مراقبت های قبل از کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

مراقبت های قبل از کاشت مو

دو هفته پیش از جراحی کاشت مو:

اگر در حال مصرف هر نوع داروی رقیق کننده خون هستید، لطفا بلافاصله پزشک خود را در جریان بگذارید، چرا که ممکن است بعضی از این داروها کنتراندیکاسیون های جراحی (شرایط بازدارنده انجام جراحی) باشند. این داروها پالویکس، کومادین و هپارین را شامل می شوند. اگر از بتا بلاکرهای وسیع الطیف (مهار کننده های گیرنده های بتا) ، مانند ایندرال (پروپانولول) استفاده می کنید، لطفا با دکتر Bernstein تماس بگیرید، زیرا ممکن است نیاز شود که بعضی از این داروها پیش از عمل جراحی با یک بتا بلاکر انتخابی دیگر جایگزین شوند. در ادامه با مراقبت های قبل از کاشت مو اشنا میشویم.

میزان بلندی موها :

ناحیه اهدا کننده مو: در جلسات طولانی کاشت مو (به طور کلی 1500 پیوند یا بیشتر)، تمامی پشت سر و دو طرف پوست سر، همان صبح روز جراحی به اندازه 1mm تراشیده شود. برای افرادی که جلسات کوتاه تری دارند، پزشک ممکن است فقط یک خط خاص را بتراشد که می تواند به وسیله موی ناحیه بالایی سر پوشانده شود (Micro FIT و FIT Robotic). اگر پزشک اعلام کرده باشد که تنها یک ناحیه خاص را کوتاه خواهد کرد، لطفا تا حد امکان بلندی موی قسمت های پشت سر و دو طرف سر را تغییر ندهید.

بدین ترتیب پس از عمل کاشت، ناحیه ی برداشت مو را بپوشاند. اگر هر سوالی در مورد بلندی مو دارید، بهتر است که موی خود را در بلندترین حد ممکن نگاه دارید. صبح روز جراحی، پزشک موی شما را به اندازه مناسب کوتاه خواهد کرد.
ناحیه دریافت کننده مو: در روز انجام کاشت مو، بهتر است بلندی موها به اندازه طبیعی خود باشد . حداقل از دو هفته قبل از کاشت مو، موی خود را در ناحیه دریافت کننده پیوند نتراشید و یا کوتاه نکنید. پزشک از موی ناحیه دریافت کننده (اگر مویی داشته باشد) برای بررسی طرح پیوند استفاده می کند.

یک هفته پیش از عمل جراحی:

به مدت یک هفته پیش از جراحی ویتامین B یا E مصرف نکنید؛ که این شرایط شامل هر مولتی ویتامینی که حاوی این ویتامین ها باشد خواهد بود. چراکه این ویتامین ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. مصرف این ویتامین ها سه روز پس از جراحی بلامانع است. به مدت یک هفته پیش از جراحی تان آسپیرین یا هیچ داروی ضدالتهاب دیگری (NSAIDها) مصرف نکنید.

این داروها سه روز پس از جراحی می توانند مجددا مصرف شوند. اگر NSAID مصرف می کنید (داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی که شامل محصولاتی مانند Advil، Alka-Seltzer، Bufferin، Excedrin، Empirin، Nu-Prin، Motrin، Ibuprofen و…) و از این موضوع مطمئن نیستید، از پزشک یا داروساز خود سوال کنید. مصرف داروهای تجویز شده (شامل داروهای قلب و فشار خون) باید طبق دستور صورت گیرد، در تمام روزها و نیز روز جراحی.

سیگار کشیدن:

سیگار عمدتا به علت محتوای نیکوتینی آن، باعث تنگ شدن عروق خونی و کاهش انتقال جریان خون به جمجمه می شود. کربن مونواکسید موجود در دود سیگار، ظرفیت حمل اکسیژن خون را کاهش می دهد. این عوامل می توانند در بهبود ضعیف زخم ها بعد از پیوند مو دخیل باشند و احتمال عفونت زخم و همچنین احتمال باقی ماندن جای زخم ها را افزایش دهند. سیگار کشیدن همچنین می تواند رشدمو را کاهش دهد.

اثرات زیان آور سیگار کشیدن، به خصوص در سیگاری های مزمن، هنگامی که فردی سیگار را ترک می کند به آهستگی از بین می روند، و بنابراین هفته ها یا حتی ماه ها پس از ترک سیگار، این احتمال وجود دارد زخم ها دیرتر التیام یابند. اگرچه به طور دقیق مشخص نیست که فرد از چه مدت پیش و پس از پیوند مو باید از سیگار کشیدن خودداری کند، معمولا توصیه می شود که مصرف سیگار از یک هفته پیش از جراحی تا دو هفته پس از ان ممنوع باشد.

سه روز پیش از کاشت مو:

به مدت حداقل سه روز پیش از جراحی هیچ نوشیدنی الکل داری مصرف نکنید.

یک روز پیش از کاشت مو:

شناسایی موی سفید یا بور روشن وقتی کوتاه شده دشوار است. اگر موی سفید یا روشن (بور) دارید، لطفا یک روز پیش از جراحی موی خود را به رنگ قهوه ای تیره (یا تیره تر) درآورید، چراکه به این وسیله دیدن موی شما برای جراح آسان تر می شود. این کار (در صورت امکان) باید در صبح روز جراحی شما نیز تکرار شود. اگر محصول (رنگ مو) همراه خود لکه بر نیز دارد، سعی کنید لکه رنگ را از روی پوست سر خود پاک کنید.

مراقبت های روز کاشت مو:

در صبح روز جراحی تان حمام کنید و موهایتان را با استفاده از همان شامپوی همیشگی تان کاملا بشویید. (توصیحات در مورد شامپوی مناسب شما ) از اسپری، ژل یا سایر محصولات حالت دهنده مو استفاده نکنید. اگر از کلاه گیس استفاده می کنید، لطفا پیش از شامپو زدن آن را جدا کنید و قبل از جراحی از آن استفاده نکنید.

اگر زمان اجازه می داد، صبح روز جراحی موهایتان را طبق دستورات بالا مجددا رنگ کنید.
لباس راحت و گشاد بپوشید که نیاز نباشد به هنگام پوشیدن یا درآوردن روی سرتان کشیده شود. رعایت این مسئله از باز بانداژ بعد از جراحی ممانعت می کند و آسیبی به موهای پیوند شده وارد نمی شود.
لطفا در روز جراحی از هیچ عطر یا ادکلنی استفاده نکنید.
اگر زمان جراحی شما برای بعد از ظهر تنظیم شده است، پیش از مراجعه به کلینیک یک ناهار سبک بخورید.
در روز جراحی قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار دیگری ننوشید. این مواد ممکن است میزان خونریزی و حساسیت شما به داروهایی که طی روند کاشت انجام می شوند را افزایش دهند.

شما ممکن است طی روند جراحی داروهایی دریافت کنید که می توانند شما را خواب آلوده کنند. به همین خاطر، بعد از جراحی اجازه رانندگی ندارید. لطفا هماهنگ کنید تا فرد دیگری مسئول رساندن شما به مقصدتان باشد.
لطفا در روز جراحی هیچ وسیله گران قیمتی را همراه نداشته باشید. این مسئله شامل لپ تاپ می شود.
بعد از جراحی سر شما بانداژ می شود و توسط یک باندانا (سربند) پوشیده خواهد شد، بدین ترتیب قابل مشاهده نخواهد بود. بانداژها باید صبح روز بعد بلافاصله پیش از حمام کردن، برداشته شوند. بعد از اولین حمام، به بانداژ نیاز ندارید.

 


کلینیک بهین | کاشت مو در اصفهان

برای ورود به اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید.

برای مشاهده‌ی فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

ریزش مو در زنان و دختران جوان

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

مراحل کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

مزایا و معایب کاشت مو به روش سوپر ترکیبی