مراقبت های بعد از کاشت ریش|کاشت مو اصفهان
یکی از مراقبت های بعد از کاشت ریش آن است که به مدت 24 تا 48 ساعت نباید در مکان‌های مرطوب حضور پیدا کنید. لذا اگر احتیاج به دوش دارید، به شکلی این کار را انجام دهید که صورت شما خیس نشود.

حداقل تا مدت دو هفته از حضور در مقابل نور آفتاب خودداری کنید؛ چراکه می‌تواند آسیب‌هایی به فولیکول موی کاشته شده در محل ریش شما برساند. البته اگر مجبور شدید از خانه خارج شوید، حتماً از کلاه نقاب‌دار استفاده نمایید.

مصرف دخانیات به مدت تقریباً یک ماه بعد از پیوند ریش ممنوع است. نیکوتین موجود در دخانیات نه تنها در خونرسانی اختلال ایجاد می‌کند.بلکه منجر به کاهش سطح اکسیژن خون خواهد شد که این مسئله قطعاً باعث از دست رفتن فولیکول‌های پیوندی می‌گردد. همچنین از مصرف مشروبات الکلی در همین بازه زمانی مذکور، خودداری نمایید. الکل خون را رقیق خواهد کرد، لذا خطر خونریزی در حین پیوند و بعد از آن بیشتر می‌شود. از آنجایی که پیوند ریش طبیعی، عمل زیبایی غیرتهاجمی است، نیازی به استراحت‌های طولانی مدت نخواهد بود و خیلی سریع به زندگی روزمره بر خواهید گشت؛ اما با این حال نباید فراموش کرد که استراحت مطلق و مناسب می‌تواند باعث بهبود سلامتی و گردش خون شود. لذا به مقدار کافی و تا زمانی که پزشک توصیه می‌کند، استراحت کنید.

داشتن رژیم غذایی مناسب، از مهم‌ترین مراقبت ‌های بعد از کاشت طبیعی سبیل و ریش است. الگوی غذایی سالم که حاوی مقادیر کافی ویتامین، پروتیٔین و مواد معدنی باشد، نه تنها در ترمیم زخم‌ها نقش مؤثری داشته بلکه باعث بهبود تقویت فولیکول‌های پیوندی خواهد شد. تا مدتی که پزشک سفارش کرده است در زمان استراحت باید سر بالاتر از بدن و در زاویه 45 درجه باشد تا مایعات در محل پیوند تجمع نیافته و ورم پوستی، تشدید نشود.

از یک سو آب کافی باعث بهبود خونرسانی به فولیکول‌ها و تقویت آنها خواهد شد و از سویی دیگر کمبود آب، منجر به دهیدراته شدن پوست می‌گردد که نهایتاً این خشکی پوست، فولیکول‌ها را نیز خشک می‌کند. تا مدت معلوم، باید از شوینده تجویز شده توسط پزشک برای شستن سر و صورت استفاده کنید. رفتن به سونا و جکوزی به دلیل دمای بالا برای نتیجه کاشت، مضر خواهد بود. داروهایی که پزشک برای شما تجویز نموده است را به طور کامل مصرف نمایید.

 

با مدیریت دکتر محسن سلیمانی

دارای گواهینامه ISO 9001/2008 از نوبل انگلستان .

آدرس : اصفهان، خیابان شریعتی، بعد از بیمارستان شریعتی، طبقه دوم بانک آینده .

️تلفن :  ۰۳۱۳۶۲۹۰۶۸۹

همراه : ۰۹۳۹۰۶۰۵۲۰۵

صفحه اینستاگرام کلینیک تخصصی کاشت مو ولیزر پوست بهین : Behin clinic

 

پیام بگذارید