مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن | کاشت مو در اصفهان

مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن

در بخش های قبل به طور کامل به بررسی میکروپیگمنتیشن موی سر پرداختیم. در این بخش از سایت کلینیک تخصصی بهین کاشت مو در اصفهان به بررسی مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن می پردازیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید. برای انکه از میکروپیگمنتیشن بهترین نتیجه را بگیرید باید به مراقبتهای بعد از آن کاملا پایبند و متعهد باشید. این بهترین نتیجه در راستای زیبایی و سلامت شماست و مراقبتهای بعد میکروپیگمنتیشن تکمیل کننده آن خواهند بود.

مراقبتهای اولیه بعد از میکروپیگمنتیشن

مراقبتهای اولیه ، مراقبتهایی هستند که بلافاصله بعد از انجام میکروپیگمنتیشن باید مورد توجه قرار گیرند. بعد از هر خراشی یا زخمی در بدن ، سیستم دفاعی بدنی شروع به فعالیت برای ترمیم آن منطقه ی پوستی خراش داده می شود و این برای میکروپیگمنتیشن هم صادق است اما شما باید چه کاری انجام دهید؟ نباید مانع اینکار شوید.

تا سه روز ، بعد از انجام میکروپیگمنتیشن نباید به صورتتان آب بزنید. آب که نمی زنید هیچ نباید دست هم بزنید. در واقع سیستم ایمنی بدن شروع به ترمیم زخم می کند و زخمهای خشکی روی پوست ایجاد می شوند که نباید بلافاصله انها را بکنید یا دست بزنید و اجازه بدید روال طبیعی ترمیم انجام شود.

میکروپیگمنتیشن تازه نباید خیس شود. حال چه به آب چه با عرق صورتتان. پس نباید فعالیت سنگین کنید که عرقتان در بیاید. مانند ورزش کردن و ……….و اگر در تاببستان هستید از نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.

در روز 4 به بعد می توانید شستشو انجام دهید. برای کسانی که میکروپیگمنتیشن اسکالپ انجام داده اند توصیه می شود که برای شستشوی سر از شامپو و صابون و هر گونه مواد شیمایی سوینده پرهیز کنند.

بعد از یک هفته می توانید بطور کامل شستشو انجام دهید و کسانی هم که میکروپیگمنتیشن اسکالپ کرده اند می توانند از شامپوهای ملایم و حدالمقدور گیاهی استفاده کنند.

در یکماه اول بعد از انجام میکروپیگمنتیشن باید از اعمالی که روی تثبیت رنگدانه های هاشور ابرو تاثیر می گذارند دوری کنید. ز هر گونهبرخورد مستفیم با اشعه فرابنفش ، نور خورشید و لیزرها دوری کنید.

مراقبت‌های ثانویه

مراقبتهای ثانوبه ، مراقبتهایی هستند که بعد از مراقبتهای اولیه برای ماندگار کار حایز اهمیت هستند. این نکات را رعایت کنید ماندگار میکروپیگمنتیشن بیشتر خواهد بود.

1- از الکل دوری کنید.
2- از نور مستفیم خورشید دوری کنید و پوستتان را در مقابل اشعه یو وی ایمن کنید. تا رنگهای هاشورتان از بین نروند.
3- از محصولات و شوینده های لایه بردار استفاده کنید تا سلول های مرده ناحیه میکروپیگمنتیشن از بین بروند.
4- تغذیه مناسب داشته باشید و رطوبت پوست خود را همیشه متعادل نگه دارید.

| جهت مشاهده پیج اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

مراقبت های پس از میکروپیگمنتیشن | کاشت مو در اصفهان


بیشتر بخوانیم :

فرآیند انجام کاشت مو به روش FCI

میکروپیگمنتیشن موی سر

مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن موی سر

پیام بگذارید