مراقبت های پس از عمل کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

مراقبت های لازم پس از عمل کاشت مو چیست؟

در مقاله ای که امروز در سایت کلینیک تخصصی بهین مرکز کاشت مو در اصفهان منتشر شده است. به بررسی مراقبت های لازم پس از عمل کاشت مو خواهیم پرداخت. پس از به پایان رسیدن عمل جراحی کاشت موی سر بهتر است از بقیه بخواهید تا شما را به منزل ببرند. اثر استفاده از داروهای آرامبخش در طول عمل جراحی جهت کاهش درد تا مدت زمانی کوتاهی پس از عمل نیز باقی خواهد ماند و احتمال اینکه این اثرات بلافاصله پس از به پایان رسیدن عمل جراحی کاشت طبیعی مو رفع شوند بسیار اندک است. بنابراین رانندگی در شرایطی که اثر این داروها هنوز باقی مانده است توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است خود و دیگران را به خطر بیاندازید. هرچند رهنمودهای کلی برای تمامی عمل‌های کاشت مو وجود دارد، اما بهتر است از رهنمودهای پزشکی که این عمل را روی شما انجام داده است پیروی کنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : بررسی مزایای ژل اپریلاین

زیرا آن شخص بهتر می‌داند که کدام مراقبت‌های پس از عمل کاشت طبیعی مو برای شما بهتر خواهد بود. شماره تلفن کلینیک مورد نظر را در تلفن همراه خود ذخیره نمایید زیرا در این صورت در موارد اضطراری یا مشاهده عوارض جانبی نامطلوب شما و خانواده محترم، می‌توانید به راحتی به پزشک خود دسترسی پیدا کنید. پوست سر خود را به ویژه در نخستین روز پس از عمل، خشک نگاه دارید و اجازه دهید تا پوست شما تسکین یابد. نواحی اطراف پوست سر خود را در طول دوره درمان کاملاً تمیز نگاه دارید. حتی اگر در ناحیه تحت عمل جراحی قرار گرفته احساس سوزش یا بی حسی کردید، از قراردادن هرگونه ماده‌ای روی پوست سر خود خودداری نمایید. زیرا این کار تنها باعث ایجاد عوارض جانبی منفی روی پوست سر شما می‌گردد.

مراقبت های پس از عمل کاشت مو | کاشت مو در اصفهان

مزاقبت از زخم ها

بعد از جراحی از جای زخم روی پوست سر خود به خوبی مراقبت نمایید. همانند هر عمل جراحی، انجام عمل کاشت طبیعی مو نیز باعث ایجاد خارش یا زخم در ناحیه مورد نظر می‌شود، در این مورد می‌توانید از کرم موضعی آنتی‌بیوتیک که پزشک شما تجویز نموده است استفاده نمایید تا ازعفونت پیشگیری کرده و سوزش و تورم پوست سر را کاهش دهید.

جهت استفاده از هرگونه دارو جهت کاهش سوزش و تورم پوست سر پس از عمل جراحی کاشت طبیعی مو بهتر است. با پزشک خود در کلینیک مشورت نمایید. در صورتی که 3 تا 4 ساعت پس از عمل جراحی احساس درد و ناراحتی داشتید داروی مسکن مصرف نمایید. در طول این مدت اثر داروهای بی حسی از خواهد رفت و ممکن است سوزش یا تورم خیلی خفیف را تجربه نمایید. توصیه می‌شود پس از پیوند موی طبیعی به یک طرف بخوابید و همچنین از چندین بالش استفاده نمایید تا سر شما اندکی از سطح زمین فاصله داشته باشد.

این کار را برای دو شب پس از عمل جراحی انجام دهید. خوابیدن در این موقعیت از تورم پوست سر شما پیشگیری خواهد کرد. همچنین توصیه می‌شود در صورتی که می توانید روی صندلی راحتی بخوابید. گر عمل کاشت مو را برای بخش‌های پایین سر خود انجام داده‌اید یا روی پوست سر شما زخم‌هایی وجود دارند. باید دو شب اول پس از پیوند مو به یک طرف بخوابید تا مانع رشد موها نشوید زیرا وقتی موهای کاشته شده با بالشت شما تماس پیدا می‌کنند به راحتی می‌ریزند. برای پیوند مو دو روز پس از عمل کاشت مو جهت تعویض باندهای استفاده شده روی پوست سر خود به نزد پزشک و کلینیک خود بروید تا پانسمان شما را تعویض نمایند.

درمانگاه تخصصی بهین را در اینستاگرام دنبال کنید

یک روز پس از شستشوی اولیه موهای خود در کلینیک پوست و مو بهتر است موهای خود را بشویید و شامپو بزنید تا پوست‌های مرده رفع شده و زخم‌های اطراف کاشت طبیعی مو شده تمیز شوند. تمیز کردن زخم‌ها از آسیب دیدن فولیکول‌های مو و ریزش آن‌ها پیشگیری می‌کند. از پزشک خود بپرسید که کدام شامپو برای شما مناسب می‌باشد؛ و روز بعد از آن روی موهای کاشته شده و بخش‌هایی از پوست سر که تحت عمل جراحی قرار گرفته است استفاده نمایید. دو روز اول پس از عمل به جای گرفتن سر زیر دوش بهتر است موهای خود را با دست‌های خود بشویید. چهار روز پس از پیوند موی طبیعی می‌توانید یک دوش با فشار کم آب بگیرید. این عمل باعث می‌شود زخم‌ها بهبود یابند و طول دوره درمان کاهش یابد و در نهایت علایم عمل جراحی تا حد قابل توجهی کاهش خواهند یافت.

در هفته اول جهت کاهش خونریزی یا تورم از بسته یخ استفاده نمایید. اگرچه بهتر است از قرار دادن بسته یخ مستقیماً روی نواحی تحت عمل کاشت مو قرار گرفته خودداری نمایید. بسته یخ را روی پیشانی یا در پشت سر قرار دهید.

 

پیام بگذارید