مراقبت پس از کاشت موی سوپرترکیبی | کاشت مو در اصفهان

مراقبت پس از کاشت موی سوپرترکیبی

پس از اتمام پروسه جراحی کاشت موی سوپرترکیبی پزشک کاشت مو در اصفهان به شما اطلاعات کاملی در مورد اقدامات احتیاطی که باید برای نتیجه بهتر باید انجام دهید، به شما ارائه می دهد. به طور کلی لازم است تا :

در فاصله 1 تا 3 روز اول پس از جراحی کاشت موی سوپرترکیبی

همانطور که انتظار می رود، مراقبت در چند روز اول پس از جراحی بسیار مهم است، زیرا این دوره ای است که گرافت های کاشته شده با محیط جدید خود مطابقت می یابند. همانطور که پس از انجام هرگونه روش درمانی توصیه می شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که کمی استراحت کنید. سایر اقدامات احتیاطی در طی 3 روز اول پس از جراحی عبارتند از:

 1. مدتی را در خانه بگذرانید و زمانی را به استراحت اختصاص دهید.
 2. در صورت احساس درد، داروی ضد درد را که توسط پزشک معالج توصیه شده است مصرف کنید.
 3. شما باید اطمینان حاصل کنید که موهای تازه پیوند شده دچار فشار نمی شوند. در این مرحله باید در پیشگیری از ایجاد ضربه و فشار به سر دقت بیشتری داشته باشید.
 4. | کلینیک بهین کاشت مو در اصفهان |

 5. به میزان مصرف مایعات توجه کنید. در این دوره حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشید.
 6. اگر تصمیم دارید بیرون بروید، از آنجا که بافت پوست سر شما بسیار حساس به آفتاب خواهد شد بهتر است شب ها را برای بیرون رفتن انتخاب کنید.
 7. به طور کلی، می توانید شستن موهای خود را از روز سوم بعد از جراحی شروع کنید. 48 ساعت اول شستشو ممنوع است. بعد از گذشت 48 ساعت، اولین شستن پوست سر انجام می شود.
 8. در ۷ روز اول توصیه می شود از انجام فعالیت های بدنی مانند ورزش های سبک و مقاربت جنسی خودداری کنید. همچنین انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزشی تا ۴۵ روز ممنوع می باشد.
 9. از مصرف سیگار و همچنین مصرف چای ، قهوه و الکل خودداری کنید چرا که این محصولات به افزایش جریان خون منجر می شوند و بنابراین می تواند تأثیر منفی بر ریشه مو داشته باشند.
 10. استفاده از هرگونه فرآورده های دارویی یا گیاهی مانند آسپیرین، ویتامین E که اثر رقیق سازی خون دارند نیز در این دوره ممنوع است.

مراقبت پس از کاشت موی سوپرترکیبی | کاشت مو در اصفهان

اقدامات احتیاطی که باید از روزهای 4 تا 15 بعد انجام شود

 1. از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری کنید، اما فعالیت های سبک مانند راه رفتن دیگر ممنوع نیست.
 2. از کوتاه یا رنگ کردن موهای خود نیز خودداری کنید.
 3. در حینی که لباس می پوشید، لباس های شما به راحتی باعث اصطکاک می شوند. همچنین لوازم جانبی به عنوان دکمه یا زیپ می توانند به پوست سر شما ضربه وارد کنند. بنابراین توصیه می شود به آنچه در این دوره می پوشید توجه ویژه ای داشته باشید.
 4. در معرض مکان هایی با نوسانات بالا دمایی مانند سونا، حمام یا سولاریوم قرار نگیرید.
 5. در این دوره می توانید به طور مرتب موهای خود را بشویید. شستشو مشکلی ندارد اما توجه داشته باشید که هرگز موهای خود را با حوله خشک نکنید! چرا که باعث آسیب مستقیم مو می شود.
 6. در هفته اول از مصرف داروهای رقیق کننده خون جلوگیری کنید.
 7. می توانید فعالیت های عادی روزانه خود را مجدداً شروع کنید. ریشه مو به اندازه روزهای اول آسیب پذیر نیست. با این حال ، هنوز هم توصیه می شود کمی استراحت کنید.
 8. | جهت مشاهده صفحه اینستاگرام کلینیک بهین کلیک کنید |

اقدامات احتیاطی بین روز 16 و 30 پس از کاشت مو

به طور کلی بعد از 2 هفته اول ، دوره آسیب پذیری برطرف می شود و موهای کاشته شده مقاوم تر می شوند.

 1. مصرف الکل در این دوره هنوز ممنوع است. همچنین بهتر است سیگار نکشید. اما اگر بیمار دوری از سیگار را تقریباً غیرممکن بداند ، می توان 2-3 نخ سیگار در روز را مجاز دانست.
 2. از آنجا که خطر برخورد توپ به سر شما بسیار زیاد است، توصیه می شود فوتبال ، بسکتبال ، والیبال ، انجام ندهید.
 3. در زمان خواب، سعی کنید با کمک چند بالش نرم، زیر سر خود را به میزان 45 درجه بالا نگه دارید تا بدین ترتیب از ایجاد تورم در ناحیه عمل شده، پیشگیری شود.

برای دیدن فعالیت های کلینیک بهین به کانال آپارات مراجعه کنید.


بیشتر بدانیم :

مراقبت های قبل از کاشت مو

بیماری‌های زمینه‌ای ریزش مو چیست؟

عوامل میزان تراکم مناسب کاشت موی طبیعی

پیش‌بینی وضعیت بانک مو برای کاشت

مزایا و معایب کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

پیام بگذارید