزار و دستگاه اختصاصی استفاده شده در روش Micro FIT چندین برتری نسبت به کاشت مو به روش FIT سنتی دارند:

ایمپلنتر مینیاتوری می‌تواند سوراخ‌هایی با اندازه‌های مختلف ایجاد کند. برخلاف روش FIT که تنها از یک پانچ با قطر ثابت استفاده می‌شود.
پانچ این دستگاه دارای قابلیت چرخش است و مانند یک مته مینیاتوری عمل می‌کند. این کار باعث می‌شود که پانچ به سادگی وارد پوست شود و سوراخ‌های مناسب‌تری ایجاد کند.
در روش MFIT برای استخراج فولیکول‌ها نیازی به پنس (انبرک) یا ابزار جراحی نیست. دستگاه استفاده شده در این روش با استفاده از نیروی مکش فولیکول را استخراج می‌کند
بعد از برداشت واحد فولیکولی (شامل ۱ تا ۴ تار مو) درون محلول ویژه‌ی نگهداری قرار می‌گیرد تا آسیبی نبیند. این کار هزاران بار باید تکرار شود. در روش FIT برای برداشت فولیکول از انبرک استفاده می‌شود که به باعث اتلاف وقت جراح می‌شود؛ ولی در روش Micro FIT بلافاصله بعد از ایجاد برش، عملیات برداشت با دستگاه مکنده (ساکشن) انجام می‌شود و این باعث افزایش سرعت کار می‌شود.

مرحله دوم: آماده سازی گرافت های مو

فولیکول‌های استخراج شده در مرحله‌ی اول درون محلول ویژه‌ی نگهداری قرار گرفته‌اند و باید پیش از شروع عملیات کاشت بررسی شوند. این کار توسط کادر درمانی به شکل همزمان صورت می‌گیرد تا سرعت کار بالا برود. کادر درمان در زیر میکروسکوپ فولیکول‌ها را بررسی کرده و برای کاشت آماده می‌کنند.

گاهی اوقات در مرحله‌ی آماده‌سازی باید تغییراتی در گرافت ایجاد کرد تا برای کاشت آماده شود. البته عمده فولیکول‌های استخراج شده در روش Micro FIT نیازی ترمیم و تشریح ندارند.

مرحله سوم: کاشت گرافت‌ها

مرحله‌ی کاشت در تمامی روش‌های مدرن پیوند مو از روش FUT گرفته تا جدیدترین روش کاشت مو در دنیا یعنی ربات ARTAS یکسان است. در این مرحله جراح با استفاده از ابزارهای دستی بر پوست ناحیه‌ی گیرنده (مطابق با طراحی خط رویش جدید) سوراخ‌هایی ایجاد کرده و فولیکول‌ها را درون آن قرار می‌دهد.

قرار دادن فولیکول‌ها درون سوراخ‌های ایجاد شده می‌تواند توسط انبرک یا هولدر دستگاه انجام شود که بستگی به انتخاب پزشک شما دارد. اگر جراح مهارت کافی داشته باشد، هردوی این ابزارها به یک اندازه موثرند.


جهت مشاهده فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


سایر مطالب کاربردی :

شوره مو بعد از کاشت مو

خونریزی بعد از کاشت مو

کاهش خونریزی بعد از کاشت مو

سوالات متداول کاشت مو به روش سوپرترکیبی

نکات پیش از کاشت موی سوپرترکیبی